• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Přilepené brzdy

Milda

člen KLANu
74
Zdravím ,během tohoto deštivého dubna se mi několikrát stalo že jsem o půlnoci zaparkoval svou M2 skyactiv a ráno v 5.00 hodin jsem měl přilepené brzdy.Mám ji rok a půl a ted to bylo poprvé.Měl jsem Thalii a tam se lepili brzdy pořád a neuměli to opravit mám strach at se situace neopakuje .Přece Mazda není nějaký Renault .V servise Mazda mi řekli ,že je to v pořádku.Máte někdo podobnou zkušenost s lepícíma se brzdami ?
 
jakože "přilepený" destičky ke kotouči...? Čím přilepený? :)
 
Zdravím ,během tohoto deštivého dubna se mi několikrát stalo že jsem o půlnoci zaparkoval svou M2 skyactiv a ráno v 5.00 hodin jsem měl přilepené brzdy.Mám ji rok a půl a ted to bylo poprvé.Měl jsem Thalii a tam se lepili brzdy pořád a neuměli to opravit mám strach at se situace neopakuje .Přece Mazda není nějaký Renault .V servise Mazda mi řekli ,že je to v pořádku.Máte někdo podobnou zkušenost s lepícíma se brzdami ?

Na Mé M3 2014 mám zkušenost s tím, že když auto umývám a používám mycí šampón, že se mi na kotoučích udělá taková vrstvička něčeho čehosi. Po rozjetí auta cítím, že to malinko cukne, že byly kotouče přilepené, ale žádnou silou to nedrží.
 
Občas se může stát, že vzdušná vlhkost začne "přirezat" na kotouči a pokud někdo parkuje se zataženou ručkou tak se ta povrchová koroze může "nasáknout" i do porézních destiček, čímž se "přilepí"

Osobně nikdy neparkuju se zataženou ručkou, pokud nestojim v nějakym fakt šílenym kopci, kde to neudrží kvalt, což jsou opravdu vyjímky.
 
Zdravím vás,takže ručku nepoužívám jen v prudkých kopcích a stejně se sem tam přilepí ted počasí přeje tak zatím v poho.V servisu tvrdili že je to v pořádku že při velké vlhkosti destičky přireznou ke kotouči. Ale z minulé zkušenosti s THALIÍ kdy jsem neměl zatáhnutou ručku, jen zařazenou jedničku,jsem měl přilepené brzdy tak že jsem musel jet do práce taxíkem mám strach aby se to neopakovalo.Musel přijet technik a ten se to snažil rozhoupat na jedničku na zpátečku až se to povedlo pořádně tam prasklo a pak dělali servis vše o.k jen se vymlouvali že co by jsem chtěl prostě Turci.Pak jsem ji po 2 letech prodal tak nevím co bylo dál.Koupil jsem si nového Japonce vyráběného v Mexicu snad to bude v poho.
 
Me se tohle delo u stareho Forda Focuse, ale tam jsem pouzival pri parkovani tu rucni brzdu, jak psal @Deri. Ale delalo to bezne. A pak to bylo i na tech kotoucich znat, pri brzdeni to vibrovalo.
 
Pak už jenom to, , že se ti nevrací pistky co tlačí na destičky.zkus zaparkovat bez brždění.
 
Back
Top