• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

diesel Problémy s reklamací dieselu u Auto Jeremiášova (ředění oleje)

Co s tímto tématem?


  • Celkem voličů
    60
Chlapi, já měním každých 20000km, ale je fakt, že ráno nastartuju, ujedu 30km a večer zpět. Sem tam jízda po městě, sem tam přerušená regenerace, ale nikdy jsem u nafty nebyl s olejem na rysce po bod X a Forscan mi ukazuje minimální degradaci oleje. :D Takže když naftu, tak na ustálené jízdy.
 
Nový nebo starý auto. Měnil bych olej i třeba po 8000k.je to desetina nákladů pak na opravu.
Ale ja nechci nic opravovat. Ja mam nové auto s tříletou zárukou. Po třech letech ho chci prodat a koupit nové. A ono je neprodejné?, protože mu teče nafta do oleje. Já mám sponzorovat Mazdu? A to ještě nabízí prodlouženou záruku o 2 roky za 9000.-Kč? Normální podvod ŠMEJDU?
 
No ja si taky koupil nové (800000,- Kč), taky mu teče nafta do oleje a mám najeto přes 280000km.
 
Ale ja nechci nic opravovat. Ja mam nové auto s tříletou zárukou. Po třech letech ho chci prodat a koupit nové. A ono je neprodejné?, protože mu teče nafta do oleje. Já mám sponzorovat Mazdu? A to ještě nabízí prodlouženou záruku o 2 roky za 9000.-Kč? Normální podvod ŠMEJDU?
Takže si koupíš auto za 800k v naftě, abys ušetřil, protože nafta je levnější a za 3 roky prodat a koupit nové? :D Při tom tvém způsobu provozování auta, který jsi tady popsal snad ani nemůžeš mít s naftou lepší spotřebu než se skyactiv benzínem (ten rozdíl alespoň nebude nijak výrazný). Když jsi takový šetřílek, tak by mě zajímalo, proč sis nekoupil za 700k benzín ve stejné výbavě? Rozdíl 100k, který nemáš šanci za 3 roky projet a ještě by Ti zbylo na nějaké ty rohlíky. Možná by ses měl nad koupí auta zamyslet celkově z dlouhodobého hlediska, ne jenom ze spotřeby na papíře (která je taky pro dobytek)... to ani nemluvim o klesající ceně starších aut nafta vs. benzín => bys těch rohlíků totiž s benzínem mohl mít ještě víc.
 
SkyD se nebojím, měl jsem půjčeno a vyhovovalo mi to. Ještě jsem asi nedozrál, ale GH funguje stále dobře, je to auto radost řídit. Ale všechny peníze jsem vrazil do bydlení. Jinak v D jsem si vyhlédl M6 výbavu NAKAMA INTENSE 2,2 129kW manuál. Nějak nemohu překousnout karoserie, mám liftback a to mi neskutečně vyhovuje. Kombi mi nepřirostlo k srdci a sedan má pro ženskou ,, malý" kufr.
 
Takže si koupíš auto za 800k v naftě, abys ušetřil, protože nafta je levnější a za 3 roky prodat a koupit nové? :D Při tom tvém způsobu provozování auta, který jsi tady popsal snad ani nemůžeš mít s naftou lepší spotřebu než se skyactiv benzínem (ten rozdíl alespoň nebude nijak výrazný). Když jsi takový šetřílek, tak by mě zajímalo, proč sis nekoupil za 700k benzín ve stejné výbavě? Rozdíl 100k, který nemáš šanci za 3 roky projet a ještě by Ti zbylo na nějaké ty rohlíky. Možná by ses měl nad koupí auta zamyslet celkově z dlouhodobého hlediska, ne jenom ze spotřeby na papíře (která je taky pro dobytek)... to ani nemluvim o klesající ceně starších aut nafta vs. benzín => bys těch rohlíků totiž s benzínem mohl mít ještě víc.
Děkuji za rady- Příště se podle nich budu řídit. Problém ale nevidím v tom, benzín - nafta. Problém je v tom, že auta mají výrobní - konstrukční vadu a MAZDA se chová jako ŠMEJD !!!
 
Koupil jsem si nové auto :), protože na tu popelnici za 800.000,-Kč se nadá spolehnout, že mě odveze, bez problému, tam kam potřebuji. A světe div se. 1. garanční prohlídka po dvou letech nebo 30.000km!! To je panečku rozdíl. Schválně nepíšu, značku aby mě nikdo nenapadal, že tu dělám reklamu konkurenci. Na přání to ale můžu sdělit.
jen kdyby si nevěděl o čem se tu vůbec bavíme https://auto.idnes.cz/vymena-oleje-proplach-0un-/automoto.aspx?c=A150516_002001_automoto_fdv
 
ja fakt nechápu o čem se tady bavíme. Auto je v záruce a po ujetí cca 10.000km není schopné další jízdy, musí do servisu za pomoci odtahovky. Stalo se to 3x (4x) Auta mají jasně prokázanou výrobní, konstrukční vadu A to hned dvě. Vačky, piliny a naftu v oleji. To nepopírá ani nejvyšší šef Mazdy. Se všemi se vyrovnal, nikdo nic neplatil. :) Nejhůř na tom jsou ale ti, co si koupili nové auto a stojí jim v garáži. Ti ani nepoznají, že mají doma popelnici. Ročně najedou + - 10.000km, zajedou na garančku, vymění jim olej, zaplatí a vše je OK.
A co na to reklamační řád? Doporučuji číst!

Ja tady neřeším ostatní značky. Tady vlastně neřeším nic, jenom varuji ostatní aby si nenaběhli jako ja. Mazda se asi domnívá, že se nenajde nikdo kdo by podal žalobu a snaží se to řešit u neodbytných max. výměnou auta za nové s doplatkem. A to vadné skončí stejně někde v bazaru? U dalšího hejla?
 
Když jsi v některém z minulých příspěvků psal, že ladíš žalobu, tak už jsi ji podal ? Předpokládám že to neřešíš sám, ale ve spolupráci s právníkem. Co ti právník řekl ohledně naděje na úspěšnost žaloby po prostudování všech tvých důkazů ?
 
Žaloba nebude, protože má přece nové auto. Tedy předmět žaloby není v jeho majetku. Pokud by došlo na žalobu, tak auto je předmět doličný a nesmí se užívat po dobu, co je veden soudní spor.
 
Naftě nefandim ale můj chlebodárce v roce 2015 kupoval do firmy 2x Mazda 6 Revolutoin Top 4WD,jedna najeto 130 000 km,druhá 60 000 km a žádný problém.
Neni řidič jako řidič;)
 
Když jsi v některém z minulých příspěvků psal, že ladíš žalobu, tak už jsi ji podal ? Předpokládám že to neřešíš sám, ale ve spolupráci s právníkem. Co ti právník řekl ohledně naděje na úspěšnost žaloby po prostudování všech tvých důkazů ?
Žaloba je padaná. Dokonce mám vyjádření protistrany k žalobě. Radil jsem se se třemi nezávislými advokáty abych nevyhodil zbytečně 34.000,-Kč za kolky.

Tak si to řeš s Auto Jeremiášova a nezasírej tu furt prostor v databázi tím samým odpadem. Až bude ta žaloba, tak sem podej report, jinak to je furt dokola jak u blbých.
seš nějaký nervózní. Klesá prodej? A bude hůř až bude rozsudek. jak u blbých je fakt to vaše opakováni nesmyslu o tom že nafta v oleji normální a další nesmysly, není řidič jako řidič.....

Žaloba nebude, protože má přece nové auto. Tedy předmět žaloby není v jeho majetku. Pokud by došlo na žalobu, tak auto je předmět doličný a nesmí se užívat po dobu, co je veden soudní spor.
Auto je v garáží a jezdím v novém :) a žaloba je podaná
 
Poslední úprava moderátorem:
Auto je v garáží a jezdím v novém :) a žaloba je podaná
Nové auto, kolky na soud, předmět doličný za 800000,- stojí v garáži a nesmí se užívat. Evidentně peníze na rozhazování máš. Nepsal si někde, že jsi důchodce?? Podal si žalobu, že chceš odstoupit od kupní smlouvy?
 
Nové auto, kolky na soud, předmět doličný za 800000,- stojí v garáži a nesmí se užívat. Evidentně peníze na rozhazování máš. Nepsal si někde, že jsi důchodce?? Podal si žalobu, že chceš odstoupit od kupní smlouvy?
JJ podal jsem žalobu na odstoupení o d smlouvy a jsem chudý důchodce. To není rozhazování. jenom se nehodlám nechat okrást od ŠMEJDU
 
JJ podal jsem žalobu na odstoupení o d smlouvy a jsem chudý důchodce.
Tak právník nezná dost dobře NOZ. Co se stane při odstoupení od smlouvy a co může (v zákoně má v tomto oporu) žalovaná strana požadovat, ti asi neřekl, že? Nakonec to bude pro žalovanou stranu výhra, i když prohraje.
 
Back
Top