• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

On board kamery a vše kolem nich

Máš autokameru?


  • Celkem voličů
    208
Chtěl bych se zeptat co používáte kamery Truecam jakou paměťovou kartu používáte. Jakou značku a kapacitu.Diky.
 
Ahoj,

máte prosím zkušenosti s kamerou do auta s funkcí detekce pohybu? Máme souseda, který rád lidem polévá auta fritovacím olejem, popřípadě objíždí auta klíčem. U starého auta se mi stalo, že jsem jej měl polité olejem a nerad bych, aby se mi to stalo u nové Mazdy.
Přemýšlel jsem nad kamerou, ale nevím, jestli detekce pohybu reaguje na člověka procházejícího kolem auta? Nemáte někdo zkušenosti? Díky!
 
pokud má kamera Parking mode, reaguje gyročidlem na "otřes" autem a začne nahrávat v rámci kapacity svojí baterie. Zrovna jsem objednal TrueCam 6 , která má tuhle funkci
 
Tomáši, jak ti funguje Parking mode na baterku ? Jistý nejmenovaný kolega z fora frfňá na kapacitu baterie, že to brzo zdechne ....
 
Tomáši, jak ti funguje Parking mode na baterku ? Jistý nejmenovaný kolega z fora frfňá na kapacitu baterie, že to brzo zdechne ....
Vítku má pravdu stěží jeden nákup.Všude upozorňují, že je to delaný na stálé napájení ze zásuvky (zapalovače).Proto tak malá kapacita baterie.
 
Já uvažuju o Garmin DashCam 65W (https://buy.garmin.com/en-US/US/p/587334), ale pořád se nějak nemůžu smířit s tím, že mi bude někde v interiéru trčet takováhle nevzhledná věc a k ní kabel... a nechci nechat někoho rozebírat přístrojovku a kabel vést skrytě, v tomhle smyslu mám rád auto "stock"; navíc bych tu kameru používal jen na denní dojíždení, jindy by překážela...

Občasně v nějakém záchvatu ještě zvažuju variantu dashcam a integrované navigace (taky třeba od Garminu), protože ta "mazdí" není nic moc, malý mobil má na navigaci malý displej a nechci ho furt někam cvakat, ale zase na druhou stranu mít tam prostě někde celou tu další velkou obrazovku... ale zase když už mít v autě další objekt a kabel, tak aspoň s dalšíma funkcema, co mi zlepší jízdu.

Máte někdo nějakej tenhle Garmin, ať už kamerku nebo navi+kamerku?

Ale jinak jsem na tom asi jako Ter Leeloo.
 
O Garminovi s navi som rozmyslal tiez, aj ked z ineho dovodu. Vo viacerych krajinach (DE, AT, ...) nie su kamery povolene a takto by sa dalo vyhovorit, ze je to pouzivane iba ako navi. Inak sa mi paci F800 od Thinkware, no rad by som nieco true 4k/60fps a take som zatial nevidel.
 
kamera dneska dorazila a k mému překvapení skutečně i s GPS modulem :) Až nebude vedro, osadím ji na auto..
 
no rad by som nieco true 4k/60fps a take som zatial nevidel.

A k čemu ti to bude prosím pěkně dobrý?
A dovolím si tvrdit že to neseženeš, aktuálně je velkej problém sehnat fullhd 60FPS, natož 4K a to ty kamery stojí kolem 4000,-
 
Až se sní seznámíš,tak bys mohl vyladit tu mojí,dělá si co chce,já jsem na to antitalent.
 
A k čemu ti to bude prosím pěkně dobrý?
30fps obraz je pri pohybe neostry, preto 60fps.
4k umozni precitat znacku aj na vacsiu vzdialenost.
Cipy uz su, dokonca pre h265, ale pouzivaju to iba do action cams.
A USB-C by sa hodilo pre kompatibilitu neskor.
Ze to bude drahsie som si vedomy a akceptujem to.
 
Back
Top