1. Aby bylo snadnější používat naše webové stránky, používáme soubory cookie. Protože však Evropská unie ve své nekonečné moudrosti stanovila povinnost jasně vás o této skutečnosti informovat, činíme tak tímto textem. Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním souborů cookie. Zde se dozvíte více.
  2. Čtvrtá série MazdaKlan polo triček a softshell bund

Ahoj Host, chtěli bychom tě upozornit, že se plánuje další dovýroba kvalitních polo triček (pánských i dámských) a softshell bund s decentním logem a barvami MazdaKlan. Více informací...

3. Podložky pod RZ s logem MazdaKlanu

Ahoj Host, naši členové neúnavně vymýšlejí, kromě již několika realizovaných dodávek kvalitního oblečení, další identifikační znaky s logem MazdaKlanu, tentokrát se jedná o podložky pod RZ. Pokud máš zájem, hlasuj v anketě tamtéž.

Proč mít kameru do auta, Vaše zkušenosti, má to právní váhu?

Diskuzi v 'Mimo téma' zahájil Bouu, 11. 4. 2015.

Máš autokameru?

Anketa bude uzavřena 11. 7. 2023 v 12:21.
  1. Ano

47,4%
  2. Ne

15,8%
  3. Plánuji koupi

36,8%
  1. dJn3o

dJn3o výkonný člen KLANu

640
    171
    43
    Nechci nic říkat, ale kvalita snímku, resp. to jestli přečteš SPZ nebo ne, neurčuje velikost rozlišení, ale kvalita čočky.
    Ba naopak, čím větší rozlišení, tak tím se musí klást větší důraz na čočku, aby zachytila co nejostřeji daný snímek/obraz.
    Tudíž, je lepší mít kvalitní HD, případně FullHD.

Takže tohle tvoje myšlení, je trošku špatné ...

2. PHiLiPZ

PHiLiPZ člen KLANu

32
    14
    8
    Spritmonitor.de
    Asi to myslis dobre... Mozem ta ale uistit, ze optike a snimacom som sa par rokov venoval a som ochotny za kvalitu (objektivu a snimaca) zaplatit. Objektiv s fixnou ohniskovou vzdialenostou by som nenazyval "cockou" a pokial bude pouzity slusny back illuminated 4k senzor s pixel binningom, bude mat v zhorsenych podmienkach stale kvalitny FullHD obraz.

Natural, Ondrej K a Vitus se to líbí.
  3. dJn3o

dJn3o výkonný člen KLANu

640
    171
    43
    To ti neupírám, ale prohlásit, že se 4K přečteš SPZ, není zcela pravda a ani 4K nezaručuje kvalitu, jak jsem již řekl, toď vše. :)
    Krásnou ukázkou jsou telefony vs. fotoaparáty.

A jinak, když jsme u těch odborných termínů, tak FPS (frames per seconds) taky neudává ostrost daného obrazu.
    Vysoké FPS udává pouze to, že dané video bude na "oko" plynulé, nikoli vzhledově ostré.

Poslední úprava: 17. 8. 2017
  4. Vitus

Vitus správce Člen týmu

4 102
    2 323
    183
    Spritmonitor.de
    FPS udává počet obrazů za sekundu, nic jiného :)

5. Ondrej K

Ondrej K člen KLANu

83
    30
    18
    Já teda nechci přilévat do ohně v tomhle tak trochu "flame", ale protože mě focení (např. pro český Forbes) částečně živilo, tak snad video není tak vzdálené... GoPro mám, takže nějakou představu o schopnostech těchto krabiček taky.

A samozřejmě pokud bych si mohl vybrat, budu chtít kameru do auta s 4k a min. 60fps, protože větší rozlišení (4k = 8.3mpx není nic, s čím by si neporadil jednoduchý širokoúhlý objektiv, kde nemusí být korigováno soudkovité zkreslení linií, pokud bude dobře navržený; větší výzva jsou rozlišení jako 24mpx na malém snímači...) znamená větší šanci, že i SPZ v dálce — což nemusí být ani tak daleko s širokoúhlým objektivem na většině kamer — bude lépe rozpoznatelná, a větší fps zajistí, že se spíše najde v každé jedné vteřině nějaký ostře exponovaný frame. U nehod jde taky často o milisekundy, např. doba jemného dotyku karosérií aut přede mnou.

Samozřejmě asi nikdo tu nechceme srovnávat nějakej čínskej no-name 4k shit oproti top Garminu s "pouhým" FHD. Pak je docela pravděpodobný, že Garmin vyhraje, ale ideálně čekáme na moment, kdy Garmin, nebo někdo s podobným renomé, udělá 4k kamerku. U nich bude téměř jisté, že kvalita optiky, snímače i signal processingu bude adekvátní rozlišení.

Poslední úprava: 18. 8. 2017
    PHiLiPZ se to líbí.
  6. lakilaki

lakilaki výkonný člen KLANu

567
    139
    43
  7. Murbach

Murbach nový člen

11
    10
    3
    Jak jsem na str. 8 zmiňoval kameru MOBIUS ActionCam, jejíž český distributor již ukončil činnost a není u nás k sehnání, tak se mi ji nyní podařilo koupit na eBay. Bohužel jen kamerku, superkapacitátor sice měli v nabídce, ale nezasílají do ČR. Tak teď hledám někoho v Německu, kdo by to tam koupil a přeposlal mi to.

8. shr3k

shr3k správce Člen týmu

1 455
    895
    113
    Spritmonitor.de
    Nový úlovek :)

Petapr se to líbí.
  9. Bielan

Bielan výkonný člen KLANu

135
    100
    43
    Spritmonitor.de
    @shr3k - Ty to nějak přitahuješ? :eek:

10. vladas75

vladas75 rodinný člen KLANu

773
    407
    63
  11. Snake

Snake člen KLANu

94
    38
    18

Tak přesně proto je dobré mít kameru :D

Vitus a lakilaki se to líbí.
  12. vladas75

vladas75 rodinný člen KLANu

773
    407
    63
    Poslední úprava moderátorem: 20. 9. 2017
  13. shr3k

shr3k správce Člen týmu

1 455
    895
    113
    Spritmonitor.de
  14. Vitus

Vitus správce Člen týmu

4 102
    2 323
    183
    Spritmonitor.de
    zrovna včera jsem mohl natočit bezva video, kdybych nejel v pracovní Navaře bez kamery. Přímo přede mnou těsně u Barrandovského mostu si nějaká zkuřka zřejmě sedla na vajgl a z levého pruhu to poslal do svodidel, že z toho Legacy vyskočilo metr do vzduchu. Ale nijak ho to nerozhodilo a pokračoval v hledání vajglu a křižování všech pruhů dál. A protože Navara není žádná fajnovka a nějakej ten šrám směle snese, tak jsem ho předjel, abych se podíval co je to za cvoka :)))

15. lakilaki

567
    139
    43
    Po minulej skusenosti s ženskou krávou blbkou, ktora mi vbehla pred auto na semafore na zelenu (ona mala červenu) a
    takmer som ju zrazil, som sa konečne rozhodol pre kúpu dashcam.

Po brouzdeni na internete som nasiel kameru, ktora ma uplne dostala svojim magnetickym uchytenim do zakladne nalepenej na čelnom skle.
    Takze na vianoce sa isto_iste obdarujem touto kamerou - guľôčkou (kuličkou) do vrecka :)
    Existuje dokonca možnost napájanie základne kamery vyriešiť krátkym kábelom z interierového osvetlenia nad vnutorným zrkadlom.

Poslední úprava: 14. 11. 2017 v 19:15
    efface a Doofer se to líbí.
  16. Vitus

Vitus správce Člen týmu

4 102
    2 323
    183
    Spritmonitor.de
    tak mi začala TrueCam 6 stávkovat. Zapne se, ale zůstane tam obrazovka s autem a konec. Reaguje na tlačítka reset (znovu do obrázku) anebo "vypnout/zapnout" . S kartou bez karty, stejné. Stalo se to už někomu ?

IMG_0261.jpg

17. lakilaki

567
    139
    43
    Kolko gigabájtovú kartu máte vo svojich dashcam-och ?
    Stačí 6, 8, 16 GB , alebo radšej 32 GB ?
    Respektive, 1 hodina fullhd videa ma aku ma velkost v GB ?

18. Alamaster

Alamaster výkonný člen KLANu

617
    232
    43
    Přišels na to?

19. Vitus

Vitus správce Člen týmu

4 102
    2 323
    183
    Spritmonitor.de
    vždycky tu největší, jakou dokáže daná dash cam zblajznout.....

ne, jdu to reklamovat :(

Sdílet tuto stránku