• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

On board kamery a vše kolem nich

Máš autokameru?


  • Celkem voličů
    204
Od kamose prodejce a obchodaka: Jednička na trhu je TrueCam, počínaje kvalitou, českou podporou, atd... Takže doporučuju tuhle kameru. Kdybych za kameru chtěl dát tyhle peníze, tak jí beru. https://cerne-skrinky.heureka.cz/truecam-a7s/#

Na množství funkcí nehleď. Všechny zásadní funkce, který potřebuješ a budeš používat mají VŠECHNY autokamery. Jedinej nadstandard může být hlášení radarů,
Od kamose prodejce a obchodaka: Jednička na trhu je TrueCam, počínaje kvalitou, českou podporou, atd... Takže doporučuju tuhle kameru. Kdybych za kameru chtěl dát tyhle peníze, tak jí beru. https://cerne-skrinky.heureka.cz/truecam-a7s/#

Na množství funkcí nehleď. Všechny zásadní funkce, který potřebuješ a budeš používat mají VŠECHNY autokamery. Jedinej nadstandard může být hlášení radarů, což je docela dobrá věc a stojí za to si připlatit.

Eltrinex LS500 GPS je dobrá kamera, testoval jsem jí a můžu říct supr. Jen nevím, jakou používaj databázi na radary. Jestli čínu, tak bych se trochu bál.

Odesláno z mého Honor 8 pomocí Tapatalk
Jako majitel TrueCam A5S uz znovu nechcu tuhle znacku :( Taky kdyz jsem hledal na ceskem internetu tak vsude jooooooooooo nejlepsi je truecam,spousta medaili atd...Pak jsem si ji koupil a fungovala asi tyden,pak prestala nahravat,takze 1.reklamace....uznana(prehrali software) S radosti jsem si prijel prevzit "novou" autokameru zpet a sotva jsem chtel odjet z parkoviste tak zase stejny problem...wtf...?Takze znova...Druha reklamace neuznana...Duvod: "kupte si lepsi kartu...!
  1. Ok koupil jsem si lepsi kartu ale problemy tady stale jsou..Kolikrat musim kameru vypnout a zapnout aby proste zacala nahravat...Tohle nechcete resit,chcete jen nastartovat a cerna skrinka se postara ne? Ja furt cumim jestli vubec nahrava...:mad:
 
Tiez uvazujem dlhsie o kamere. Skusil som noname z alli nefunkcne po case. Skusil som sportove kamery nic moc v noci a ktovie co sa stane z nimi na priamom slnku ? Pozeral som vela recenzii a hlavne poliaci tam toho maju neurekom a hlavne “normalne” recenzie. Podla toho som sa rozhodol pre MiVue. Dobra cena versus kvalita snimania aj v noci. Treba vyuzit black fridei :)


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
 
Můžu taky přispět. Po dlouhé době vybírání jsem zvolil Viofo A119. Hledal jsem diskrétní kameru za zrcátko a tato byla ideální kandidát. Měl jsem sice od koupě jednu reklamaci, ale bylo to vyřešené výměnou za nový typ V2, a od té doby vše funguje tak jak má. Ještě se mi nestalo, že by se kamera zasekla nebo se vůbec nespustila. Používám 32GB Samsung a smyčku nastavenou na 5minut. Pak má jedna smyčka cca 880MB, takže z mého pohledu 32GB stačí.

O kameru se nestarám, jen sednu, nastartuju a po uvítací znelce jedu.

Jinak je k dostání u českých dovozců, takže za malou přirážku je i česká záruka a servis.

Jinak užitečné informace se dají načíst na dashcamtalk.com

Odesláno z mého EVA-L19 pomocí Tapatalk
 
Poslední úprava:
Pokud můžu příspět aspoň troškou do vína ...
Jediný co bych kupoval od Truecam by byla A4, která podle mé zkušenosti a podle vícero lidí, má nejlepší obraz z kamer od Truecam.
Ovšem pokud už bych uvažoval o ceně 2000,- připlatil bych si 500,- na Mio MiVue 618 GPS, což je srovnatelná s Truecam A7s a řekl bych že Mio má lepší obraz.
Nevýhoda podlě mě v Mio MiVue 618 GPS, je že má statickej držák, jinak řečeno, samotná kamera nejde sundat, musí se sundat i s držáčkem.

Bohužel pokud člověk chce trošku něco víc a očekává od kamery něco víc, na 5000,- se nepodívá, už dlouhou dobu používám akční kameru SJCam SJ4000.
Pokud člověk nestojí o GPS, tak má v podstatě to stejné co dash kamery o 1000,- dražší.

Berte to jen takovej návrh pro ty z vás, co chcete pěknej obrázek a nelpíte na příplatcích za GPS atd.
 
Tiez uvazujem dlhsie o kamere. Skusil som noname z alli nefunkcne po case. Skusil som sportove kamery nic moc v noci a ktovie co sa stane z nimi na priamom slnku ? Pozeral som vela recenzii a hlavne poliaci tam toho maju neurekom a hlavne “normalne” recenzie. Podla toho som sa rozhodol pre MiVue. Dobra cena versus kvalita snimania aj v noci. Treba vyuzit black fridei :)
Tak to uz budeme min. dvaja , kto budeme zbierat skusenosti s MiVue v mazdach.
Pokud můžu příspět aspoň troškou do vína ...
Jediný co bych kupoval od Truecam by byla A4, která podle mé zkušenosti a podle vícero lidí, má nejlepší obraz z kamer od Truecam.
Ovšem pokud už bych uvažoval o ceně 2000,- připlatil bych si 500,- na Mio MiVue 618 GPS, což je srovnatelná s Truecam A7s a řekl bych že Mio má lepší obraz.
Nevýhoda podlě mě v Mio MiVue 618 GPS, je že má statickej držák, jinak řečeno, samotná kamera nejde sundat, musí se sundat i s držáčkem.

Bohužel pokud člověk chce trošku něco víc a očekává od kamery něco víc, na 5000,- se nepodívá, už dlouhou dobu používám akční kameru SJCam SJ4000. Pokud člověk nestojí o GPS, tak má v podstatě to stejné co dash kamery o 1000,- dražší.
Berte to jen takovej návrh pro ty z vás, co chcete pěknej obrázek a nelpíte na příplatcích za GPS atd.
Nepochybne aj tvoja varianta je dobra, aj o takej moznosti som uvazoval, vlozene investicie do kamery su lepsie vyuzitelne,
ale mat /nemat zaznamenane GPS informacie v pripade potreby z kamery, moze byt zasadna vec.
=============
Riesili ste niekto prevadzkovu zaznamovu teplotu pamatovych kariet do autokamier ?
Pri hladani memory karty do kamery som narazil na udaje, prevadzkova teplota 0-60°C , -25/-20 _+85 °C.
Myslite, ze je to dolezity udaj , alebo je to iba PR ?
 
včera jsem kameru předal k reklamaci, prý to vyřídí do dvou týdnů. Díky za tipy, ale v mém případě kamera nereagovala vůbec na nic. Všechny pokusy o vystoupení a nastoupení jsem provedl, formát karty, výměna karty, bez karty ..... prostě jenom startovací logo a šmitec. A předtím měla tendence se vypínat a zapínat několikrát za každou cestu. Třeba mi vymění funkční kus :)
Držím Ti palce, ať reklamace dopadne dobře. Když jsem si svou kameru v obchodě přebíral, tak přede mnou byl řidič MHD a reklamoval kameru (od nějakého jiného výrobce) už potřetí. Pokaždé mu řekli, že se u nich závada neprojevila = není to reklamace. Byl dost nešťastnej, nemohl ji vrátit. Jen jsem zaregistroval, že potřebuje kameru s možností větší karty než 32GB. Nahrává si svou práci za volantem, co kdyby. A vždy cca 3 týdny čeká na vyjádření.
Snad to budeš mít rychlejší :)
 
Tak to musím zaklepat na železnou palubu, že moje TrueCam A6 i s GPS modulem po počátečním nesouznění s paměťovou kartou zatím funguje jak má.
 
Hm, tak já jsem si objednal CHINA kameru z důvodů že jsem chtěl skrytou montáž a moc jsem nešetřil ... kamera přišla v nádherném balení i vypadá dobře a dokonce funguje a při vypnutí pěkně stihne ukončit záznamy .... no jenže mi ruší rádio, tedy ty stanice co mají slabší signál :-( ... přesně nevím kde vede koaxiální kabel k rádiu, ale myslím že to zaruší ten kabel ... musí ji zkusit rozebrat a odstínit.
 
zpravidla to nebývá problém kamery, ale zdroje. Jukni na vstupní parametry a nahraď zdroj za jiný, většinou lze zakoupit z lokálních eshopů v řádu cca. dvou stovek ,-)
To jsem si taky myslel prvně, ale bohužel tomu není tak :( Je to na USB a tak jsem hned vyzkoušel auto nabíječky dvě a je to to samé ....
 
Po tych vasich videach vyssie som rad, ze mi konecne po tyzdni od objednavky, dodali Mio kameru.
Instalacia totalne jednoducha, spustenie nahravania startom motora, prehravanie videí na MiVue manager s hromadou info z GPS...perfektne.
Nocny zaznam WDR velmi, velmi postacujuca kvalita (alebo mam kvalitne halogenky v aute)
1 min nahravky v rozliseni super HD 2304 × 1296 30p = 109 MB na micro sd card
Pri vybere kamery som isiel do neznama, kvoli cene, ale po prvych skusenostiach som spokojny, odporucam.
 
Po tych vasich videach vyssie som rad, ze mi konecne po tyzdni od objednavky, dodali Mio kameru.
Instalacia totalne jednoducha, spustenie nahravania startom motora, prehravanie videí na MiVue manager s hromadou info z GPS...perfektne.
Nocny zaznam WDR velmi, velmi postacujuca kvalita (alebo mam kvalitne halogenky v aute)
1 min nahravky v rozliseni super HD 2304 × 1296 30p = 109 MB na micro sd card
Pri vybere kamery som isiel do neznama, kvoli cene, ale po prvych skusenostiach som spokojny, odporucam.

To ma teší :) aký typ mio? Moja 618ka ma čaka síce doma ale kvoli deťom až pod stromček :D som rád že si spokojný


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
 
Kameru uz dorucili ?
Ehm no, jak se to vezme ... :D. Clovek se porad uci, ze jo. Takze zatim to ceka jaksi na procleni a podobnou byrokracii, na kterou nemam ted zrovna cas, abych se seznamil, jak spravne na to. Jeste mam par dni a pak to poslou zpet, takze bych se mel rychle rozhoupat :eek:.
 
Back
Top