• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

On board kamery a vše kolem nich

Máš autokameru?


  • Celkem voličů
    208
kvalita bude bezpochyby odpovídat ceně... spíš jsem to nahodil, jakože není problém mít dvě oči za slušnou cenu. Slušná kamera s dvěma okama a GPSkou bude mít cenovku +- 4500 Kč
 
Vzhledem k odpisu DPH a reklamacím bych raději kameru nakoupil někde v ČR. Podmínkou je záznam ve FullHD při 60ps (min pro přední kameru) a hlavně, aby se sám zapnul záznam po nastartování :(
 
Uz zacinam mit tech cinskej smejdu plny zuby. Klidne dam x tisic na vic, kdyz to bude neco poradnyho a bude to fungovat.
 
Přesně tak. Někdy samozřejmě sáhnu po čínské kopii - kabely a jiné blbosti, ale ele. zařízení tam nekupuji.
 
No jasne, jsou veci za ktery nema smysl platit rakety, kdyz je obchodik nakoupi ze stejneho zdroje a prirazi si k tomu sto procent. Ale cinan laka na cenou a kolikrat velmi mrskou kvalitou. A taky hresi na tom, ze jim tam rozbity telefon posilat zpatky nebudes. Kamerku chci poradnou.
 
ale no tak, chlapci ... netřeba být tak ultimativní :) Čínskej šmejd za 1500 Kč možná někde u nás či v blízkém zahraničí koupíš s líbivým logem za 3500 Kč a budeš si chrochtat, jaks pořídil kvalitu za vyšší cenu ...

krabičku za 1500 Kč si klidně koupím na DX.com , nakonec čtyři roky jsem jezdil s no name věcí na skle ( tehdy za 800Kč!! ) a i za tmy bylo možno ze záznamu přečíst značku... Sám tvrdím, že skvělé věci nemohou být levné, ale v jistých situacích a případech se spokojím i s "dobrými" věcmi ;)

Proto bych si telefon u číňana nekoupil, protože je to můj výrobní prostředek a potřebuju maximální kvalitu, zatímco třeba power banku nebo kamerku na sklo si tam docela klidně koupím, protože na tom nestojí a nepadá můj svět :)
 
No ale jo, Vitku... s tim ja souhlasim co pises. Koneckoncu skoro jsem na to narazil s tou prirazkou u prodejce. Ja proste citim, ze bych kamerku kvalitni chtel. Ikdyz nemam odzkousenou zadnou a rovnou zatracuju levne cinske produkty. Obecne vzato, uz jsem celkem dost unaveny z toho neustalyho srani s vecma a brodenim se v tech smejdech. At uz je to to nebo ono. Kolegove v praci, od IT nechapou jak muzu vysolit 40k za MacBooka... ze staci za desitku Lenovo s Ubuntu k tomu. Ze to je to samy. Ale neni to to samy do haje... furt nekde neco. Nechci bejt otrok tehle smejdu a furt se s necim srat a utracet penize za stejnou vec x krat. Nemam na kvalitni vec, dosetrim. Co se da delat. Trosku jsem mozna odbocil od tematu ale muselo to jit ven.

Zkusim to jinak. Co ocekavam od kamery v aute? Absolutne bez udrzbovy provoz. Pricucnu diskretne na sklo, nebot nechci kvuli kradezi neustale demontovat kameru. Privest ke zdroji a uz se o ni nestarat. At automaticky zaznamenava ve smycce prubeh jizdy a v pripade konfliktu nebo cokoliv casovy usek ulozi a pokracuje dal. Kvalitni obraz a uchazejici kvalitu zaznamu v noci.
 
i já ti rozumím a souhlasím.. ale právě říkám, že ta krabička za osm stovek přesně tohle plnila... a když plnit přestala, prostě jsem ji vyměnil za podobný shit :)

jen ta funkce "případ konfliktu uloží" je taková lehce diskutabilní, protože kamery s touhle funkcí takovou situaci vyhodnotí v případě náhlého zabrždění, což může i nemusí být TA ona situace ...

zkrátka, když se taková situace stane a mám pocit, že ten záznam někdy budu potřebovat, si to prostě z kamery uložím do compu
 
ty senzory nikterak nenastavíš ..... prostě když si myslíš, že je třeba situaci uložit, udělej to. Mám nastavenou kameru tak, že ukládá tří minutové soubory videa a postupně si je přemazává odzadu na 32GB kartě, takže mám i pár dní na přemýšlení jestli uložit nebo ne :)
 
Mi
Cena je veskrze směšná, oproti nabídce na našem trhu, ale pro mě je možná i prioritnější kvalita záznamu, než 2 čočky, a nebo kvalitní obě čočky, ale to bude cenovka zase jinde... Tady o kvalitě neni ani zmíňka... Jde mi o to, aby na tom byla rozeznatelná RZ na větší vzdálenost než 2 metry, což u týhle cenový relace neni moc běžné...

Já zvažoval něco jako MIO MiVue 538... Ale asi to budu řešit až do wintercaru

Mio mám a jsem s ní spokojen
 
Používám kameru v mobilu.Součást navigace Sygic.Max spokojenost. Jednou mi pomohla při bouračky 6 ti aut na dálnici u Vyškova směr Brno.Bohužel moje auto totálka :-(
 
Mno to s tim sklem jsem říkal já, že tam nesmí nic být a bohužel to tak je... a když už tam něco bude tak stejně jako s prasklinou skla nad 20mm... Pokud to nebude v zorném poli mělo by to být OK ale samozřejmě vždy to bude na daném četníkovi kterého potkáte jak se vyspí a jak s ním budete jednat;)
 
Čert, no já osobně mám Truecam A7 a maximální spokojenost :) ke kameře jsem dospěl kvůli tomu, že se mě během jedné vyjiždky snažili zabit 3 protijedoucí auta. Jejich řidiči si to řezali tak, že ja musel řezat přikopem, abych se těm p.... vyhnul. O pár dni později se mi stalo něco podobného v bledě modrým a čím dál častěji se mi stává, že mi nedávaji přednost z vedlejších silnic a při vjížděni na kruhač (na kterém už jsem) a musím to kolikrát flekovat.
Chtěl jsem tenhle poslední model hlavně díky tomu rozlyšeni resp 45 FPS při Full HD http://www.truecam.cz/technicke-specifikace/ , cenově je poněkud drahá, ale zase jsem zastáncem, že si raději koupim kvalitnější a mě vyhovující věc. Než jak se tak říká, levná věc dvakrat placena. Točí to dle mého slušně, ale ideální je si trošku pohrat s nastavením. Samozřejmostí je dokoupit CPL filtr, ten hooodně pomuže od odlesku palubky atd. ... Za mě mohu doporučit ;)
Kameru mám umistěnou na straně u spolujezdce za zrcatkem, akorat mi trošku překaži nabijecí kablík :D . Nemám rad hybací věci u okna (stromečky, kostky a jiné..... )
 
Nemáte někdo zkušenost s touhle kamerkou ?
to bude shit... g-senzor má dneska každá autokamera, bez něj to nejde. nemá to fullhd, což už je dneska taky skoro standard. nevidim tam nikde parkovací mód, pohybovej senzor atd. chtělo by to vidět video z toho, ale obávám se, že na něm nebude díky rozlišení nic vidět. za dobrý prachy se daj koupit podstatně lepší kamery jestli teda netrváš na tý duální. mrkni třeba na tuhle http://www.lamax-electronics.com/cz/kamery-do-auta/autokamera-lamax-drive-c7/

dá se k tomu dokoupit i to gps se stejnejma funkcema, co má ta z e-baye
 
jestli teda netrváš na tý duální
to právě trvám :) Chci dual a GPS. Upřímně řečeno moc ani nepotřebuju megakvalitní video, stačí když bude čitelná SPZ, což je už z těch dvou mejch původních několik let starejch kamer.... mám to jako černou skříňku, na natáčení hezkejch videí mám jiný zařízení :) A ten pohybovej senzor je ten G-senzor ,-) I když to mě taky zrovna netankuje... když je potřeba, stáhnu si konkrétní video do kompu. Čemu říkáš parkovací mod?
 
Back
Top