• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

On board kamery a vše kolem nich

Máš autokameru?


  • Celkem voličů
    208
Formatovani jednou za cas ano, ale neni mozny to delat kazdy tyden, aby to milostive fungovalo....
 
Stačí formátovat jednou do měsíce, to je běžně doporučená frekvence.

Kolegové s Mazdou 6, kde máte umístěnou přední kameru? Konečně jsem si rozbalil BlackVue a zjistil, že je to dost velká kráva. :(

@Ter Leeloo II - Ty přece máš BlackVue. Díval jsem se do Tvého tématu, ale fotku jsem nenašel. Chtěl bych ji dát na střed za zrcátko, ale je tam ten kravský černý plast, který kryje kameru na čtení značek nebo co to tam vlastně je. Ale je tam taková drážka, do které by šel ten držák kamery dobrý 1cm zastrčit a tak ji pěkně schovat za zrcátkem. Jen nevím, jestli ta drážka nemá nějakou funkci, třeba kvůli ventilaci apod. Taky by to znamenalo docela dlouhé vedení kabelu, jenže tahle pozice se mi vážně líbí úplně nejvíce.

Vlevo od zrcátka kameru nejde dát, tam mi obraz koliduje s černým potiskem na skle. A vpravo to vypadá děsně. :)

upload_2018-7-18_18-58-26.png

upload_2018-7-18_18-58-52.png
 
Mám tu samou kartu co Vitus 32 gb, jedu na ní už tři roky bez problému a nikdy jsem jí neformátoval.Karta si podle nastavení kamery ukládá videa po 10 min. sekvencích. U něj to vypadá na problém kamery a ne karty...
 
střídám stejnou kartu v mnoha dalších zařízení včetně kamer a foťáků a nikdy nebyla sebemenší potíž. Problém má nejspíš kamera, ale ještě jsem neměl pořádně chvíli se tomu věnovat ......
 
Měl jsem v v TrueCam kvalitní kartu, kterou jsem pravidelně formátoval v daném zařízení i občas ze zoufalství přeinstalovával software. První kamera odešla úplně po cca 1 roce, na reklamaci jsem dostal novou a ta začala odcházet pozvolna. Občas něco nebylo nahráno, občas se nevypnula, po dvou letech už vůbec nedržela baterie, přestaly fungovat tlačítka, rušila příjem rádia, změnila se barva kroužku na objektivu z černé na hnědou atd. Prostě tuhle značku nikomu nedoporučím.
 
Stačí formátovat jednou do měsíce, to je běžně doporučená frekvence.

Kolegové s Mazdou 6, kde máte umístěnou přední kameru? Konečně jsem si rozbalil BlackVue a zjistil, že je to dost velká kráva. :(

@Ter Leeloo II - Ty přece máš BlackVue. Díval jsem se do Tvého tématu, ale fotku jsem nenašel. Chtěl bych ji dát na střed za zrcátko, ale je tam ten kravský černý plast, který kryje kameru na čtení značek nebo co to tam vlastně je. Ale je tam taková drážka, do které by šel ten držák kamery dobrý 1cm zastrčit a tak ji pěkně schovat za zrcátkem. Jen nevím, jestli ta drážka nemá nějakou funkci, třeba kvůli ventilaci apod. Taky by to znamenalo docela dlouhé vedení kabelu, jenže tahle pozice se mi vážně líbí úplně nejvíce.

Vlevo od zrcátka kameru nejde dát, tam mi obraz koliduje s černým potiskem na skle. A vpravo to vypadá děsně. :)

Zobrazit přílohu 14868

Zobrazit přílohu 14869
Ahoj,
dotazoval jsem se dopravního policisty, kde mohu umístit kameru? Odpověděl mi, že nesmí bránit ve výhledu řidiče a ukázal mi místo vpravo vedle středového zrcátka. Pěkně tam i svedeš kabel schovaný pod obložením stropu a dále pod "A " sloupkem dolů. Osobně bych jí na střed nedával. Jelikož je černý rastr pod kamerami a senzory velký je už tak špatně vidět na semafor vpravo a přes kameru vpravo ještě hůř. To je bohužel mínus této pozice kamery díky obrovskému černému rastru na čelním okně.
 
Kolegové s Mazdou 6, kde máte umístěnou přední kameru?
napravo od černého deklu s kamerama. Ve výhledu vůbec nevadí, jediné omezení je používání stínítka u spolujezdce, které jde sklopit jenom svisle dolů.

dneska jsem v tunelu míjel šílence, co měl přidělaný hodně velký telefon s navigací nalevo od zrcátka, přímo před pravým okem. Nejenže mu to zakrývá výhled na velkou část před ním, ale ještě to svítí jak o život přímo do očí a musí být permanentně oslněný ....
 
Sice mazda3 ale pro inspiraci Dave - rudá M3 A/T

Tohle přesně chci udělat. Pro mě je to jediné přijatelné řešení. Ta kamera BlackVue vypadá malá, ale ve skutečnosti je docela velká a pokud ji dám pod zrcátko a ještě trochu posunu pod ten plastový kryt, neuvidím ji vůbec. Kdybych ji dal vpravo, tak ji uvidím. Nemohl bych ji dát těsně vedle toho černého plastu s kamerami, ale pár cm od něj, abych byl schopen ji v případě nutnosti demontovat. Např. v Rakousku jsou kamery zakázané a dávají za ně pokuty.
 
To s tym Rakuskom je niekedy v poslednej dobe overene, alebo si to iba niekde pocul/cital? 15.5.2018 rozhodol v Nemecku Spolkovy sudny dvor (Bundesgerichtshof BGH), ze su zaznamy pripustne pre pouzitie na sude. Toto by malo byt (coskoro?) platne v celej EU. V Rakusku to bola seda zona, clovek ked povie, ze si nahrava cestu pre seba ako spomienku na dovolenku alebo pre kolegu, aby trafil k zakaznikovi, nesmu to pokutovat. Jedine co je podla mojich informacii v AT zakazane kvoli ochrane je zverejnovanie videi online.

Co sa tyka instalacie tej kamery, tak nejako si to predstavujem. Blackvue DR900s vyzera mat problemy s kvalitou obrazu a prehrievanim, asi sa oplati zobrat tu DR750s a nevymyslat tolko :).
 
Jen jsem to četl. Neznám nikoho, kdo by pokutu za kameru dostal. FYI:

"V sousedním Rakousku je situace ještě o něco méně jasná a to přesto, že je používání autokamer legislativně vyřešeno. Podle vyjádření rakouského autoklubu je možné používat kamery výhradně soukromě, například pro natáčení cesty na dovolenou, nikoliv však pro monitorování provozu. Problém by mohl nastat, pokud by policisté při případné kontrole neuvěřili tvrzení, že se jedná o výhradně privátní natáčení. Z toho důvodu používání kamer v Rakousku příliš nedoporučují."

http://www.auto-kamera.cz/pravni-dalsi-souvislosti/autokamery-a-legislativa

Jinak včera jsem testoval DR750s a natáčí moc hezky. Ale taky se zahřívá, což mě překvapilo na to, jak velké má tělo. Není to nic kritického, ale když jsem ji bral zpátky, byla celkem dost teplá. Obraz 1080p / 60fps je ok, SPZ značky jsou čitelné. Se 4K by to bylo ještě lepší, ale pokud se taková kamera zahřívá ještě víc, tak raději opravdu nevymýšlet. ;)
 
Na jakou dálku jsou čitelné značky, u mýho Lamaxu maximálně na 5 metrů u auta přede mnou, větší dálka a protijedoucí vozy ani náhodou.:(
 
Na jakou dálku jsou čitelné značky, u mýho Lamaxu maximálně na 5 metrů u auta přede mnou, větší dálka a protijedoucí vozy ani náhodou.:(

Tak to Ti napíšu, až kameru upevním nějak pořádně. Napevno jim tam ještě nemám. Ale myslím si, že to bude podobné jako u Tebe. Zázraky nečekám. V menší rychlosti si ale myslím, že i protijedoucí vozidla budou mít značku čitelnou. Kamera natáčí v 60 fps, obraz není tak rozmazaný jako u 30 fps. Před koupí kamery jsem se díval na videa na YT a obraz byl velmi slušný. Výrobce také zdůrazňoval lepší čitelnost SPZ díky vyššímu snímkování.
 
@Ter Leeloo II - Ty přece máš BlackVue ...
To ano, uz mam BlackVue kameru docela dlouho, jenze (fotka z dnesniho rana) ...
IMG_4009-opt.JPG

Chtel jsem si ji nechat nainstalovat od @Max6, ale kdyz jsem u nej byl, tak uz na to nezbyl cas a od te doby se nic nezmenilo. Nechtel jsem ho otravovat takhle jen kvuli kamere. Takze nakonec jsem se zrovna minuly tyden kvuli tomu objednal do Car Star (nekdo tu psal, ze mu tam take instalovali kameru), kde auto necham.

Tip na @sniper200, co jiz ma kameru nainstalovanou, jsem chtel take dat, ale vecer jsem se k tomu nedostal. Nicmene ja bych touhle cestou jit nechcel. Opravdu bych chtel schovat kameru nekam uplne pryc, uz takhle mi prijde, ze se z auta kouka spatne, ten prostor okolo zrcatka zakryva hodne vyhledu. Takze ja mam v planu volit umisteni vpravo od zrcatka tak, jak to ma treba prave @Vitus - Vitusova M6 GJ 2,5 AT

Nicmene jsem si chtel udelat nejakou testovaci jizdu a vyzkouset to v praxi. Ale porad jsem si nejak nerozmyslel, jak tu kameru prichytim na okno "nanecisto". Abych ji pak mohl sundat a presunout jinam. V tomhle ohledu by na testovani byla lepsi prisavka.
 
Na ukázku fotky ženský za volantem, co mě málem sejmula v zatáčce kdybych nedupnul na brzdy. Jediný co jsem z videa poznal, že to byl bílej chevrolet aveo a proto si na bílý auta v protisměru na stejný silnici dávám bacha.20180219_160050.jpg20180219_152352.jpg
 
VÍš jak, Lamax c3 a pozastavený video na starym monitoru, jindy je to vo fous lepší. Ale v noci na okresce ani ťuk a to mám ledkový světla.:)
 
Back
Top