• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

On board kamery a vše kolem nich

Máš autokameru?


  • Celkem voličů
    208
Takze ja mam v planu volit umisteni vpravo od zrcatka tak, jak to ma treba prave @Vitus - Vitusova M6 GJ 2,5 AT

Njn jenže @Vitus má jiný design kamery. U něj je objektiv výrazně níž, až pod držákem. Takže když dáš tu naši kameru BlackVue vpravo, musíš ji ještě o kus odsunout od toho černého plastu uprostřed. Jinak bys zabíral černý potisk na skle a současně bys ji nemohl odmontovat. Kamera se z držáku vysouvá směrem doleva, právě směrem k tomu středovému plastu. Včera jsem to zkoušel a je to nepoužitelné. No výraz "nepoužitelné" je asi moc silný, ale ok to rozhodně není. Uprostřed, při zasunutí až pod ten černý plast, kamera vidět není. Skrývá ji zrcátko. Každopádně, budu se s tím ještě nějakou dobu hrát.

Na provizorní připevnění jsem použil oboustrannou lepící pásku. Jen malý kousek, jinak si strhneš ochrannou fólii od 3M.
 
Jo to je jiná liga, já tuhle dostal , kdybych si jí šel koupit vemu jinou.....mizím za hodinu jedu na garančku.:)
 
VÍš jak, Lamax c3 a pozastavený video na starym monitoru, jindy je to vo fous lepší. Ale v noci na okresce ani ťuk a to mám ledkový světla.:)
Na starym monitoru? Takze to je fotka monitoru? To by davalo smysl, proc tam jsou ty divne "cary". Pak ale ten obrazek neni zase tolik vypovidajici, ale fakt, ze RZ citelna neni tak jako tak.
 
Ano, prave i proto jsem si chtel udelat nejakou testovaci jizdu, abych mohl pozici kamery vyladit i s ohledem prave na to natoceni. Take jsem chtel vyzkouset, zda se vlastne da umistit "vzhuru nohama", tzn. aby kabely byly na druhou stranu (pak i vysouvani). Protoze kamera lze prave vertikalne pretocit.
 
Jo z monitoru, pozastavený video celý se to událo během vteřiny, jeli jsme proti sobě tak 80 km rychlostí. Stál jsem na brzdě a baba furt proti mně, to bylo o milimetry. :eek:
 
Ano, prave i proto jsem si chtel udelat nejakou testovaci jizdu, abych mohl pozici kamery vyladit i s ohledem prave na to natoceni. Take jsem chtel vyzkouset, zda se vlastne da umistit "vzhuru nohama", tzn. aby kabely byly na druhou stranu (pak i vysouvani). Protoze kamera lze prave vertikalne pretocit.

Přetočit lze, ale obraz je vzhůru nohama. :) Ale dost možná jde obraz převrátit v tom SW přes telefon nebo počítač. Tak do hloubky jsem to zatím nezkoumal. Je k tomu příšerně dlouhý návod jak k čínskému rádiu. Jsem dost líný jej přečíst, ale asi mi nic jiného nezbude. Tak nějak jsem spoléhal, že už to máš dávno nastudované. ;)
 
Na ukázku fotky ženský za volantem, co mě málem sejmula v zatáčce kdybych nedupnul na brzdy. Jediný co jsem z videa poznal, že to byl bílej chevrolet aveo a proto si na bílý auta v protisměru na stejný silnici dávám bacha.Zobrazit přílohu 14873Zobrazit přílohu 14874

Koupil jsem máti taky tuhle kameru.. každej den objíždí obchoďáky a už nekolikrat ji málem trefili předek když ji nedali přednosti z prava..
ale ta kamera je praktcky k ničemu když tam nejde nic vidět.. i za perfektních sbetelnych podmínek je spz čitelná maximalně auta který jede před tebou tak 5 m max.. zbytek jen čmouhy..at už protijedoucí/v noci/v dešti/když sněží

navíc nahravá jenom když se jí chce a očekával jsem že když zapnu sekvenční mod tak bude nahravat cykly po 10 minutách s tím, že pak přetáčí nejstarší cyklus.. koupil jsem ji kingstone 32G kartu ale stejně ta kamera furt hlasi že je plná..

vic lidi s tím mělo problem a všichni to řešili tím že koupili jinačí kameru
 
S kartou problém nemám, nastavil jsem kameru aby ukládala 10 min.sekvence a v pohodě už 3 roky nahrává. Koukal jsem na reklamy na jiný kamery násobně dražší, za 6-8 tisíc na youtube a řeknu ti , že se značkama měli problém taky. Protijedoucí auta špatný, a auta před sebou s tíhou čitelný na 10 metrů. Takže sehnat kvalitní kameru je víceméně dílem náhody........
 
všechny možný kamery od levné číny před mnoha lety nahrávaly spolehlivě na nastavenou délku souboru. Občas se sice zasekly a přestaly nahrávat, ale vždycky mě kamera upozornila, že je něco zle (trvale svítící logo nebo divoké blikání, blikání červeně) Až aktuální drahá čína Truecam A6 si prostě nahrává a nenahrává jak se jí zachce. Snažím se ted vysledovat kdy to nahrává a kdy ne. Dneska jsem přišel na to, že problém možná bude ve funkci "parking mode", kdy i po vypnutí motoru zůstává kamera na baterii ve střehu a při otřesu začne nahrávat. Vždycky, když nastartuju po době delší než hodina, kamera natáčí. Ale když zastavím na pár minut a pak pokračuju, kamera se sekne, svítí obě kontrolky (modrá a červená) a nereaguje na žádná tlačítka. Zatím jen teorie. Když si ráno vzpomenu, zkusím Parking mode vypnout......
 
Je tam víc módu k nastavení, mám tu kameru taky. Máš tam i možnost odložený start,nebo G senzor, ten ovlivňuje zapnutí a vypnutí kamery. Pokud máš G senzor nastavený na nejvyšší hodnotu potom se kamera zapíná vypíná při sebemenším otřesu.Tohle je potřeba zkoušet, já mám G senzor na ten druhý mód. Nejvíc mě ale štvalo že při full HD se mi tam vešlo jen dva dny jízdy a musel jsem ručně mazat. Do kamery jde ofiko max 32gb karta, tu tam mám. Řešil jsem to i z podporou jak kameru nastavit aby sama mazala záznam pořád dokola, zároveň ale aby uzamkla v případě nehody všechen záznam. A k tomu slouží právě ten G senzor. Dále je potřeba nastavit záznam do smyčky, to znamená že kamera natáčí myslím 5ti minutové záznamy pořád dokola a potom odmazava ten nejstarší záznam. Mám tu kameru od vánoc a na začátku s ní bylo trochu trápení. Ale teď už pohoda.
 
Používám DOD LS400w a maximální spokojenost. Už jí mám 4 roky a zatím ani jeden problém. Akorát je i s držákem poměrně dost vysoká, ale zase se vyndá jedním tahem ( má magnetické úchyty). Kabely mi Honza schoval pod tapecírunk a napojil do pojistkový skříně. Co se týče výhledu od řidiče, tak je skoro celá schovaná za zrcátkem.



Kamera do auta napojení.JPG
 
Truecam má myslím 3 různé držáky a dva jsou nepoužitelné vzhledem k pohodlnosti a bezpečnosti. Použil jsem ten lepící držák, to je kamera skoro schovaná za zrcátkem. Odpojení je velmi jednoduché. No a co se kvality týče, ve dne je to dobrá kvalita, ale v noci o ničem i s těma diodama.
 
No jo, zrovna se vzteká, že nemůže prostrčit kabel :D. Koupil jsem moc velkej měnič napětí, ale poradil si.
 
Back
Top