• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

On board kamery a vše kolem nich

Máš autokameru?


  • Celkem voličů
    204
Kdyztak se ptej.Každopádně tohle nastavení mi dělá vše co potřebuju a kamera funguje jak má. 6da6d513c1a65093fcd3057f63da830d.jpgdf75c6deb34f911339d9163522ce4bd1.jpgace74bce2637210f51a7eddde8863d28.jpgbd591328387b9041a5c49bfec96d19f5.jpg65444ebd382b027d01b670c336e4348b.jpg3e7a9d70df95dd9cf8e4f1349a51c5a1.jpg
Nechápu proč jsou fotky takhle rozházené... Fotil jsem vše stejně.
 
díky, podívám se za chvíli v autě jak to mám já. Ten parking mod byl pricina nesnazi? Osobně si to myslím ...
 
Senzor pohybu je velký problém, to souvisí s parkovacím modem. Parkovací mód funguje v návaznosti na senzor pohybu. Jenže senzor pohybu dokáže rozhodit celou kameru a ta se pak zapíná jak chce.
 
Nechápu proč jsou fotky takhle rozházené... Fotil jsem vše stejně.
Mno telefon se podle senzoru gyroskopu snazi zjistit, jakym smerem drzis telefon, aby podle toho spravne otocil ulozenou fotku (aby byla natocena stejnym smerem, jako jsi drzel telefon). Takze vetsinou je nezadouci fotit telefonem vodorovne, protoze pak je bud zmateny (mirne naklony), nebo pouzije posledni jednoznacnou pozici.
 
řekl bych, že můj TrueCam to má opět softwarově za sebou .... Nejde se ani dostat do menu, můžu jenom zapínat a vypínat přisvícení :-/ Takže jdu hledat fakturu a hurá zase na reklamaci.
 
Taky jsem o TrueCam přemýšlel, ale po recenzích jsem si to rozmyslel. Kamarád ji má a už potřetí půjde na reklamaci. Nefunkční GPS, zasekávání a zase zasekávání. Tak nějak si dělá co chce..
 
Kamera BlackVue DR750S-1CH dnes nainstalována. :) @Max6 byl ochotný si na mě udělat čas i v sobotu a vše perfektně a hlavně neviditelně zapojil. Ještě jednou díky! V podstatě je vidět jen kousek napájecího kabelu u kamery, jinak je vše dokonale ukryto. Mám tedy jen přední kameru, nechtělo se mi utrácet i za zadní. Když do vás někdo napálí zezadu, je viník obvykle jasný. Samozřejmě jen přední kamera nezachytí všechny případné šrámy z parkoviště...

Kameru jsme přilepili na střed za zrcátko. Je tady pár fotek, které ukazují, jak to vypadá. Z pohledu řidiče ji nevidím, jedině když trochu skloním hlavu. Jednu fotku jsem se tak pokusil udělat, tak se podívejte sami. Kameru nelze otočit, aby byl objektiv vpravo. Respektive to udělat lze a pomocí SW pak záběr dodatečně převrátit. Jenže tímto postupem se překlopí i informace o datu, času, rychlosti apod., které jsou do videa vkládány.

01.jpg 02.jpg 03.jpg 04.jpg 05.jpg

Připojení přes wifi je plně funkční, synchronizace s mobilem nebo PC stejně tak. Na žádný zádrhel jsem nenarazil. Update na novější firmware taky bez problémů, ten doporučuji udělat hned na začátku. Nový firmware je na stránkách BlackVue. Podporu mají celkem vychytanou.

Zapojení je provedeno přes Power Magic Pro přímo na baterii a kamera tak nahrává i po opuštění vozidla. Otestováno, reaguje spolehlivě na pohyb nebo náraz. Ta krabička Power Magic Pro má zabránit tomu, aby se baterie vybila - při poklesu napětí pod stanovenou mez odpojí napájení kamery. Taky ověřeno a funguje. Namísto originální 16GB MicroSD karty jsem koupil 128GB Kingston, která má mít zvýšenou odolnost a garantovanou funkčnost od -25 do +80°C. Malé upozornění: Pokud si pořídíte kartu 64 nebo 128GB, musíte ji napoprvé zformátovat v PC přes program BlackVue Viewer. Tady přikládám odkaz, ať nemusíte ztrácet čas pátráním na netu, proč karta po vložení do kamery nefunguje:

https://www.blackvue.com.sg/format-sd-card-with-viewer-software.html

V tomto programu, v PC nebo přes mobil, pak můžete kameru i nakonfigurovat - kvalitu záznamu, indikaci LED, hlasové varování, G-sensor, délku záznamu, samozřejmě si prohlížíte videa apod. V případě snímkování 60 fps je délka segmentu omezena na 1 minutu. Při 30fps jsou to až 3 minuty. Nejde to změnit, kamera má zřejmě malou vyrovnávací paměť. Teoreticky lze tohle nastavení natvrdo přepsat v config.ini přímo na SD kartě, ale to bych neriskoval. Asi ví, proč to omezili. Nehoda je otázkou vteřin, ne minut. Mimo to, není naprosto žádný problém spojit jednotlivé segmenty dohromady a vytvořit zcela plynulý, dlouhý záznam. Já používám Pinnacle Studio, ale bohatě stačí i tohle:

http://www.alloksoft.com/joiner.htm

Příjemně mě potěšila kvalita záznamu za snížených světelných podmínek. To a 60fps jsou asi hlavní výhody kamery oproti předchozí generaci DR650S. Pro co nejlepší záznam doporučuji nastavení FullHD 60fps (Extreme) - bitrate 25Mbit/s. Je výrazně lepší než poloviční bitrate u módu Sports. Video nemá tolik artefaktů a registrační značky jsou čitelnější za vyšší rychlosti. Samozřejmě, takový záznam je náročný na kapacitu SD karty, takže 128GB je nutností. Kamera má zvládnout i 256GB, ale výrobce si není jistý spolehlivostí záznamu na tak velké kartě. Srovnání obou režimů najdete tady, ale pozor - YT komprimuje videa, takže pokud chcete skutečně vidět rozdíl v kvalitě obou záznamů, stáhněte si videa z druhého odkazu:

Youtube kvalita:

Plná kvalita zde:
https://drive.google.com/drive/folders/1j_Z_ASW3zNlfBDAtvdlINMhelYtEFkAu

Pokud byste chtěli vidět videa, která jsem natočil cestou od Maxe, vybral jsem pár vzorových. Je tam vjezd do tunelu, rychlá jízda po dálnici, jízda v omezení, na okresce i víceproudové vozovce. Někdy je pod mrakem, jindy svítí slunce - je to takový dobrý přehled, jak kamera nahrává. Fajn je, že i když jsem jel 130km/h a auto jelo proti mně, dokázal jsem přečíst značku. To jsem nečekal.

Jo, z toho odkazu si to stahujte jen vážní zájemci o tuto kameru. Ten soubor má 1,5GB - je tam 8 videí. Jedna minuta v plné kvalitě zabírá skoro 200MB. :rolleyes: Přístupové heslo je 'mazdaklan' (bez těch apostrofů). A ještě upozornění. Zapomněl jsem sundat ochrannou fólii z kamery, což asi nepomohlo kvalitě záznamu zvuku. :)

https://uloz.to/!CKilYKZRAcEl/blackvue-dr750s-zip
 
@Krabat - prima návod !

nakonec se mi na potřetí povedlo TC A6 přemluvit k zásahu do menu (zřejmě předinstalovaná funkce "jak kdy"), vypnuty všechny funkce G senzoru a Parking mode, znovu nastavena délka smyčky. Poslední šance na její přežití....
 
Taky jsem o TrueCam přemýšlel, ale po recenzích jsem si to rozmyslel. Kamarád ji má a už potřetí půjde na reklamaci. Nefunkční GPS, zasekávání a zase zasekávání. Tak nějak si dělá co chce..
na druhou stranu musím říct, že mám levnější model A4 už druhým rokem a naprosto bez problémů
 
@Krabat nakonec se mi na potřetí povedlo TC A6 přemluvit k zásahu do menu (zřejmě předinstalovaná funkce "jak kdy"), vypnuty všechny funkce G senzoru a Parking mode, znovu nastavena délka smyčky. Poslední šance na její přežití....

Nechci strašit, ale kamery TrueCam nemají nejlepší pověst. Ale jestli je ještě v záruce, jak jsi psal, tak bych na nic nečekal. Kamera v autě přeci jen dost trpí. V létě šílené vedro, v zimě zase mráz, ta elektronika dostává hodně zabrat.
 
Poslední dobou se nějak v Brně a Praze rozmohlo ježdění na červenou. Člověku se rozsvítí zelená, v pohodě zařadí, pomalu se rozjíždí a najednou zleva nebo zprava pod plným proletí šílenec..
Dávejte na to pozor! ;)
Nejspíš brzy přehodnotím hlasování v anketě na - plánuji koupi :rolleyes:
 
Poslední dobou se nějak v Brně a Praze rozmohlo ježdění na červenou....
s tim jak je vsechno zasekany tak se nedivim, nikomu se nechce cekat "jeste jednu zelenou" kdyz uz na te krizovatce stoji pul hodiny :D
teda neze bych to schvaloval nebo delal taky :cool:
 
Nejspíš brzy přehodnotím hlasování v anketě na - plánuji koupi :rolleyes:

Doporučuji. Potom, co mě málem vytlačil náklaďák do příkopu a ještě tvrdil, že mě neviděl, jsem se rozhodl, že tohle už nebudu riskovat. V případě nehody jsem měl jen kolegu z práce jako svědka, ale těžko říct, zda by to stačilo. Řidič náklaďáku měl zase závozníka, takže by to bylo tvrzení proti tvrzení. Navíc ty lepší kamery jsou dost šikovné v tom, že posílají zprávu v případě nárazu na parkovišti apod. (podle nastavení). Dnes jsem se třeba na dálku podíval přes mobil, jestli je auto v pořádku a co se kolem něj dělo. Fakt vymakané. Nejdůležitější ale je, že záznam kamery je důkaz, který u nás akceptuje policie i soud. Teoreticky člověk i ušetří za pojištění předního skla. :)
 
Doporučuji. Potom, co mě málem vytlačil náklaďák do příkopu a ještě tvrdil, že mě neviděl, jsem se rozhodl, že tohle už nebudu riskovat. V případě nehody jsem měl jen kolegu z práce jako svědka, ale těžko říct, zda by to stačilo. Řidič náklaďáku měl zase závozníka, takže by to bylo tvrzení proti tvrzení. Navíc ty lepší kamery jsou dost šikovné v tom, že posílají zprávu v případě nárazu na parkovišti apod. (podle nastavení). Dnes jsem se třeba na dálku podíval přes mobil, jestli je auto v pořádku a co se kolem něj dělo. Fakt vymakané. Nejdůležitější ale je, že záznam kamery je důkaz, který u nás akceptuje policie i soud. Teoreticky člověk i ušetří za pojištění předního skla. :)
S tím soudem a policií, co se záznamu týče... Ty záběry z kamery nesmíš dát nikam bez souhlasu lidi na kamerovém záznamu. Policii můžeš poskytnout ty záběry, ale nesmíš jim záznam nechat. Pokud si vyžádání kopii, musíš trvat na jejím zhlédnutí a následném smazání. Protože, jelikož, nýbrž, GDPR dává právo do rukou vynikum. Pokud bys ten záznam nechal policii, potom by vynik mohl u soudu vyhrát zrušení toho záznamu jako důkazu. A v jiném soudu by tě mohl žalovat o porušení soukromí. Je to dost složitý. To popisuju ten horší příklad. Výše popsané není pravidlo. Ale zákon tak mluví. Jelikož naši zákonodárci zaspali a neupresnili to Evropské nařízení ohledně soukromí.
 
S tím soudem a policií, co se záznamu týče...

Máš pravdu jen částečně. Záznam kamery jako důkaz při autonehodě je důležitější než porušení osobnostních práv. GDPR na tom nic nemění.

"Čeští řidiči mohou kamery za čelním sklem jako důkaz také použít, zákon o ochraně osobních údajů povoluje zpracování údajů pro osobní potřebu či předání záznamu policii nebo pojišťovně."

Zdroj: https://auto.idnes.cz/kamera-zaznam...-/automoto.aspx?c=A180515_141617_automoto_taj

http://www.auto-kamera.cz/pravni-dalsi-souvislosti/
 
Back
Top