• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

On board kamery a vše kolem nich

Máš autokameru?


  • Celkem voličů
    204
V AutoEfektu to dělají tak, že vezmou originální adaptér a ten strčí do zásuvky a do celé připojí u pojistek vlevo vedle opěrky pro levou nohu. Já jsem neměl čas pátrat podle zapojení kam a mechanik to měl za chvilku, takže se sprostě přiznám, že jsem nebastlil a nechal to na něm. http://www.stualarm.cz/produkt/34533-cl-zasuvka-s-kabelem/

Ještě abys úpřimně zapíral, sprosté přiznání je lepší :) Rozumím tomu, jednou každý dojde na to, čas je víc než peníze.
Stavím se v AE a domluvím se. Jen mě prostě zajímalo, jak kdo to má řešené - i pro inspiraci ostatním.

Když to jde z pojistek, není potřeba ten bazmek, na který jsem se ptal? IMHO slouží k tomu, že odpojí kameru pokud klesne napětí (aby se nevybíjel akumulátor). Asi to má smysl u aut, u kterých dobíjení funguje i po vypnutí zapalování, ne? Ptám se blbě, ale holt jsem takový elektrikář, že když vidím kabel, tak omdlívám :D
 
Ten bazmek je napájecí adaptér se stejnou funkcí, jako je ten co se dodává s kamerou do zapalovače. Ten bazmek i s kamerou se napojuje na spínané napětí, ne na stálé.
 
Pokud jde o to, kde získat napětí, které se spíná s klíčkem, tak nejlíp přístupné mi v M6 přišel kabel k budíkům. Je to jednodušší než třeba vyndávat rádio. Jinak by to šlo napojit i na zásuvku zapalovače.
 
Pokud jde o to, kde získat napětí, které se spíná s klíčkem, tak nejlíp přístupné mi v M6 přišel kabel k budíkům. Je to jednodušší než třeba vyndávat rádio. Jinak by to šlo napojit i na zásuvku zapalovače.
Zapalovač neni špatná varianta, ale když už tam, tak bych klidně to rádio vyškub, aby k tomu byl lepší přístup. Pokud už je venku zásuvka, tak to na rádiu jsou u GG 3 šroubky...
 
Ale jeden ten šroubek je za kastlíkem u spolujezdce, kterej musíš vysypat a vyklopit. A vlastně aby ses dostal na tu zásuvku, musíš rozebrat středový panel.

To jsou lepší ty budíky.
 
Rozebrání středovýho tunelu tj 2 škubnutí a nebo oddělání rádia (navíc 3 šroubky a třetí škubnutí) mi prijde mnohem rychlejší než dolovat ven budíky.

A nebo je ještě taky jednoduchá možnost se napíchnout do pojistkovky v interiéru přímo na nějakou spínanou pojistku k příslušenství.
 
Nevim teda, co v kastlíku kdo vozí, já tam mám specifický věci, ale v jiných autech mám akorát papíry, nebo brýle + CD, a to se vyndá a vrátí zpátky docela jednoduše.
A jak píše Deri, do půlminuty je to všechno venku i s rádiem, pokud bych ho vyndaval, když by mi nestačilo těch pár cm drátu u zásuvky...

Než abych čachroval s plastama kolem volantu, někde odřel plexi budíků apod, to bych to vážně raději natáhnul do pojistkovky, pokud bych nemohl/nechtěl se dostat k zapalovači...
 
Mazdar, mám několik dotazů ohledně kamery, láká mě ji taky pořídit, tak snad mi někdo odpoví na mé všetečné ženské dotazy :rolleyes:
Na jakém principu kamera funguje? Zapne se automaticky při nastartování nebo jsou nějaké i "nonstop" (nevybije to baterku při vypnutém motoru?)
Dále předpokládám, že kamera bude mít nějakou paměťovou kartu. Kolik se nahraje záznamu? Po jaké době se automaticky přehrává původní nahrávka, nebo prostě jak to funguje? :)
A otázka pro Boba a Shr3ka, kolik si za to připojení v AutoEfektu vzali?
Moc díky.
 
Mazdar, mám několik dotazů ohledně kamery, láká mě ji taky pořídit, tak snad mi někdo odpoví na mé všetečné ženské dotazy :rolleyes:
Na jakém principu kamera funguje? Zapne se automaticky při nastartování nebo jsou nějaké i "nonstop" (nevybije to baterku při vypnutém motoru?)
Dále předpokládám, že kamera bude mít nějakou paměťovou kartu. Kolik se nahraje záznamu? Po jaké době se automaticky přehrává původní nahrávka, nebo prostě jak to funguje? :)
A otázka pro Boba a Shr3ka, kolik si za to připojení v AutoEfektu vzali?
Moc díky.
Zkusim postupně alespoň teoretické odpovědi, které jsem vysledoval při zjišťování (ještě jsem jí nepořídil):
Funkce - klasický CMOS (teoreticky i CCD) snímač :) S tím související výhody a nevýhody.
Sepnutí záleží na dané kameře, popřípadě nastavení - některé se zapnou při připojeném napájení (spínaném klíčkem), některé mají vlastní akumulátor a mají vlastní čidla, které je spustí (pohyb před kamerou, otřes - nehoda, odtah, násilné vniknutí). Pokud by se kamera připojila na stálé napájení, otázka spotřeby a četnosti jízdy, zda by to aku v autě vydržel.
Kamery mají slot, karta bývá téměř vždy na uživateli. Bývají zde pouze maximální možné kapacity (tuším 32GB?). Délka záznamu záleží hlavně na nastavení kvality obrazu.
Přemázávání záznamů, tam záleží opět na nastavení. Viděl jsem varianty, že při plné kartě to nahrávat přestalo, dále nejčastější, že to začalo přemazávat nejstarší záznamy. Některé kamery umějí krizové momenty (automatika dle čidel, ruční označení) ukládat do samostatné složky, kterou nikdy nesmaže. Dále záleží v jakých smyčkách to nahrává (kontinuální záznam, záznam po x minutových smyčkách).
Další šikovnou věcí může být připojení informací o GPS souřadnicích a přetížení (pokud kamera ta čidla má).

Pokud jsem něco opomněl, nebo napsal nějakou blbost, nechť mě někdo doplní/opraví :)
 
Ohledne pripojeni ti moc asi neporadim, nicmene ja to mam zapojene na "zapalovac" a po zamknuti auta mi tam stava nejde, takze baterku z auta by mi to vydojit nemelo. Ja dal za pripojeni "vnitrkem" tzn za zapalovac, sloupkem pod chlupem, napajeci konektor mi trci na zrcatkem tusim 700,- (nesmejte se:p).
Kamera se automaticky zapne po zapnuti napajeni a po par vterinach zacne nahravat.
Me 5 minutove video pri 1080p/30fps zabere 585 MB, kartu tam mam tusim 64 GB, takze se na ni vejde cca 9 hodin zaznamu, takze se ti tam vejde hromadu kavicek, nakupu atpod:)
Co jsem se setkal tak lze vetsinou na kamerach nastavit smycku max po 5 minutach ( 1,2,3 a 5 myslim), tzn v mem pripade tam mam soubory cca 585 MB a kazdy ma 5 minut jizdy, potom se proste dalsi soubory pridavaj a pridavaj, az je karta plna, tak se premaze zaznam nejstarsiho data.
Takze ve vysledku ji zatim nijak neresim, semtam ji odpojim pro prehrani do kompu, ale vetsinou jen zkontroluju jestli mi blika (nahrava) a vic na ni nesaham.

Pak tam je samo "senzor" a ten ti pri "narazu", rychle akceleraci, drbnuti, zaznam ulozi , v mem pripade do jineho adresare, ktery se nepremaze pri plny karte, pak ruzne ficury typu kdyz pohyb pred autem, tak se zacne nahravat atpod.
Me osobne by se libila kamerka s wifi a prehravani v telefonu a posleze prekopirovat zaznam do telefonu, nez to sundavat a davat kartu do pc.


...
Další šikovnou věcí může být připojení informací o GPS souřadnicích a přetížení (pokud kamera ta čidla má).
Ja jsem nedavno dokupoval gps ke kamere (cina, shitka), ale zarazila me jedna vec, myslel jsem ze souradnice a rychlost se "mrsknou" normalne do videa a budou videt pokazdy, mysleno v kazdym prehravaci. Ale zjistil jsem, ze se souradnice a rychlost uklada "nejak" do souboru s videem, ale nezobrazi to kazdej prehravac a musel jsem kuli tomu stahovat nejakej suprovej cinskej prehravac:).
To jen takovej poznatek a prekvapeni:)
 
Ohledne pripojeni ti moc asi neporadim, nicmene ja to mam zapojene na "zapalovac" a po zamknuti auta mi tam stava nejde, takze baterku z auta by mi to vydojit nemelo. Ja dal za pripojeni "vnitrkem" tzn za zapalovac, sloupkem pod chlupem, napajeci konektor mi trci na zrcatkem tusim 700,- (nesmejte se:p).
Kamera se automaticky zapne po zapnuti napajeni a po par vterinach zacne nahravat.
Me 5 minutove video pri 1080p/30fps zabere 585 MB, kartu tam mam tusim 64 GB, takze se na ni vejde cca 9 hodin zaznamu, takze se ti tam vejde hromadu kavicek, nakupu atpod:)
Co jsem se setkal tak lze vetsinou na kamerach nastavit smycku max po 5 minutach ( 1,2,3 a 5 myslim), tzn v mem pripade tam mam soubory cca 585 MB a kazdy ma 5 minut jizdy, potom se proste dalsi soubory pridavaj a pridavaj, az je karta plna, tak se premaze zaznam nejstarsiho data.
Takze ve vysledku ji zatim nijak neresim, semtam ji odpojim pro prehrani do kompu, ale vetsinou jen zkontroluju jestli mi blika (nahrava) a vic na ni nesaham.

Pak tam je samo "senzor" a ten ti pri "narazu", rychle akceleraci, drbnuti, zaznam ulozi , v mem pripade do jineho adresare, ktery se nepremaze pri plny karte, pak ruzne ficury typu kdyz pohyb pred autem, tak se zacne nahravat atpod.
Me osobne by se libila kamerka s wifi a prehravani v telefonu a posleze prekopirovat zaznam do telefonu, nez to sundavat a davat kartu do pc.

Pohodlné sundávání a nasazování kamery pokládám ze celkem důležité. Pro mě je nejlepší varianta fixní nenápadný držák s dovedeným napájením v autě a při odchodu z auta kamera v kapse, kterou po nasednutí do držáku jednoduše nasunu a jedu.

Ke kartám bych doplnil, že důležitá je rychlost karty. Jen namátkou nějaký starší test - testované karty jsou při čtení celkem vyrovnané, což se o rychlosti zápisu říct nedá a právě tohle je podle mě důležité a by se ze záznamu o vysoké kvalitě a bitrate nestalo slideshow.

@anda22: Ještě jsem v AE s onboard kamerkou nebyl, řekl jsem si, že to zkusím řešit spolu s parkovací kamerou (počkám až se objasní: Montážní návod na parkovací kameru (KE a GJ SDN/WGN) ; nijak to s kamerou pro záznam nesouvisí, jen nechci 2x do servisu).
 
Ja bych sice kameru rad (idealne i dozadu), jenze predstava, ze ji nemuzu nechat v aute a musim ji porad nasazovat/sundavat/odnaset je pro me teda bloker. Neslo by ji treba nejak zabudovat do te sekce, jak jsou senzory na okne? Se skoro divim, ze tohle nenabizi primo vyrobce. Ta elektronika okolo toho je za par supu a urcite by to jako klasicky predrazene prislusenstvi mohlo prinest par kacek :D.
 
Díky všem za vysvětlení ;). Teď už jen vybrat tu správnou, což bude kumšt :cool:
 
Ter Leelo: Kdyby mohla být kamera zvlášť (tj. jen objektiv a snímač) umístěná někde u zrcátka a vlastní přístroj někde pod palubkou, tak by nebylo co krást a navíc by to bylo nenápadné.
 
A otázka pro Boba a Shr3ka, kolik si za to připojení v AutoEfektu vzali?Moc díky.
Je to tak na hodinu práce, nevím přesně, asi 500? Pokud nemáš vlastní adaptér na pevné připojení, je třeba připočíst ještě tu cigaretovou zásuvku za 150.
Ter Leelo: Kdyby mohla být kamera zvlášť (tj. jen objektiv a snímač) umístěná někde u zrcátka a vlastní přístroj někde pod palubkou, tak by nebylo co krást a navíc by to bylo nenápadné.
Existují i nenápadné kamery, viz. zmiňovaná mini 0806 se 2 sloty po 128 GB.
 
zdar klanaci, potreboval bych poradit, nevim kam to zaradit, tak to pisu sem. Kam bych nejlip pripojil autokameru, zatim ji mam strcenou do zasuvky, ale chtel bych to natahnout nekam k pojistkam, nejaky jsou tam volny, nebo najit primo tu co je na zasuvku ?
 
zdar klanaci, potreboval bych poradit, nevim kam to zaradit, tak to pisu sem. Kam bych nejlip pripojil autokameru, zatim ji mam strcenou do zasuvky, ale chtel bych to natahnout nekam k pojistkam, nejaky jsou tam volny, nebo najit primo tu co je na zasuvku ?

Řesim stejný problém.Byl by tu šikovný elektrikář nebo odkaz na firmu.Diky.
 
V Praze autoelektrika Jan Lexa viz recenze servisů


Odesláno z jablečného zázraku
 
Back
Top