• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

On board kamery a vše kolem nich

Máš autokameru?


  • Celkem voličů
    208
Dovolím si ti konkurovat. Zajímavý kousek to určitě není, už jen z technologickýho pohledu oproti ceně, teda aspoň co jsem vyčetl ze specifikací.
no tak se nám pochlub, cos vyčetl ... zajímavý mi přijde protože má dvě kamery se slušným rozlišením (po čemž pasu), GPS, direct WIFI konektivitu do telefonu, dvě samostatná úložiště... jediné co mi nesedí je design a cena :)
 
GPS, WIFI má dnes kdejaká kamera za 2500,- i u nás.
Nicméně, co mě hlavně zaráží, že za tu cenu to má pouze FullHD s 30FPS (1920x1080 - 16:9), kde kamery které se nabízejí u nás, co jsem tak letmo proletěl, například http://cerne-skrinky.heureka.cz/eltrinex-carhd-ldws/ má rozlišení 2560×1080 30FPS - 21:9.

Tady máš kameru http://digitalni-kamery.heureka.cz/sjcam-sj5000x-elite/, která natáčí ve 4K (3840x2160), FullHD natáčí při 60 FPS.

Takže když to porovnám, tebou ukázaná, je silnej podprůměr a ještě k tomu drahej.
 
A kde mas tu druhou, zadni kameru? Hod link na ty kdejaky kamery u nas. Odkaz na fake GoPro je trochu mimo, srovnavas bagr se sekerou
 
Co se týče druhé/zadní kamery, mají to tak tuším Truecam, ale nejsem si jist.
Mimo to, neberu zde teď v úvahu přední + zadní kameru, beru v úvahu technologickou stránku věci.
Co se týče SJCam, tak to není žádná fake kopie GoPro ale je to regulérní kamera, která je dost srovnatelná právě s GoPro, jinak řečeno, je to levnější varianta, která dokáže to stejné.
A možná tě teď překvapím, ale právě v Číně atd. se vyrábí fake kopie právě SJCam, takže asi tak.

A né tak docela že srovnávám bagr se sekerou, já sám jsem sháněl resp. koukal po nějakých kamerách do auta, ale uvědomil jsem si že mám vlastně outdoorovou kameru SJCam 4000, tak jsem přikoupil za 200Kč držák i s nabíječkou a vesele funguju.

Jde o to co chceš, jestli kvalitu, nebo pochybnou kvalitu.
Co se týče řešení přední + zadní kamery, kup si 2 stejné kamery, případně jednu lepší a jednu horší a spoj si je, budou ti fungovat naprosto totožně.

Tak jsem si jist.
http://cerne-skrinky.heureka.cz/truecam-a6/
 
Poslední úprava:
Co se týče druhé/zadní kamery, mají to tak tuším Truecam, ale nejsem si jist.
GPS, WIFI má dnes kdejaká kamera za 2500,- i u nás.

to je rozmluva jak rozprávka :) Já bych chtěl od tebe ODKAZ na ty "kdejaký" kamery, o kterých jsi psal :)))) Ne hromady zbytečnýho textu, stačí jen odkaz ,-)

...... jenže ten není a nebude, protože dual kamera s GPS a WIFI moc běžná není. A proto mi přišel ten odkaz zajímavý...?
 
Zcela jednoduše. :)
Když jsem ti sem dal kameru co má Wifi (SJCam), tak si tvrdil že to je jak bagr se sekyrou a že je to kopie GoPro, což není pravda.
Když jsem ti sem dal další kvalitní kameru co má GPS a je duální (Truecam A6), tak to zase nemá Wifi.
Případně MIO MiVUE mají GPS + Wifi a nemají zadní kameru a proto jsem taky říkal, koupit si 2 kamery, jednu dopředu a jednu dozadu.

Možnosti řešení je spousta, pokud toužíš aby to mělo všechno, ale pokud si hodláš koupit takovou kameru za 5000Kč z číny ... nechám tě přitom.
Jen ti připomenu, kam to půjdeš reklamovat když se ti to pokazí? (po roční záruce) :)
 
Jen ti připomenu, kam to půjdeš reklamovat když se ti to pokazí?


ty jsi fakt kouzelnej, jak myslíš na moje dobro :) ale odkaz žádnej..no nic, kašli na to. Já si tu kameru kupovat nebudu, jen jsem brouzdal po netu a přišlo mi to zajímavý a ty se mě tu celou dobu snažíš přesvědčit o opaku :))) méně je někdy více, příteli ....
 
Kouzelnej jsi ty a tvý dotazy, jestli to tak mám říct.

Chceš kameru která bude mít všechno, fajn našel si ji někde z Korey, fajn kup si jí, ale předně tě upozorním, napřed si o ní něco zjisti (z toho co jsem našel například z videí na YT, tak kvalitou neoplývá), ale jak jsem řekl, za 5000,- je to solidní zmetek.

Co by jsi chtěl za odkaz? Dostal si odkaz na 2 kvalitní kamery, který se ti nelíbí, za to já nemůžu.
Když jsem ti dal název 3, tak si snad schopen si ji najít.

Navrhnul jsem ti řešení, koupit si 2 kamery, očividně to se ti taky nelíbí.

Jestli se ti nelíbí ani jedna možnost, není ti pomoci.
 
já nechci ani žádnej bastl ze dvou kamer a srovnávat sportovní kameru s dash kamerou je pitomost, to už jsem ti psal a furt to omíláš dokola .... házíš tu rozumama a přitom vaříš z vody (kdejaká kamera a kde nic, tu nic). Sám si protiřečíš, protože jsi pohanil kameru (WIFI+GPS+Dual), kterou jsem našel a místo toho nabízíš bastlení a sportovní kameru :))). A nakonec mi vyčteš, že nechci pomoct :D

já přece nic nechtěl ani nic nežádal ... nahodil jsem letmý odkaz a od té doby se mě snažíš o něčem přesvědčit a láteříš, že mi tvé rady nevoní....

končím, odmítám plýtvat svým volným časem házením hrachu na zeď. Později tu promažu offtopic .......
 
Ah, nic ...
Ty máš svou pravdu a nechceš přijmout ničí názor, nechám to tak.
Řeknu ti jedno, outdoorová kamera a kamera do auta, jsou technologicky totožné kamery, snímače CMOS, komprese videa H.264, nahrávací rozlišení ...
Jediný kde je u outdoorové kamery rozdíl, je její čočka, což na funkci, nemá vliv, to je vše.
 
Tak nevim,jeden tady nahodí odkaz a druhej doněj okamžitě pálí.Jsem totální laik,přemýšlel jsem o koupi kamery,a teď jsem z toho volaako zmetený.:confused:Truecam- a6 je dobrá volba nebo ne.;)
 
outdoorová kamera umí nahrávat do krátkých souborů a ve smyčce je odzadu přemazávat ? Umí přes gyro označit a speciálně uložit soubor z krizové siutace...? jen tak namátkou......
 
outdoorová kamera umí nahrávat do krátkých souborů a ve smyčce je odzadu přemazávat ?

Doporučuji nejprve dohledat návod použití a pak jak ty říkáš, vařit z vody. Ano umí, a ulehčím ti práci s hledáním.
http://dl.sjcam.cz/Manual SJ5000 Plus s WiFi CZ.pdf
Přesněji pak položku "Loop record" (při zapnutí se videa po zaplnění paměťové karty přepisují ve smyčce).

Tak nevim,jeden tady nahodí odkaz a druhej doněj okamžitě pálí.Jsem totální laik,přemýšlel jsem o koupi kamery,a teď jsem z toho volaako zmetený.:confused:Truecam- a6 je dobrá volba nebo ne.;)

Já do něj nepálím, jen bráním svůj názor že ta kamera kterou Vitus postoval je za ty peníze drahá a nekvalitní.
A zmiňoval jsem že technologicky co ta kamera zvládá (například nahrávání veFullHD) zvládne i kamera za 2500,- což je fakt, právě například Truecam, je toho důkazem.

Ano, Truecam A6 je dobrá volba, pokud toužíš mít kameru i na zadní sklo.
 
Poslední úprava:
"Loop record"
OK
Vybral sis jen jednu otázku a co ?
Umí přes gyro označit a speciálně uložit soubor z krizové siutace...?

a co GPS ? a co druhá kamera? :) Kašli na to, obhajuješ něco úplně jinýho, než o čem to tady je a co jsem postoval já. Nechme outdoor kamery do outdooru a ty do auta na přední sklo :) pokud fakt nemáš link na zajímavou kameru, která má aspoň ty tři vlastnosti, které tam chci mít (GPS, dual, wifi), navrhuju tuto debatu ukončit smírem :)

btw ta TrueCAM 6 vypadá velmi slibně. sice nemá wifi, ale zas má parkovací mód, což je taky dobrá fíčůra. Ale bez GPS za 3500,- je taky celkem ranec...
 
Poslední úprava:
Back
Top