• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

diesel Proč si v servise nenechat nalít do motoru Skyactiv-D Mazda Original Oil?

shr3k

správce
Člen týmu
6 195
Proč si v servise nenechat nalít do motoru Skyactiv-D Mazda Original Oil, ale trvat na alternativním oleji příslušné výkonnostní specifikace? Při rozhodování možná pomůže tabulka.
Porovnáno s výrobky Castrol, ale věřím, je ostatní osvědčené značky jsou na tom stejně dobře. Ty kinematické viskozity u Mazda Original Oil jsou zoufalé. Ve skutečnosti je IMO lepší (krom velkých mrazů) do dieselu lít levnější MAZDA ORIGINAL OIL ULTRA DPF 5W-30, než MAZDA ORIGINAL OIL SUPRA DPF 0W-30, i když tuhne při -36. Ale nejlepší je tam lít úplně něco jiného. :D
 
Platí tohle doporučení i pro benzín? Asi vím, jaká bude odpověď, protože už jsem někde četl vlákno, kde si lidé stěžovali na oleje, které do auta dávají v autorizovaném servisu.
 
Já do své CX-3 dávám to co mě na začátku doporučil @Max6 . A to je Castrol EDGE 0W-30 Titanium FST.
Poprvé jsem ho měnil u Maxe asi v 5k km, pak ve 13k, 20k a 30k mě ho měnili v Auto Efekt Zlín a nikdy neříkali, že bych tam měl dávat něco jiného.
 
Když jsem byl na výměně v Mazda Wágnerová Tábor, tak jestli mě paměť neklame, taky mi dávali Castrol (jakej přesně už netušim, je to pár let...)
 
Importér tlačí servisům povinné odběry Mazda Original Oil pro záruční prohlídky, ale jsme zákazníci, takže můžeme chtít do auta cokoliv, co odpovídá specifikaci.
 
Zdravim.
Ja som bol teraz s mojou Mazdou 3 Skyaktiv 2.0 G-120 (rv.2016) (benzin) na 1. serviske, a mam tam tiez original olej. Premyslam ale, ze na 2. servisku by som si priniesol nieco lepsie.
Viete mi nieco odporucit?

Diky moc!
 
Proč si v servise nenechat nalít do motoru Skyactiv-D Mazda Original Oil, ale trvat na alternativním oleji příslušné výkonnostní specifikace? Při rozhodování možná pomůže tabulka.
Porovnáno s výrobky Castrol, ale věřím, je ostatní osvědčené značky jsou na tom stejně dobře. Ty kinematické viskozity u Mazda Original Oil jsou zoufalé. Ve skutečnosti je IMO lepší (krom velkých mrazů) do dieselu lít levnější MAZDA ORIGINAL OIL ULTRA DPF 5W-30, než MAZDA ORIGINAL OIL SUPRA DPF 0W-30, i když tuhne při -36. Ale nejlepší je tam lít úplně něco jiného. :D
No jelikož na jižní Moravě mrazy jsou max -25°C,tak není problém použit osvědčený originální olej. Ale nejlepší parametry má Castrol 0W-40 a slušně na tom je i Mobil1 (mimochodem za dobré peníze se dá sehnat).
 
Moja mazda ma predpisanu triedu oleja C1 a kedze velky vyber na trhu z C1 nie je, Total-Mazda, Shell, Castrol a myslim este Motul, tak
kupujem do motora Mazda 5W-30 DPF .
Zatial nemam s nim absolutne ziadny problem, ani s motorom, ale ked mi niekto poradi za nahradu lepsi olej a nedajbože uz aj odskusany, necham si poradit. :rolleyes:
 
Moja mazda ma predpisanu triedu oleja C1 a kedze velky vyber na trhu z C1 nie je, Total-Mazda, Shell, Castrol a myslim este Motul, tak
kupujem do motora Mazda 5W-30 DPF .
Zatial nemam s nim absolutne ziadny problem, ani s motorom, ale ked mi niekto poradi za nahradu lepsi olej a nedajbože uz aj odskusany, necham si poradit. :rolleyes:
A to nemáš najeto tolik, co já a také stále používám Mazda original oil 5W-30 DPF.
 
Na doporučení používám v MZR-CD 2,2 ... Liqui Moly Toptec 4500
Nevím jak se pozná rozdíl, ale zatím bez jakýchkoli problémů.
 
Proč si v servise nenechat nalít do motoru Skyactiv-D Mazda Original Oil, ale trvat na alternativním oleji příslušné výkonnostní specifikace? Při rozhodování možná pomůže tabulka.
Porovnáno s výrobky Castrol, ale věřím, je ostatní osvědčené značky jsou na tom stejně dobře. Ty kinematické viskozity u Mazda Original Oil jsou zoufalé. Ve skutečnosti je IMO lepší (krom velkých mrazů) do dieselu lít levnější MAZDA ORIGINAL OIL ULTRA DPF 5W-30, než MAZDA ORIGINAL OIL SUPRA DPF 0W-30, i když tuhne při -36. Ale nejlepší je tam lít úplně něco jiného. :D

Do současnosti používám v Mazda CX-5 - 2.2L 129 kw - mazda original oil ultra dpf 5W-30 C3, prosím o doporučení na jaký "lepší" olej přejít, případně jaký v totožné motorizaci spokojeně používáte Mazďáci...??
 
Z 5W-30 C3 olejů třeba Castrol EDGE 5W-30 C3 nebo Mobil 1 ESP Formula 5W-30 viz. tabulka. Z 0W-30 C3 olejů Castrol EDGE 0W-30 nebo Shell Helix Ultra ECT C2/C3 0W-30, vše vhodné pro mazání kluzáků a výfukových vaček. Ale jistě budou i další oleje s vysokou kinematickou 100 st. a HSTS viskozitou. Většinou je to v jejich bezpečnostních listech uvedeno.
 
Zaznamenal jsem, ze tohle je snad jedine forum, kde se peji pochvalne ody na Castrol :woot:. Jinde je spise zpochybnovana jeho kvalita, upozornovano na skutecnost, ze se jedna snad o nejvice kopirovanou znacku, apod.....
 
Zaznamenal jsem, ze tohle je snad jedine forum, kde se peji pochvalne ody na Castrol :woot:. Jinde je spise zpochybnovana jeho kvalita, upozornovano na skutecnost, ze se jedna snad o nejvice kopirovanou znacku, apod.....

Když se podívám na server Heureka, tak u shrekem doporučovaného oleje Castrol EDGE 5W-30 C3 je 171 pozitivních recenzí z celkem 172 :D. Cena je ovšem zhruba dvojnásobná oproti olejům Mazda original.

https://maziva.heureka.cz/castrol-edge-titanium-fst-longlife-5w-30-5-l/recenze/#section
 
Zaznamenal jsem, ze tohle je snad jedine forum, kde se peji pochvalne ody na Castrol :woot:. Jinde je spise zpochybnovana jeho kvalita, upozornovano na skutecnost, ze se jedna snad o nejvice kopirovanou znacku, apod.....
Pokud člověk nakupuje od autorizovaného dovozce, jako třeba Stahlgruber CZ, není se IMO čeho bát. Na Castrol se tu nepějí pochvalné ódy, jen se zrovna vyráběl donedávna jediný 0W-40 v třídě C3 (než začal dělat před 3/4 rokem i Mobil). Parametry si každý může porovnat sám, např. Mobil 1 ESP Formula 5W-30 má HSTS myslím skvělou. Různé oleje mají své přednosti a nedostatky, tady se probírá jen olej do motoru SH.

To bychom tu jinak neměli partnera https://www.mazdaklan.cz/threads/premiove-oleje-eneos-a-eneos-sustina-sleva-pro-cleny.1054/ ENEOS taky začal dělat SUSTINA 5W30 C3 teprve nedávno. Např. já musím do auta teď shánět Dexos1 a tuhle nízkovápníkovou specifikaci nedělá každý a v Evropě jde koupit jen 5W-30 (Mobil 1 0W-30 jde koupit jen v USA). Taky bych si tam rád lil SUSTINA 0W50 nebo nějaký Millers, nicméně pokud nemají to správné složení aditiv, lít to tam nebudu.
 
Poslední úprava:
Back
Top