• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

benzín Proč si v servise nenechat nalít do motoru Mazda Original Oil?

No .. muj laicky nazor ( par uz jsem nich zajel ) je jednoduchy..neb moderni motor, tak uz staci prvnich 1000tkm..opatrne do 3000ot tis a pak do 3tkm obcas az na 4000, kde je u 2,0i 88kw stejne zariznuty vykon vrchol..vyse tedy nedava zadny smysl. Auto vzdy radne zahrat (hlavne nedbat na modrou ikonu,ktera je zcela k nicemu) Jak jsem nekde psal auto bude mit olej dostatecne zahraty..tak po deseti minutach/10km normal jizdy. Pak uz s nim muzes blbnout jak chces. Prvni vymena oleje do 5tis km a pak uz okoli deseti tis km dle toho jestli jezdis prevazne mesto (max 8 tis km) a pokud dlouhe streky..tak klidne az po 12tis km. Urcite nepouzivej spec oleje 0W- 20 neb ta v motoru je jen kvuli emisim( spotrebe) 0W-30 lepsi ochrana motoru.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk

Prosim te 5w30 ?! Ublizi neublizi ? Pomuze nepomuze ? Dekuji

V nasich podminkach je 0W 30 i 5W 30 vhodnejsi..tvori tlustejsi film mezi valcem a stenou bloku.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk


Oky a ted mi povez co mam lit do me mazdy když vsude rikaji neco jineho a take leji neco jiného. Ani zde se nikdo neshodne.

Viz: https://www.mazdaklan.cz/threads/pr...oru-skyactiv-g-mazda-original-oil.1374/page-2

Preco to riesis na novom aute?? Nechaj to na Mazda servis, pokial je auto v zaruke...Ak tam das nejaky iny svoj vymysel z inej znacky (aj ked by bol s rovnakymi parametrami), zbytocne budes musiet vysvetlovat, riesit a dokazovat pripadny problem s motorom, ze to neni olejom. Zbytocne zasievas zrnko starosti ;) Tiez som dnes preventivne menil olej pri 5000km a kedze Mazda v tech.specifikaciach a pokynoch predpisuje nejaky konkretny svoj olej (u mna som zistuil ze je to 0W-30), neriesil by som to zatial iny olej inej znacky, ako to tu riesia ti, co maju 10r auta... Po 5 rokoch davaj co chces ;) Moj nazor... ;) Jazdi a vychutnavaj si nove auto. Aj tak ho asi za 3r vymenis, ci nie? ;)

Asi jsi neprosel celý odkaz protože v Německu dávají do CX-5/G 5W30
Mně dali do nové CX-5/G olej 0w20 , což je ten samej olej jako dávali do předešlé verze!
Proc se o to zajimam?
Protože nová CX-5 ma nejen "novej" motor ale má nově i kurvítko - vypínaní prvého a čtvrtého válce , což podle mne nebude úspora zadarmo a bez změny nezůstane ani náročnost mazání něčeho co nemaká (olej zteče) a pak se to má rozběhnout ... predstav si to v počtu miliónů .... za rok - nechce se mi věřit ze tam nebude vhodnejší olej ktery zanechá víc filmu na stěně kvůli opětovnému rozjezdu až elektronika usoudí že první a čtvrtý válec už nemají lenošit

Chci si nejen užít klidné 3 až 4 roky ježdění, ale chci auto i po těch letech dobře prodat s klidem na duši že bude i kupec ještě dlouho spokojený.

Ps. Víš jak je to když se podělá něco drahého- všichni se snaží dát od všeho ruce pryč a pak začne kolotoc dokazovani nervů a cela záruka je na pikaču , motor vylagrovanej nebo nacatej uz nikdy nebude zanovni a dnešní mechanici už také nejsou staří fachmani - dobrého mechanika aby jsi hledal jako jehlu v kupce sena.

Hmmm, takže ty to všetko chceš vyriešiť tým olejom? A aký olej dávajú v origo MAzde v CZ?

Je to potom veľmi zvláštne, ak v DE dávajú podľa predpisov Mazda olej 0W20 a v CZ napr. 5W30... Niekto z nich potom nedodržuje Mazda štandardy, ináč si to neviem vysvetliť. Ja som tiež protestoval, keď som videl ako mechanik berie bandasku 0Wxx a nie 5W30 čo som očakával. Po mojej výhrade že ho nechcem ma ubezpečili, že do motorov 2017-2018 musia dávať 0W30, čo ma upokojilo (mal som obavy že dajú 0W20).
Aj tak by ma veľmi zaujímalo, aký olej dávajú priamo v Hirošime do nových áut na linke, no to asi nezistíme tak ľahko...

Mazda Kolin dexelia 5w30 tyka se to moji cx3 2017 !

Ne, tím se vše nevyřeší, ale je to jedna z věcí na kterou by se neměl házet bobek protože je auto v záruce.
v české Mazdě (aspekta) dávají do nové cx5ky stejný olej jako do starší cx5ky je to olej 0w20.
V jiné české Mazdě dávají zase něco jiného
v německé Mazdě dávají do cx5 pro změnu 5w30

PROČ AUTORIZOVANÉ SERVISY NELIJÍ VŠICHNI STEJNÝ OLEJ DO BENZÍNOVÉ MAZDY r.v. od 2017 CX 5 2,5 L ?
 
BOUU: teď jsem koukal na tu měrku oleje, a mám tam úplně stejnou, akorát že vypadá po půl roce jako nová.
Jarda
 
To Tecki: resi se to (tedy ja olej resim vzdy) ptoze je to motor na nej jezdi. Bez dobreho mazani motor sproste nefunguje, jak ma. Ja take kupuji vzdy nove,zanovni auto s minimalni planovanou dobou uziti 6let a 150tis km a tak to opravdu nenechavam na servis, v nez zadnou duveru bohuzel nemam. Obcas motor dost zatezuji a tak radeji volim olej, ktery motor chrani lepe. 0 -20W to opravdu rici neda..a to uz se objevuji 0-W16 v korejcich tusim. Jsem sice laik, ale z videi na You Tube..o oteru materialu..je to vice jak jasne z technical listing oleje take..jsou lepsi a horse.

Jinak globalneje vcelku jedno co tam lejes, kdyz olej plni specifikaci a menis ho do 10tis km. Musis olej akorat pravidlelne kontrolovat, aby tam byl pozadovane vysi.

Mozna kdybych nemel Mazdu, tak bych se na ten olej tolik nezameril..ale mel jsem v M6 GG v 2,3i bez turba a ten motor na to strasne trpel( tedy ten muj ne..ptoze i po 165tkm bral 0,25l na vymenu)

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Ahojte.

Měl bych dotaz. Blížím se hranici 10.000 km u mé CX-3 Revolution awd 110kw. Chci si nechat vyměnit olej a dle místních rad a názorů si objednám Castrol EDGE Titanium FST 0W-30.
Bude mi na výměnu stačit 5l? Díval jsem se do brožury na technické údaje a tam zmínka o objemu není.
A kde koupit originál olejový filtr? Ony se v obchodech nabízejí i tváří jako originální, ale jak přesně vypadá originál nevím. Nerad bych ztratil záruku při oficiálním servisu, tím, že tam nemám origo filtr. Má někdo odkaz?

Díky.
 
Ahojte.

Měl bych dotaz. Blížím se hranici 10.000 km u mé CX-3 Revolution awd 110kw. Chci si nechat vyměnit olej a dle místních rad a názorů si objednám Castrol EDGE Titanium FST 0W-30.
Bude mi na výměnu stačit 5l? Díval jsem se do brožury na technické údaje a tam zmínka o objemu není.
A kde koupit originál olejový filtr? Ony se v obchodech nabízejí i tváří jako originální, ale jak přesně vypadá originál nevím. Nerad bych ztratil záruku při oficiálním servisu, tím, že tam nemám origo filtr. Má někdo odkaz?

Díky.
Nápln je 4,2l. Manual 9-7 technické údaje.
https://catalog.mann-filter.com/EU/...0 Skyactiv-G 150 (T254218)/Mazací olej/W 6018
 
Poslední úprava:
Mám to z roku 2015, někde to tam bejt musí.
Spíš mělo by být... Hledal jsem v technických údajích, ale u maziv je tam pouze klasifikace a co se týče objemů, tak je tam jen palivová nádrž.
Každopádně info, že bude stačit pětilitrová bandaska mi stačí.
 
Hm... Tak tohle vidím poprvé...
Dostal jsem pouze referenční knížku majitele a informační brožuru.
Mám co číst :D
Díky
 
Zdravím,
olej Castrol Edge Titanium FST 0W-30 má specifikaci ACEA C3, je to ok? V manuálu k M3 BM G165 mam napsáno A3/A5..
 
Když pročítám tohle vlákno zjišťuji že hodně lidí řeší označení 0W20 je to označení tepelného rozsahu a viskozity daleko důležitější je specifikace oleje.
 
@Sekwoj Spousta výrobců teď přechází na C3 formule umožňující provoz s benzínovým filtrem pevných částic, ale dokud jdou sehnat A3 oleje, 100% kupovat do Skyactiv-G benzínů ty, viz @AlesM.
@sv0092 Přesně, přitom úplný ideál je maximální rozsah, který uchrání jak studený start v mrazu, tak aby se olejový film netrhal ani při nejvyšších teplotách. Na to tu máme třeba partnera Eneos a MazdaKlan slevu na špičkový https://www.japaneseoil.eu/produkt/eneos-sustina-0w50/ ...
 
Poslední úprava:
@Sekwoj Spousta výrobců teď přechází na C3 formule umožňující provoz s benzínovým filtrem pevných částic, ale dokud jdou sehnat A3 oleje, 100% kupovat do Skyactiv-G benzínů ty, viz @AlesM.
@sv0092 Přesně, přitom úplný ideál je maximální rozsah, který uchrání jak studený start v mrazu, tak aby se olejový film netrhal ani při nejvyšších teplotách. Na to tu máme třeba partnera Eneos a MazdaKlan slevu na špičkový https://www.japaneseoil.eu/produkt/eneos-sustina-0w50/ ...
Ahoj..když už jste nakously ten Eneos..přesně tento olej bych teď chtěl zkusit. Používáte ho uz někdo ve Sky Activu ?! Jake s ním máte zkušenosti?..díky

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Zdravím pánové. Moje Mazda 3 G165 má 4 roky, je po záruce a do autorizáku už se mi moc nechce, takže si asi budu shánět olej sám.

Pořád platí doporučení na Castrol Edge FST 0W-30? A můžu to tam nalít po tom, co tam první rok byl mazdí 0W-20 a potom 3 roky 5W-30? Díky!
 
Back
Top