• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Repase ALU disků (pískování, lakování)

Vitus

správce
Člen týmu
5 942
máte někdo zkušenosti s pískováním, odlakováním, repasí a následným lakováním/komaxitováním alu disků? Moje origo Mazdí disky nejsou moc kvalitně nalakované a odprýskávají, chtěl bych jim dopřát repasi a nejspíš i jinou barvu ;)
 
Pískovat raději ne, ten povrch je pak moc hrubý, lepší chemicky odlakovat. Pak se můžeš rozhodnout mezi komaxitem nebo klasickým lakováním. Komaxit má omezenou paletu, ale klasická stříbrná je OK, dobré reference mám tady v Praze na http://www.lakovna-praskova.cz/...
 
zase si říkám, že když už se do toho budu pouštět, chtěl bych to udělat pořádně a nechat opravit i odřené kraje disků od obrubníků....
 
Marťas v Prostějově na to má šikovnýho borca. Každopádně to bude taková záložní varianta, když neseženeš nic v okolí, jak jsme se bavili ;)
 

Přílohy

  • 11106229_446526045510667_1366299659_n.jpg
    11106229_446526045510667_1366299659_n.jpg
    106 KB · Zobrazení: 120
po roce obnovuju téma a opětovným dotazem na ozkoušenou repasárnu elektronů v Praze a okolí :) Pokud nikdo nepřijde s lepším řešením, nejspíš využiju @shr3k em doporučené ROGI. Už jsem tam předběžně dohodnutý ....
 
Poslední úprava:
Tak já jsem s výsledkem od ROGI spokojen. Opravy dělají taky, ale určitě je zajišťují externě.
 
Potvrzuju vyse uvedene. V Rogi velka spokojenost! Doba repase (chemické odlakování, mechanická oprava disků, lakování) cca. 3 týdny, cena 850Kč/ks + státní výpalné


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslední úprava:
To byl samozřejmě vtip, proto tam byl smajlík.
no pročítal jsem ten odkaz a nic těžkýho to nebude ale piplačka určitě. brousit ty záhyby třeba na šrouby to bude celkem voser. ve finále možná dvojku ušetříš ale já bych se na to krajcvajc :)
 
Zajímá mě, jestli to tu někdo třeba nědělal a jak to šlo. Já se na to taky nejspíš krajcvajc, nejvýš si to nechám jako zábavu na dlouhé zimní večery.
 
Nenasel jsem jine vhodne tema, tak to zkusim tady. Dnes jsem na rychlo poridil tuto fotku, protoze presne takto barevne ladene disky jsem si predstavoval. Nevite, co je to za model? Nebo je to custom zalezitost? Znate podnik, co by mi to takto obarvil (treba do Rogi jsem psal email, ale bez odpovedi)? Diky

DSC_0048.JPG
 
Nafotil jsem kola a poslal pár e-mailů s dotazem na cenu opravy. Přišla mi první nabídka: 3000 Kč za kus, pokud je potřeba navařit materiál, 2500 Kč, pokud to není potřeba. To se mi vyplatí je prodat do sběru a koupit jiný kola, někde jsem je viděl za 7500 i s gumama.
 
Potvrzuju vyse uvedene. V Rogi velka spokojenost! Doba repase (chemické odlakování, mechanická oprava disků, lakování) cca. 3 týdny, cena 850Kč/ks + státní výpalné


Sent from my iPhone using Tapatalk
taky mě to čeká, chci to stihnout o zimní pauze. když tam dovezu obuté disky na gumách co chci stejně vyhodit, sundají si to tam ? a ještě dotaz na barvu, dávals klasiku stříbrnou nebo nějaký odstín. hraju si s myšlenkou, že tam dám něco mezi stříbrnou a černou, nějakou šedou granitovou metalízu. díkes
 
Back
Top