• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Rozměry kol

Milda6

rodinný člen KLANu
1 102
Rád bych pořídil na léto pěkné alu kola 18" Není podmínkou origo,proto bych rád pár rad ohledně středové díry,nebo jestli používá někdo vymezovací podložky do nich a jaké ET jste dostali na Mazdu.Přikládám rozměry z TP a sehnat ET 50-60 neoriginal Mazda alu bude asi problém
Děkuji za odpovědi i fota
 
Co jsem pročítal, tak středová díra je 67,1
Ráfky 8" by nebyl problém jen vědět jaké jste dostali nejširší pneu na auto v 18".
Vím že v TP je max 225/45/18, ale to vyřeším.
Díky za odpovědi.
 
Kdybys chtěl originál, tak u @Moriarty seženeš 18" určitě. Není problém ani domluvit lakování.

Vím že třeba @Sikyl měl na GH na 18" originálních kolech 235/40 a nebyl žádný problém například ;)
 
FYI při snížení Eibachy z originálního příslušenství, ET<35 a 224/45/18 se při vysokých rychlostech deformuje nárazník a tlačí podběhy proti pneumatikám, takže se mírně obrušují.
 
Nemám snižení a ET bude 45
Takže by to mělo bejt cajk.
Jen jsem chtěl na zadek aspoň 245.
Jinak prý podle tabulek je střed 67
Jinde zas 67,1
Vím že to je setina.
 
Nemám snižení a ET bude 45
Takže by to mělo bejt cajk.
Jen jsem chtěl na zadek aspoň 245.
Jinak prý podle tabulek je střed 67
Jinde zas 67,1
Vím že to je setina.

67mm je průměr náboje 67,1 bejvá díra v kole (ta desetina vakl tam je aby e to vůbec dalo nasadit)

Jinak rozhodně doporučuju mít na všech 4 kolech stejnej rozměr pneumatik. Už jenom kvuli správný funkci abs, stabilizace atd. Naříklad mezi 225/45 a 245/40 je sice rozdíl průměru kola jenom 6,5mm ale i to už dokážou abs čidla poznat.
 
67mm je průměr náboje 67,1 bejvá díra v kole (ta desetina vakl tam je aby e to vůbec dalo nasadit)

Jinak rozhodně doporučuju mít na všech 4 kolech stejnej rozměr pneumatik. Už jenom kvuli správný funkci abs, stabilizace atd. Naříklad mezi 225/45 a 245/40 je sice rozdíl průměru kola jenom 6,5mm ale i to už dokážou abs čidla poznat.
Diky za informaci
 
Nazdar všem.

Asi jsem lama, ale jaký se dají dát na GH 17" kola jiný než origo? V TP je 7x17 ET60, nic víc. V takovým rozměru se nedá prakticky nic sehnat. Poraďte, co by se tam
 
Nazdar všem.

Asi jsem lama, ale jaký se dají dát na GH 17" kola jiný než origo? V TP je 7x17 ET60, nic víc. V takovým rozměru se nedá prakticky nic sehnat. Poraďte, co by se tam
Zde je toho dost, stačí se držet cca do ET 45 a 7,5" šířky (filtr bez úprav). Výhodou pak je, že dostaneš typový list a za 50 Kč necháš zapsat, včetně rozměrů pneu jako 205/50 R17, 205/55 R 17, 215/50 R 17, 215/55 R 17, 225/45 R 17, 225/50 R 17, 235/45 R 17. Borbet Y je jen příklad kol podobných jako má RX-8 R3 v 18". 56mm (předpokládám u Borbetu) pokličky s chromovanými logy Mazda lze koupit na Aliexpress, nebo u prodejce (Borbet LV5 aka design 57A tak 3-4 roky starý KD45-V3-810TG).
 
Poslední úprava:
Pogůglil jsem nějaký fotky jak to vypadá na autě a zatím jsem nejvíc nakloněnej k těm Rial
 
Zdravím mazdáci,
Mám dotaz jak je to s rozšiřovacíma podložkama na mazdu?! Jsou nějaké jdou dát?! Zvládne to náprava?! A nebo to řešit jiným ET?!
Díky
 
Zdravím mazdáci,
Mám dotaz jak je to s rozšiřovacíma podložkama na mazdu?! Jsou nějaké jdou dát?! Zvládne to náprava?! A nebo to řešit jiným ET?!
Díky

Nápravě je jedno, jestli je na ní kolo s malym ET nebo kolo s velkym ET+ podložka. Pořád se stejnym způsobem posouvá páka mezi rovinou ložiska a středem pneumatiky.
Nějaký decentnější rozšíření žádnej extra vliv na životnost nemá.

U podložek je ale potřeba si dávat pozor, aby zbylo dostatek závitu pro matky. Při silnějších podložkách by se musely vyměnit štefty za delší, případně použít podložky s integrovanými štefty, ale zas tak obří rozšíření nepředpokládám.

Já mám na MPS pod koly 5mm podložky a to je úplně v pohodě. Jenom musím kola správně dotahovat, nejdřív všechny matky na ruku a až pak momenťákem, protože na takle tenkých podložkách není středící kroužek. Při správném způsobu utahování se mi ale ještě nikdy nestlo, že bych nasadil kolo křivě.
 
Tak ty jsou parádní. Já právě rozhoduju barvu pro novou CX-5ku a váhám mezi červenou a nějakou tmavou a když jsem si představil tyhle a červenou cx-5ku, tak to asi bude červená :)
 
Back
Top