• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Rozměry kol

Asi taky záleží po jakých cestách jezdíš. 19" nejsou smrt, podvozek to zvladne pokud není profil na 35.
 
19" jsem měl i na mondeu a přechod z 18" na 19" nebyl na pohodlí už defacto žádný rozdíl. Spíš byla poznat váha kol...
Gumy by na GH měli teoreticky být 225/40/19...
Ale bavíme se v teoretické rovině. Do 19" bych šel jenom tehdy, pokud bych věděl, že je nebude problém zapsat.
 
Tak jsem právě zjistil, že 18" s ET45 při "pohupu" dřou o podběhy. Po cestě na chalupu mám takovej lehoučkej hup, kdy se auto trochu víc zhoupne, nic není slyšet, ale po důkladné kontrole podběhů jsem zjistil, že jsou lehce dodřený, takže kola z profilu půjdou asi do světa,...
 
A v jakým místě dřou.
V 45 ET jsou kola vylezlá s auta . Takže by škrtli o lem blatníku a v rejdu by to museli být aspoň 245 široké pneu.
 
Zdravím ve spolek,
nevím kde to šoupnout a poptat se , ale nemá někdo plecháč na šestku někde zapomenutý nebo neví o něčem !?
děkuji:)
 
Já ma v techničaku 16"/6J/50
Další věc je co máš tam zapsáno ty a další věc je, pokud potřebuješ jako 4tý kolo tak musí být všechny stejný, pokud jako rezervu tak to moc neřeš, ale záleží co ti řeknou až ji budeš mít na autě a zastaví tě. A všímavý policajt jiné et pozná vůči ostatním kolům.
 
Jasně na rezervu , mám oboje psané, tak mezi 55 a 50 nikdo moc rozdíl nepozná ! A dlouhodobě s tím jezdit taky nebudu;)
 
Tak jsem se vrátil k origo kolám 18" 7,5J ET60 oproti 18" 8J ET45 neuvěřitelný rozdíl, auto je pohodlnější ve všech směrech. Kola už sice nevypadají tak pěkně, když jsou zapadlý v podbězích ale ten komfort za to stojí. Za mě širší kola určitě nedoporučuji, ale je to každého věc.
 
Ono jde taky o to v jakém je stavu podvozek a na rozměru pneu, respektivě na profilu.
 
Mazdar, vybírám zimní gumy na originální 17 ráfky, mám se držet rozměru 215/50 nebo není problém jít na 225/50. Případně jak je to s přidáním rozměru do TP? Jestli to tedy jde na ty ráfky.
 
Back
Top