• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor Rozvody motoru

Material se da do 4tisic sehnat,rozvodak a kladka,bez vodni pumpy,prace asi trojka...jinak by ti to udelal ten borec jak sem ti na nej dal cislo...jak si s nim vubec pochodil?
 
Hlavně se obloukem vyhnout značce Contitech! Mazda tuto značku nemá ráda :confused:
 
ja ji tam mam...bohuzel,ale Kubajs rekl ze na nej mam najet max 50tis km...tak jeste rok mi zbyva...
 
Je to asi lepší udělat s vodní pumpou, ne? To bude tak o 2ku dražší, že? Díky tobě jsem pochodil :) V úterý k němu mám zajet ;)
 
vodni pumpa? ouuu to si myslim ze je drazsi...ale tady jsou lepsi odbornici,ti ti poradi jak s tim nalozit...jinak ten Radim je solidni,nenatahne te...ale u nej sem rozvody nedelal.
 
ja ji tam mam...bohuzel,ale Kubajs rekl ze na nej mam najet max 50tis km...tak jeste rok mi zbyva...
Jojo to je rozumné. Já měl možnost vidět jak ten řemen vypadal po 80tis. km a to mi stačilo ;)

Vodní pumpa, pokud je origo mazda, tak vydrží 240tis. km (takže ob výměnu). Každopádně je si potřeba být jistý, že auto je nestočeno :rolleyes: Ale ostatní věci určitě vyměnit a nenechávat. Hlavně část viz. příloha. Ta se často i v autorizovaných servisech nemění a bývá častou příčinou neplechy (sám jsem tam měl u druhé výměny ještě původní).
Značku bych bohužel kecal (info od lidí, kteří do těchto motorů vidí, se budu snažit dopisovat co nejrychleji). Ale Davep mám tušení, že má novou sadu a vše v pohodě a značka byla schválena ;)
 

Přílohy

  • rozvody.jpg
    rozvody.jpg
    71,8 KB · Zobrazení: 112
S tou značkou by to bylo fajn ;) Abych pak neudělal s nějakou značkou zbytečný přešlap :rolleyes: Btw, jak si poznal, že ta část z přílohy nebyla měněna? :)
 
No abych řekl pravdu, tak jsem spíš teoretik než mechanik :) Ale byl jsem u výměny a ta část byla značně deformovaná. No a bylo mi i popsáno, jak se to dá poznat, ale už to je dost dávno, takže bych kecal přesně ;)
 
Jen tak narychlo jsem mrknul na vodní pumpy a není to nějak převratná částka...Dá se sehnat už kolem 1000,- Kč ;)
 
Ja jsem daval vodni pumpu az pri poslednich rozvodech, nekdy pri 240ti. Daval jsem Graf, stale tenkrat 800kc. Pri prodeji auta ve 280ti jsem si pro vlastni klid auto prohlizel a byla v poradku. Takze bych se ji asi mozna nebal..
 
Takže originální rozvody bez vodní pumpy sezenu i s prací za 8600,- pak je tu sada od SKF a INA to obojí i s vodní pumpou a s prací za 7000,- tak babo raď :) může být Skf nebo Ina?není to jako Contitech?
Platí to pro diesel.
odesláno z mobilu
 
Poslední úprava:
Přímo Mazda,komplet.Originální dělají za tu cenu v Mazda Pavlice,tam sem měnil ty vstriky,ale je to bez vodní pumpy.

odesláno z mobilu
 
Back
Top