• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor Rozvody motoru

ja to mel uplne stejne...vse jako nove,motor byl tichy,auto jelo jak drak...ale po dvou mesicich,prislo vystrizliveni.Dokonce sem mel i servisku kde byla potvrzena vymena rozvodu.Nejdriv vstriky se menily a po pul roce se mi potkaly rozvody..tim nechci strasit tebe,ale jen aby jsi vedel ze ta moznost tu je.
 
No diky za utechu no ;) Snad to nebude tenhle pripad. To auto se mi proste 5 let nesmi vysypat.

Odesláno z mého SM-N9005 pomocí Tapatalk
 
No diky za utechu no ;) Snad to nebude tenhle pripad. To auto se mi proste 5 let nesmi vysypat.

Odesláno z mého SM-N9005 pomocí Tapatalk
Byt tebou,tak pokud nemas 100% jistotu ze jsou menene, tak si to naplanuju do blizke budoucnosti.. Lepsi nez pak resit potkanej motor
 
Tak pokud Mazda dava original rozvoda Gates, tak ty vychazeji bez napinaku na 4156,- a napinak remene od FEBI za 943,-. To je taky z autorozvody.cz
Jinak od SKF je tam komplet sada vcetne napinaku a to za 5352,-. Pokud to mam menit, bylo mi doporuceno i s pumpou a napinakem.
 
Zdarec MAZĎÁCI. Kdy je čas na výměnu rozvodů u 2,0D 89kW? Já mám údajně 175000 km. Dík za odpovědi.
 
Teď budeme dělat posilovač brzd, tak se podíváme v jakém stavu jsou rozvody. Možná je pro klid duše necham vyměnit.
 
Od poslednej výmeny rozvodov u Kubajsa som nabehaj skoro 100t km. Teraz auto po naštartovaní už všelijako hrkoce, no po zahriati je ok. Ale aj tak chcem vymeniť, čo sa len bude dať. Na výmenu chcem prísť nachystaný tak, aby nič nechýbalo a aby výmena bola za 1 deň bez doobjednávania dielov. Ako som pozeral net, tak sa predávajú rôzne rozvodové sady, no niekde chýba napinak, inde pumpa atď.
Takže čo všetko na výmenu musí obsahovať taká sada?
Podľa linku, č sem dával sedvo, tak je to:
Gates KP15596XS
2x kladka
1x pumpa(už mám cez 260t km, nebola ešte menená)
1x ozubený remeň
FEBI BILSTEIN 34610
1x napínak.

Nemenia sa aj nejaké šróby? A čo tesnenia k pumpe?

Keby som chcel meniť aj sekundárny rozvod, tak ten z čoho pozostáva a čo všetko by sa malo vymeniť?
tipujem, že
1x klinový remeň
1x voľnobežka alternátora
nezabudol som niečo ?
 
Ahoj . kdo poradí slušný servis v brně a okolí na výměnu rozvodového řetězu mazda 2.3 rok 2003. kolik běžné stojí práce?
 
Podívej zkusil bych se poptat v autorizovaném servise a to z prostého důvodu. Vědí kolik času to bude trvat a pak i cena může být zajímavější, tak jak nezávislý servis a ten s tím nebude mít zase tolik zkušeností. Bohužel v Brně jsou pouze 2 autorizované servisy, v Autopalace Brno - tam ti přijímací technik neporadí, protože nemá absolutně žádné zkušenosti a informace. AutoBalvín je na tom lépe, ale je potřeba mít na telefonu pana Dočekala nebo se zastavit osobně.

Uvedu příklad - řešili jsme spojku na Volvu, nezávislý servis si naúčtoval 24,5 hodiny a autorizovaný na to má normohodinu 11NH, tedy cena práce ve výsledku stejná.
 
Nikdo nezná nějakého odborníka v brně a okolí vyměnit rozvodovy řetěz ?
Zkus Tempo Car Znojmo, dělají mazdy. Ale v Brně znám několik dobrých servisáků, ale zkušenosti s výměnou řetězu nemá nikdo (na VW není problém :D )
 
Všem děkuji za odpovědi řetězové rozvody vyměnil a pár kladek alternatera vč pasu. Auto Teda jezdí jak má zmyzila chyba CHECK

Отправлено с моего SM-N910F через Tapatalk
 
Řetěz má, zatím jsem neslyšel o nikom, kdo by ho v tomto nájezdu měnil. Zvládne mnohem větší porce km.
 
M6 2,3l 122 kW 2003. Dělal jsem rozvody 200k. A hlavně žádný servis nemohl říct proč začali skákat otáčky a svítí chyba čidla otáček (čidlo měnil jsem 2 krát) že je to kvůli rozvodam přišel na to sám - stáhl jsem s půstu servisního manuálu a četl fóry. U Mazdy před faceliftem počítač nehlásí o výměně rozvodů! V ČR servisaky je dost drahé a nejsou garance že kvalitní. Dělal jsem rozvody v cizině stalo 2000Kč díly koupil tady za 4500Kč. V Brně jenom za práci chtěli 5000-6000Kč

Отправлено с моего SM-N910F через Tapatalk
 
Back
Top