• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

brzdy Ruční brzda, možné selhání a svolávací akce AH030A

Ja som absolvoval tiez kontrolu, zaciatocne cislice na strmenoch mi zacinali cca cislo 33, takze sa ma zvolavacka tykala. Pri aute som nebol, ale nakoniec mi ukazali cca 4-6 gumiciek, ktore vymenili (odhadom 30mm priemer).
Takze zrejme na zaklade stavu menia stremene alebo len gumicky/manzety??
 
Tak u mě byla provedena v pátek výměna zadních brzdových třmenů u Kodecar v Ostravě v rámci svolávací akce. Nechal jsem si při jednom udělat i geometrii protože mi auto u větší rychlosti na cestě plavalo. Pořád jsem musel volantem dorovnávat směr. Hodně únavné. Výměna třmenů trvala cca 2.hod + geometrie další hodina. Nevím jestli to je jenom můj subjektivní pocit, ale zdá se mi, že auto po vyměně třmenů lépe reaguje při sešlápnutí brzdy. Předtím se mi zdál pedál brzdy takový "tuhý" , ale může to být jenom můj subjektivní pocit.
 
nam to zjistila az STK.. teda manzelka, kdyz tam jela. Promazali jsme, funguje, nicmene na svolavacku se jdu objednat...
 
Mám VIN JMZGJ597811191403 ale už u dvou autorizáku říkali že se mě svolávačka netýká, tak nevím na koho a jak je donutit aby mi to aspoň prohlídli. Nicméně mi říkali, že mi vymění vzpěry na pátých dveřích, už Vás ohledně toho kontaktovali? Auto je z Německa rok výroby 12/2014
 
Na vzpěry je servisní informace, nikoliv svolávačka. Jakmile přistavíš auto a v systému je výměna, tak ji udělají zdarma.
S těmi třmeny je to tak, že Tvoje série už to může mít vyřešené a jsou tam upravené díly z továrny (datum výroby máš na rozhraní). Není jiná cesta, než shodit kola, zjistit čísla třmenů a nafotit - servis by měl poznat, zda je to z ještě z vadné série nebo už ne.
 
No, to jsou jeden za 18 a druhý bez dvou za 20, jinak viz ajfel, oni jak jsou líní, tak mají v té instrukci, aby zadali VIN do toho jejich systému. V něm jsou samozřejmě zmatky, takže to nefunguje. A dívat se na číslo třmenu se nikomu nechce, ačkoliv je to uvedeno o odstavec výše.
 
O vikendu to sundam, nafotim a pak tam budu znovu s fotkama otravovat. To mě zase neznají, když mi někdo ukáže světélko na konci tunelu, jdu za tím, dořešil jsem na mazdu už i jiné věci, včetně legendárních 16" zimáků, které asi nikdo jiný v ČR nemá :)
 
Navíc, na třmenu jsou kódy celkem tři, aby to nebylo tak jednoduché. Ale pouze ze dvou lze vyčíst datum výroby. Z toho jeden jest nečitelný. Takže zbývá najít někoho v servisu, kdo je schopný a ochotný se tím zabývat. Neb jsme v Čechách...:rolleyes:
 
Ja se asi VZTEKNU... prave mi napsali z nejmenovane Mazdy, ze se nas svolavacka na brzdy netyka(!) Pritom mame auto z konce 2013...
 
Já měl smůlu, po zadání VIN mi autorizák sdělil, že se mě tahle akce netýká. Vypadá to tak, že výrobce si administrativně vymezil rozsah problému a na ostatní se vykašlal. Mám velké dilema, jestli si ještě někdy pořídím Mazdu...:(

prave jsem absolvoval to same... "me vozidlo (dle VIN) do teto akce nespada".

dik za to TSB, jdu jim to poslat...

kxZatng.png
 
i já mám smůlu :mad:
a to je právě LZ třmen ručka kaput oprava prý 12000
mám 8.2014 , někdo tady psal že to byly M6 vyrobené 2014 2015
je to zvláštní zatím se mě nikdy netýkala žádná svolávačka zdarma :(

Dobrý den
Vašeho vozu se předmětná akce nedotýká.
 
i já mám smůlu :mad:
a to je právě LZ třmen ručka kaput oprava prý 12000
mám 8.2014 , někdo tady psal že to byly M6 vyrobené 2014 2015
je to zvláštní zatím se mě nikdy netýkala žádná svolávačka zdarma :(

Dobrý den
Vašeho vozu se předmětná akce nedotýká.
Viz post 8, 12 a 32. Akce se týká všech třmenů vyrobených před 1. květnem 2016 (podle 6místného čísla čísla šarže třmenu), nebo před červnem 2016 (podle 3místného čísla šarže třmenu). Nefunguje jim propojení servisní akce - VIN, tudíž mechanicky zadají VIN do systému a nic jim to nevyhodí, tak stejně mechanicky poskytnou odpověď. Nenapadne je třeba, že auto z 8/2014, pokud už mu neměnili třmeny někde při opravě, ani za boha nemůže mít ty upravené třmeny, manžety atp. z roku 2016.
 
i já mám smůlu :mad:
a to je právě LZ třmen ručka kaput oprava prý 12000
mám 8.2014 , někdo tady psal že to byly M6 vyrobené 2014 2015
je to zvláštní zatím se mě nikdy netýkala žádná svolávačka zdarma :(

Dobrý den
Vašeho vozu se předmětná akce nedotýká.
Brzdový třmen stojí od 3000 do 5000Kč, práce za výměnu záleží na servise,ale měl by jsi se dostat bez problému pod 1000Kč. Buď bych vyčkával na svolání a nebo zainvestoval a nechal si to vyměnit mimo autorizák.
 
hledal jsem PZ třmen na M6 GJ 2014 a moc jich nenajdeš, nejlevnější byl za 9 600
můžeš mi sem hodit odkaz na ten do 5 000 ?
Děkuji
 
Back
Top