• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika RVM - asistent hlídání mrtvého úhlu

Míra

rodinný člen KLANu
979
Tak jsem na mém GJ zjistil jednu poruchu.Nefunguje mi RVM na pravé straně.Jak to má správně fungovat?Při startu probliknou symboly na obou vnějších zrcátkách.Kontrolka RVM svítí zeleně.Nemůže to být v menu nějak vypnuté?Nesetkal se s tím někdo?Ty senzory jsou kde?Mají nějaké konektory?Nebo lze udělat nějakou diagnostiku tohoto zařízení?Jinak všechny jiné asistenty fungují.Díky za reakce
 
Ikony v zrcatkach se rozsvítí v případě ze tě někdo předjíždí nebo podjíždí vyšší rychlostí než jede tvé auto.
 
Tak jsem na mém GJ zjistil jednu poruchu.Nefunguje mi RVM na pravé straně.Jak to má správně fungovat?Při startu probliknou symboly na obou vnějších zrcátkách.Kontrolka RVM svítí zeleně.Nemůže to být v menu nějak vypnuté?Nesetkal se s tím někdo?Ty senzory jsou kde?Mají nějaké konektory?Nebo lze udělat nějakou diagnostiku tohoto zařízení?Jinak všechny jiné asistenty fungují.Díky za reakce
Jak jsi zjistil tu nefungující pravou stranu? To se dá ověřit jedině na víceproudé silnici, kde by se jednalo o souběžnou jízdu a zprava by Tě dotahovala jiná plechovka. Nebo snad diagnostikou v servisu. Když předjíždíš normálně zleva, tak to samozřejmě nesvítí.
 
Nemusí být zapnutá směrovka, v tom případě to jen svítí. Když vyhodíš blinkr na kritickou stranu, tak to začne řvát.;)
 
pokud máš v hledáčku RVM auto vedle v pruhu (tím rychleji jedoucím bych si nebyl jistý, funguje to i na souběžně jedoucí auta - naštěstí) a vyhodíš blinkr do jeho pruhu, pak se ozve akustické upozornění a zabliká žlutá v zrcátku.

Jinak "senzory" jsou v zadních rozích auta pod nárazníkem - ty černý na fotce

55dce99bf2560c2daaa48b7dc0f43e2b.jpg
 
Ahoj všem. Vlastním trojku BN ale asi nemá smysl zakládat nové téma. Trochu doufám že večer s dalším startem už bude fungovat. Nicméně dnes na cestě do práce nefungovalo hlídání mrtvého úhlu. Ani v zrcatkach a ani v hud displeji. Může to být pojistka nebo v čem by mohl být problém? A má smysl hledat příčinu dál jestliže to s dalším startem začne fungovat? Díky
 
Obávám se že má výbava RVM tlačítko nemá. Respektive nevšiml jsem si toho že by to tam bylo...

Mazda 3 BN
 
U M3 BN je funkce hlídání mrtvého úhlu označena jako BSM a zapíná a vypíná se v infotaimentu v sekci nastavení-bezpečnost. Podle manuálu ale může existovat i verze s tlačítkem, ale to tam také nemám.
 
Úvodem apk Tapatalk už mě fakt točí. Téměř neustále už nenacita fóra. Nechápu kdo to spravuje.
Jinak s novým startem auta už mrtvý úhel funguje. Otázka je kde se stala chyba a zda to mohu očekávat znovu. Vpodstate funkce byla v menu stále aktivní ale žádné zobrazení na hud ani v zrcatkach.
 
Caute,
mam v mojej mazde 6 2014 RVM a prestalo mi fungovat spravne. Prejavuje sa to tak, ze po nastartovani to ostane svietit na oranzovo (signal pre chybu) a proste to nesignalizuje.

Dal som to na diagnostiku a tam vypisalo tento error:

Screenshot 2022-08-16 at 21.37.02.png

Nestretol ste sa niekto s podobnym problemom?
Dik
 
Caute,
mam v mojej mazde 6 2014 RVM a prestalo mi fungovat spravne. Prejavuje sa to tak, ze po nastartovani to ostane svietit na oranzovo (signal pre chybu) a proste to nesignalizuje.

Dal som to na diagnostiku a tam vypisalo tento error:

Zobrazit přílohu 41891

Nestretol ste sa niekto s podobnym problemom?
Dik
Zdravim, nahodou si to nevyresil? Od problemu s civkou a rozsvicenyho SCBS na dalnici mi taky sviti RVM oranzove a nefunguje. Pred tim vsechno slo, jak ma...nejak se mi to se.. Dik
 
Doplnuju predchozi...pri startu se rozsviti kontrolne piktogramy v zrcatkach, ale pak RVM nezezelena. Na ForScanu na mobilu zadny chyby nejsou (projel jsem vicekrat) a v servisnich ukonech nebo testech se nabizi nejbliz tak jenom predni kamera, ale pro RVM nebo jiny podobny systemy nic. Co je divny, ze v pinu BSM/RVM pro on/off po zapnuti tlacitkem obcas na okamzik ani ne sekundu naskoci ON, ale pak zase je OFF. Zkusim kouknout jestli je tam spesl pojistka nebo uvolneny konektory u cidel, ale tomu moc sanci nedavam. Predem dik za pomoc.
 
byť tebou, navštívim autorizovaný servis na origo dia...
No, ja se snazim vyresit nejdriv bez servisu...casto to jsou nejaky blbosti a jet do servisu je vyhozeny cas i penize. V manualu jsem narazil na to, ze by mohlo delat problemy i snizeny napeti, no a baterka se uz 2x hlasila o vymenu, ale ted dlouho nic...
 
ja som teraz menil dvojročnú baterku, občas mi tam preblikli nejaké hlásenia o vypnutí SBS, nakoniec podľa dia baterka
 
Back
Top