1. Aby bylo snadnější používat naše webové stránky, používáme soubory cookie. Protože však Evropská unie ve své nekonečné moudrosti stanovila povinnost jasně vás o této skutečnosti informovat, činíme tak tímto textem. Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním souborů cookie. Zde se dozvíte více.
  2. Ahoj Host,

dovolte nám předem několik poznámek k problematice ochrany osobních údajů na těchto stránkách. Veškeré osobní údaje, které zpracováváme a které jsou uživatelem zadávány při registraci, spadají pod oprávněný zájem - údaje jsou nutné k provozu internetového fóra a k věkovému omezení jeho uživatelů (nad 13 let). Zpracovávané osobní údaje lze kdykoliv odstranit pomocí funkce Odstranit účet. Mimo osobních údajů zadávaných při registraci zpracováváme (a periodicky odstraňujeme) IP adresy příchozích návštěvníků formou logů. Tyto de facto technické údaje jsou nezbytné pro diagnostiku, vyhledávání možných bezpečnostních incidentů atp. a taktéž spadají pod oprávněný zájem. Jiné osobní údaje nezpracováváme, ani nevyžadujeme.

RX-8 v roce 2018

Diskuzi v 'Mazda RX-8' zahájil RomusCZ, 10. 5. 2018.

1. RomusCZ

RomusCZ nový člen

2
    0
    1
    Zdar, tak se ke mě na základě zadání ( víkendový coupe, zadohrab, 200hp+, 2006+, 200 000,- max ) dostala Mazda RX-8. Ohledně spolehlivosti 10 let starýho sportovního auta mám svoje teorie, takže žádnej zázrak nečekám a Wankelu se nebojím protože karma a motor by měl být po GO v Benrotoru :)

No z auta (i když ho zatím zajíždím) jsem totálně nadšenej a protože se na něm krom té repase motoru po dovozu z Neměcka nic moc nedělalo, tak se chci zeptat co je vhodný udělat v rámci takovýho 1. preventivního servisu u RX-8 2008 a 129 000km najeto, náplně, filtry jsou jasný, ale je potřeba preventivně měnit ty cívky,svíčky? dokážu nějak poznat stav katalyzátoru? Nebo raději pošetřit na budoucí výdaje? Případně nějaká údržba co pomůže spotřebě paliva, která sice u víkendovky není problém, ale opravdu neodpovídá výkonu auta.

Ještě letos bych se s tím chtěl podívat někam na okruh ( jenom zlehka )

Dík

2. Garagengold

Garagengold člen KLANu

76
    37
    18
    Ahoj, no ne ze bych se citil byt povolany ti radit - na to tu jsou jine kapacity - ale vedle naplni, ktere jsou jasne (vc.oleje v prevodovce a diferencialu, menil jsem i chladici kapalinu), urcite trojboj civky-kabelaz-svicky, tez starter (i kdyz uz mozna budes mit ten silnejsi) a pak co hodne aspon u meho stroje pomohlo: nezapomenout dat novou baterku - ted tak nejak nemam strach, ze to uchlastam! Nemel jsem uplne top predni kotouce, tak jsem menil vsechny kotouce (DBA) a desky (Hawk). S tim samozrejme brzd.kapalinu. A zjistit si v Mazde dle VIN, zda tam nemas nejake svolavacky - byl tam treba pred 2 lety airbag ridice (afera Takata) a letos na palivove cerpadlo. Se spotrebou asi moc neudelas - ja na spotrebu opravdu nejezdim (to bych si nekupoval RX-8) a mam prumer lehce pres 15 ltr.

3. Garagengold

Garagengold člen KLANu

76
    37
    18
    PS.a ke zvazeni je osetrit dutiny a spodek. A jeste takove prkotiny: vyvazit kola, udelat geometrii a dezinfekce klima. A menil jsem zadni dil vyfuku. Kompletni oledkovani vozu je samozrejmosti, to je tu vlastne povinnost....:) A zavrsit to cele samolepkou MazdaKlan + mazdaklanacka podlozka pod RZ a prislusny textil (triko a bunda) z dalsi edice:D:D:D Pro fajnsmekry jeste dekarbo (BG, Metabond)...

4. RomusCZ

RomusCZ nový člen

2
    0
    1
    Auto právě startuje úplně na pohodu, i jsem si udělal nějaký testování jakože vůbec nevím jak se k tomu chovat (2-3 krátký trasy, chcípání bez plynu ) a i s tím rezatým startérem a vším ostatním to startuje pěkně. Takže na startér se mi šahat nechce, vzhledem k ročníku by mohl být už nějaký upravený a ty cívky bych nerad vyhazoval možná zánovní když to funguje, ale zase to není tolik peněz to udělat preventivně. Spodek se udělat musí, na to že je to 10 starý auto ten pohled ze spodu není úplně hezkej. Oledkování a merch zatím fakt řešit nebudu :D

5. Garagengold

Garagengold člen KLANu

76
    37
    18
    To byl joke, ale tak nejak to tu k tomu patri - a taky musis na sraz - ted nejdrlv v cervnu Sobeslav, pak u Jihlavy, nasledovat bude Palava:) Holt povinnosti...

Sdílet tuto stránku