1. Aby bylo snadnější používat naše webové stránky, používáme soubory cookie. Protože však Evropská unie ve své nekonečné moudrosti stanovila povinnost jasně vás o této skutečnosti informovat, činíme tak tímto textem. Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním souborů cookie. Zde se dozvíte více.
 2. Podložky pod RZ s logem MazdaKlanu

  Ahoj Host, naši členové neúnavně vymýšlejí, kromě již několika realizovaných dodávek kvalitního oblečení, další identifikační znaky s logem MazdaKlanu, tentokrát se jedná o podložky pod RZ. Pokud máš zájem, hlasuj v anketě tamtéž.

benzín SKYACTIV-X

Diskuzi v 'Společná témata' zahájil shr3k, 8. 8. 2017.

Štítky:
 1. shr3k

  shr3k správce Člen týmu

  1 330
  826
  113
  Spritmonitor.de
  SKYACTIV-X next-generation engine

  Technological innovations

  • SKYACTIV-X is the world’s first commercial gasoline engine to use compression ignition, in which the fuel-air mixture ignites spontaneously when compressed by the piston
  • A proprietary combustion method called Spark Controlled Compression Ignition overcomes two issues that had impeded commercialization of compression ignition gasoline engines: maximizing the zone in which compression ignition is possible and achieving a seamless transition between compression ignition and spark ignition.
  Features
  • This new proprietary combustion engine combines the advantages of gasoline and diesel engines to achieve outstanding environmental performance, power and acceleration performance.
  • Compression ignition and a supercharger fitted to improve fuel economy together deliver unprecedented engine response and increase torque 10 - 30 percent over the current SKYACTIV-G gasoline engine.(3)
  • Compression ignition makes possible a super lean burn(4) that improves engine efficiency up to 20 - 30 percent over the current SKYACTIV-G, and from 35 - 45 percent over Mazda’s 2008 gasoline engine of the same displacement. SKYACTIV-X even equals or exceeds the latest SKYACTIV-D diesel engine in fuel efficiency.
  • With high efficiency across a wide range of rpms and engine loads, the engine allows much more latitude in the selection of gear ratios, providing both superior fuel economy and driving performance.
  Moving forward Mazda hopes to help create a future in which people, the earth and society can coexist with cars, to enrich people’s lives through a car ownership experience that celebrates driving, and to become a brand with which customers feel a strong emotional connection.

  3) Engine is still under development and figures are subject to change.
  4) A condition in which the ratio of gasoline to air is reduced to a level that would not ignite in a spark-ignition engine.
   
 2. shr3k

  shr3k správce Člen týmu

  1 330
  826
  113
  Spritmonitor.de
  Takže se bude přeplňovat kompresorem...
   
 3. Ondrej K

  Ondrej K člen KLANu

  83
  29
  18
  Pěkné. Škoda, že to určitě bude ještě pár let trvat, než vychytají u něčeho takhle nového všechny mouchy... Ani Mazdě nevěřím, že by dokázala postavit kompletně novou generaci motorů s novou technologií bez much :).
   
 4. shr3k

  shr3k správce Člen týmu

  1 330
  826
  113
  Spritmonitor.de
   
 5. eko1980

  eko1980 výkonný člen KLANu

  396
  182
  43
  Preplnovani kompresorem mam radeji , takze za me palec nahoru :)
   
  Max6 a Ondrej K se to líbí.
 6. Alamaster

  Alamaster výkonný člen KLANu

  578
  222
  43
  Může, nebo je ochotný, mi tady někdo krátce popsat v čem tkví výhody a nevýhody kompresoru? Jak oproti čisté atmosféře, tak oproti použití turba? Díky.
   
 7. shr3k

  shr3k správce Člen týmu

  1 330
  826
  113
  Spritmonitor.de
  Mechanický kompresor má výhodu, že je vázán přímo na otáčky motoru, takže má (i když ne ideálně) lineární průběh - čím více se motor točí, tím více vzduchu kompresor dodává. Na druhou stranu pohon kompresoru spotřebovává nějaká procenta z výkonu motoru. Turbodmychadlo (spojení turbíny a kompresoru) funguje jako tepelný stroj, využívá zbytkové tepelné energie a expanze výfukových plynů, ale proti kompresoru je závislé na jejich objemu, který není závislý jenom na otáčkách motoru a má značnou setrvačnost. Klade však minimální odpor. Obojí má za cíl jediné, dopravit do malého válce větší objem směsi aby její zažehnutí/nebo vznícení vykonalo více práce.
   
  Alamaster, Doofer a Butchi se to líbí.
 8. Alamaster

  Alamaster výkonný člen KLANu

  578
  222
  43
  Hm, chápu. Předpokládám, že obojí zvyšuje riziko poruchy s tím, že turbo má to riziko asi vyšší, protože je složitější? Nebo jsou nějaké další neduhy kompresoru, kromě toho, že bere trochu výkonu (který ale pak navýší?). Nějaký náročnější servis? Jakou to má životnost?
   
 9. eko1980

  eko1980 výkonný člen KLANu

  396
  182
  43
  Tady se da neco malo o tom precist ;) http://www.auto.cz/proc-vymira-preplnovani-kompresorem-tady-jsou-duvody-99822
   
  Natural a Alamaster se to líbí.
 10. Alamaster

  Alamaster výkonný člen KLANu

  578
  222
  43
 11. eko1980

  eko1980 výkonný člen KLANu

  396
  182
  43
  Nemas zac ;) Jako hlavni minus u kompresoru vidim asi vyssi cenu oproti turbu pokud se posere...A potom ze s kompresorem(supercharged) udelas mensi vykon nez s turbem(turbocharged).Jako plus pro kompresor je urcite uz vyse zmineny linearni prubeh krivky vykonu a tociveho momentu a neexistujici turbolag.
   
  Alamaster se to líbí.
 12. vladas75

  vladas75 rodinný člen KLANu

  678
  341
  63
 13. sedvo

  sedvo výkonný člen KLANu

  406
  101
  43
  No jo, ale po čem by si koukal. Protože atmo motory asi i mazda pomalu odpíská. Honda má turba, Toyota má turba, Hyundai/Kia má turba, Evropa mají všichni turba. Nebo ještě ti zbyde nějaká ta amerika (ale ta už vlastně má také turba).
   
 14. eko1980

  eko1980 výkonný člen KLANu

  396
  182
  43
  Toyota psala ze se bude vracet k atmo motorum...Ale to je fuk , nevidim vubec zadny problem v preplnovani od dvoulitru nahoru. MPSky mely/maji turba naprosto bezproblemove. Takze verim ze nam chlapci z Japonska nabidnou kvalitni techniku bez potizi. Pro rypaly radsi napisu benzinovou techniku :D
   
  Alamaster se to líbí.
 15. efface

  efface výkonný člen KLANu

  120
  106
  43
  Přesně tak, ty dnešní turbítka v malých motorech mají úplně jinou charakteristiku, než už starších aut s vyšším objemem.
   
 16. Krabat

  Krabat rodinný člen KLANu

  259
  283
  63
  Podle prvních dojmů to na moc velkou revoluci nevypadá. :meh: Asi to bude úspornější, výkonnější, možná i tišší, ale ve finále to nebude tak velký odskok od stávajících Skyactiv jednotek. Těch 30% je spíše zbožné přání. Ale fandím tomu, že někdo zkouší nový přístup.
   
 17. eko1980

  eko1980 výkonný člen KLANu

  396
  182
  43
  Jako uprimne si myslim ze hodne usporne uz je to i ted kdyz chces ;) Takze pokud to bude vykonejsi a bude to efektivneji spalovat benzin tak budu spokojeny...
   

Sdílet tuto stránku