• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

manuál Spojka a řazení

Butchi

rodinný člen KLANu
543
Ola amigos...
situace kolem mé spojky se stala tak říkajíc neudržitelná. Její záběr je v celku dost nepředvídatelnej a plynulá jízda je téměř nemožná, protože když pouštím spojku po zařazení rychlosti, vždy cukne, ať dělám co dělám.
Další problém je nerovnoměrný záběr na zpátečku a občasná nemožnost na poprvé zařadit jedničku. Poslední problém je synchron na dvojce....

Otázka zní, jakou spojku koupit a kde koupit synchron...? Většina spojkových sad jsou od Luk, Jappanparts, Exedy, Sachs. Zrovna Sachs jsem objevil někde v akci za +- 4500 Kč z 8500, což je luxus... Jinak jsou ceny od 5 do zhruba 11.... Všechny sady vypadají stejně, všechny obsahují lamelu, přítlačák a ložisko a vůbec nevím, co vybrat...
Pokud by někdo udělal i nástřel ceny za výměnu, budu rád, protože osobně s tím nemám jedinou zkušenost a na autě se toho bude dělat víc, tudíž bych si rád udělal aspoň zhruba rozpočet....

Díky všem ;);)
 
To jsi to dokázal odpravit sám, nebo už byl náznak poruchy v bazaru při koupi.
Jen třeba zkusit reklamaci
 
Mně to výjimečně také někdy škubne,ale výhradně na studeném motoru,po zahřátí vůbec.Nezhoršuje se to..Mimochodem,kde jsi našel tu akci na spojkovou sadu za 4 500 Kč?Také se blíží její výměna.Dík.
 
Spojka byla po koupi ok, ale její chování se postupně během roku zhoršovalo až do teď, kdy už je to pro mě nekomfortní.
Já ji neodpravil, nejsem křižovatkovej hrabač atd... Na reklamaci kašlu. Na to nemám čas, ani chuť. Má to najeto 135 000 km, beru to jako spotřebák, který se musí udělat a je to...

Podívej spoječka v akci je zde - https://www.autokseft.cz/SACHS-Spojkova-sada-SA-3000950731-3000950731-nd891710
Ale za tuhle cenu je tam jen pro kombi, nevím proč, ale to ničemu nevadí....
 
Toho jsem si taky všiml, někde to rozlišují, někde je to od 1.8 do 2.5... podle mě bude ale stejná. Převodovka je stejná ne?
 
Teď jsem koukal sada Sachs má 225 mm a sada VALEO pro 2.5 má 230 mm...
Kdyby měl někdo čísla dílů, bylo by to bezva...
 
K tomu synchronu. Než rozebírat převodovku a znovu ji skládat, tak bych zkusil lepší převodový olej. Např. http://www.millersoils.cz/ee-transmission-75w90?c=383 . Pár lidem už to prý pomohlo. Sám mám zkušenost s jejich top řadou Motorsport v 3MPS, kde to řazení znatelně vylepšilo. Proti klasickým převodovým olejům to sice stojí dardu, ale skutečně to funguje. Takže být tebou bych zkusil ten výše zmíněný olej.
 
Ok, díky za info... ta cenovka není tak hrozná. Mám už olej koupenej tak rok, tak teď u spojky tam dám co mám a pokud to nepomůže, koupím toho Millera.
 
V AMH Olomouc chtěli 11tis za spojkovou sadu i s prací. Přítlačák, pak 10tis za repasovanej a 20tis za novej. Na vše, včetně repasovaného přítlačáku 2 roky záruka.
 
To u nich do spojkové sady nepatří přítlačak.
Si Děláš srandu,30k za spojku?
Nevěřim
 
Díky za echo, já už dnes objednal nakonec Valeo. Sada přítlačák, ložisko, lamela za +- 6000 ,- Udělám to jako větší servis s přezutím, Eibach, geom., zadní brzdy, převodový olej a bude snad klid.
 
Koukal jsem do latalogu Intercars a tam je u 6 GH 2,5l sada Luk 623 3725 00, která má průměr 230 mm a použitelná i pro 2,0l a 1,8l.

Jenže když si najedu 2,0l tak mi vyjede Luk 623 3528 00 se stejným průměrem a rozměrem také 230 mm a použitelná i pro 1,8l.

Aisin a Exedy mají průměr 225 mm a nenabízí variantu pro jiné motory...

Jinak...
https://www.autodily-cardo.cz/spojka/spojkova-sada-exedy-mzk2133/
 
Poslední úprava:
Bral jsem toho Luka 623372500. Ten by měl být pouze 2.5 a případně 2.0 atd...
Zítra by to mělo přijít, dám info
 
Oživím tohle téma,ať nezakládám zbytečně nové.. Dnes jsem přivezl z DE 6tku pro skoromanželku. Vše v pohodě, až na spojku, respektive její bod záběru, který je až úplně nahoře. Otázka je prostá- lze to nějak poštelovat? Na MX5 to jde, tak doufám, že tady taky.. Díky..
 
Back
Top