• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor Spotřeba paliva u CX-3 - zkušenosti

jaho

člen KLANu
48
Lidi zajímá spotřeba. Tak na známém úseku, kdy jedu z nadmořské výšky cca 425 m.n.m. do 225 m.n.m. při průměrné rychlosti 60 km/hod. jsem jel průměrem 4,7 a podruhé 4,9 l/100 km. Pro porovnání s focusem (74 kW) jsem to jezdil za 5,5 - 6,0 l/100 km. Město jsem oproti focusu o cca 1,0 - 1,5 l/100 km níže, ale to je i důsledek "i-stopu", jež využívám.

Tak příště více.....

Ještě by mě zajímala spotřeba když jedeš obráceně, tedy z 225 m.n.m. do 425 m.n.m. Díky za odpověď.
 
Ještě by mě zajímala spotřeba když jedeš obráceně, tedy z 225 m.n.m. do 425 m.n.m. Díky za odpověď.
No, to přesně nevím, ale je to zcela jistě větší jak těch 4,9. Ale dneska jsem jel takové kolečko: Pardubice - Přelouč - Kutná Hora - Zásmuky - Malotice (15 minut pauza) - Kouřim (zastávka cca 30 minut) - Zásmuky - Horní Jelčany - Hatě - Jindice - Miletín (hodina stání) - Jindice - Červený Hrádek - Kutná Hora - Pardubice. Když si tu trasu zadáte na mapy.cz, lze si i zobrazit profil terénu. Odjížděl jsem cca v 10 hodin, provoz normální. Na výjezdu z Pardubic ve Starých Čivicích jsem měl průměrnou cestovní rychlost 33 km/hod. a postupně to stoupalo až na cca 55 km/hod. při příjezdu do Miletína, který je těch asi 425 m.n.m. (oprava: dle mapy.cz to je 457 m.n.m.). Tam jsem měl průměrnou spotřebu 5,8 l/100 km, to vím přesně - koukal jsem na to.
Schválně jsem se šel podívat do auta. Po příjezdu domů prům. 51 km/hod. - 5,7 l/100 km celkově to celé kolečko.
Schválně jsem se celou dobu nesnažil jet na spotřebu, jel jsem ale hodně cesty na tempomat, který mimo obec nastavím na 94 km/hod. a v obci 54 km/hod. Na okreskách samozřejmě dle okolností normálně plyn na "nohu". Nespěchali jsme, jeli jsme dva - já se ženou. Za celou dobu jsem předjel asi pět aut, předjíždím co nejrychleji. Celou cestu autoklima na 22 st. (venkovní dopoledne 30, odpoledne až 35 st.). To "kolečko" má dle mapy.cz 1346 výškových metrů stoupání/klesání, nejnižší bod 206 m.n.m. a nejvyšší 456 m.n.m.
Já jsem se spotřebou opravdu spokojen!
 
Poslední úprava:
Info pro zvídavé o spotřebě: Po městě, popojíždění, parkování na třech místech, tudíž prům. rychlost pouhých 13 km/hod. a spotřeba 9,9 l/100 km. Docela jsem to i očekával vyšší s ohledem na charakter jízdy. Za mne - spokojenost!
 
Poslední úprava:
Info pro zájemce o spotřebě Mazda CX-3 88 kW/automat:
- Cesta na sraz

prům. cestovní rychlost 62 km/hod. - spotřeba 5,2 l/100 km (natural)

- cesta zpět

prům. cestovní rychlost 61 km/hod - spotřeba 5,4 l/100 km

Většinu cesty tempomat (54 km/hod. obec, ostatní 94 km/hod.) Absolutní spokojenost!
 
Poslední úprava moderátorem:
Něco o spotřebě ze Slovenska: (citace)

..."S Mazdou som včera absolvoval 24 hodín za volantom, prakticky nonstop, asi 1700km, takže si snáď môžem dovoliť hodnotiť pohodlie na dlhších trasách. icon_385.gif

Postreh 1 - sedačky sú pohodlné, nevystupoval som polámaný a necítil som nedostatok priestoru...

Postreh 2 - ...ale z ekokože budete mať prepotenú riť.

Postreh 3 - spotreba. Cesta BA, následne rakúske diaľnice (na tacho cca 120, noc a pršalo ako divé, silný vietor, kvôli vlhkosti aj pustená klíma), asi 100 km po okreskách (svižným tempom), potom cez nemecké diaľnice brzda-plyn okolo 120-140 (karávanová sezóna v plnom prúde). Nasledovali talianske okresky, taktiež svižné tempo a potom vrchol dňa, Stelvio pass. Asi je každému jasné, že tam sa na spotrebu nešlo, auto dostalo pekne zabrať, pedál na podlahu hore kopcom a dolu kopcom som tiež nešiel iba s nohou na brzde. icon_236.gif Cestou naspäť sa počasie čiastočne umúdrilo, čiže okrem rakúskeho úseku medzi Talianskom a Nemeckom, kde je stovka (tacho 115), sa išlo 130-140, občas 150. Výsledok? 6,0l/100 km/h. Na 18-kach. Vážne. icon_79.gif

Postreh 4 - v bezcolnej zóne som si neodpustil 100-oktánový benzín, keďže rozdiel v cene bol asi iba 0,1€/l. Rozdiel v prevádzke som nejak veľmi nebadal.

Postreh 5 - brzdy sa pri záťaži držali celkom dlho. Smerom Stelvio Pass - Švajčiarsko sa na mňa natlačil Swift s chuťou pretekať sa, čiže Mazda musela zabrať a do zákrut sa išlo veľmi ostro na úseku asi 20-30 km. Až dolu v dedine, keď som chcel zastať na stopke, som cítil, že akosi zvädli, keď som skoro zozadu napikoval do autobusu."...
 
Stručné info pro zájemce.

Mám už cca 4200 km. Mimo město při průměrné rychlosti cca 60 - 65 km/hod. průměrná spotřeba 5,2 - 5,5 l/100 km., nejezdím po dálnici (cesty Pardubice - Sered, Pardubice - Ústí n/L, PA - Polsko atd.), vše ve čtyřech dospělých osobách. Ti na zadních sedadlech byli spokojeni.

Mám za sebou i úhybný manévr v rychlosti cca 50 km/hod., kdy mi zprava z vrat za živým plotem zcela na poslední chvíli vyjel někdo s autem. Reakce řízení blesková, chování podvozku obdobné jako focus, nárazu jsem se vyhnul...

Automatická převodovka v kombinaci s tím motorem je opravdu dobrá. Předjíždění je svižné a bezpečné i bez zapínání "sport" režimu, obě ruce na volantu, oči před sebou.

Ty info v různých testech o tom, že se s tím bude jezdit bez problémů do 6-ti litrů nelžou!

Přeji všem hodně pohodových kilometrů v jakémkoliv modelu Mazdy!
 
Poslední úprava:
8.11. Pardubice - Duchcov - Ústí nad Labem - Pardubice, celé mimo dálnici, na zimních pneu Nokian WR D4, teplota pro zimní pneu nevyhovující (15 - 18 st.), i tak při průměru 60 km/hod. spotřeba 5,8 l/100 km. Obsazení: dvě osoby + 50 kg v kufru.
 
Poslední úprava:
@myškin doplň si popis auta do podpisu, pak budou mít tvé postřehy a fotky z jízd mnohem větší vypovídací hodnotu ,-)
 
Průměrnou netuším, musel bych se pak podívat. Jinak je to na nokianech wr D4.
To je při takovém zatížení velice dobré! Je to důkazem vytříbeného jízdního stylu, to ne každý dokáže. Já jsem v podstatě od samého začátku na letních jezdil za 5 - 5,5 mimo město a na stejných zimních o cca 0,5 l/100 více, ale to zase převážně po městě a okolí. Je to další důkaz, že se dá v běžném provozu jezdit bez problémů pod 6l/100! Ještě jeden dotaz (pro zajímavost): na jaký tlak máte ty pneu nahuštěné?
 
To je při takovém zatížení velice dobré! Je to důkazem vytříbeného jízdního stylu, to ne každý dokáže. Já jsem v podstatě od samého začátku na letních jezdil za 5 - 5,5 mimo město a na stejných zimních o cca 0,5 l/100 více, ale to zase převážně po městě a okolí. Je to další důkaz, že se dá v běžném provozu jezdit bez problémů pod 6l/100! Ještě jeden dotaz (pro zajímavost): na jaký tlak máte ty pneu nahuštěné?
Průměrná rychlost by měla být cca 65-70. Jinak je dobrý při cestě sledovat aktuální spotřebu. Pokud jedu 100,110 po rovině tak mi počítač ukazuje menší spotřebu než při 90ti. Jinak kola jsou foukaný podle štítku u dveří. Tuším přední jsou 2,4 a zadní 3,3
 
Inak ma dost zaujima spotreba g120 s manualom. V nejakom teste som cital vraj do 6 litrov ale ja pocitam tak do 7. Ja jazdim skor na pohodu tak uvidim.
 
Do sedem by bolo ok len ten test sa mi zdal pritiahnuty za vlasy. Myslim ze to bolo v tom "cx3 hrava ale nijak zrava" alebo tak nejako. Kokso ten cas sa vlece ako snek...
 
Podľa názorov majiteľov CX3 sa spotreba pohybuje od 5,6 do 7,7l/100km. Avšak toto je veľmi individuálne a ovplyvňuje to mnoho faktorov. Od štýlu jazdy, pneumatík, paliva, údržby, zaťaženia, hustoty premávky....atď. Napríklad svokor dá na svojom aute tú istú trasu za 8 a ja za 6,9! Dôležité bude auto dobre zabehnúť, dopriať mu najlepšiu starostlivosť a pravidelne mu dávať aj poriadne zabrať, aby nezabudlo akcelerovať :D Osobne si myslím, že spotreba bude nad očakávania a nebude s týmto problém. Teraz jazdím dieselový Avensis a už sa teším na zmenu na benzín. Spotrebu mám stabilne 5,9-6,7l/100km. No zvuk dieselu ma poriadne otravuje a to nehovorím o cene dielov, napr. vstrekovač za 600€ je brutalita. Takže čo ušetrím na spotrebe, odovzdám v servise :mad: Ale späť k CX3 - podľa mňa na 2litrový benzín spotreba viac než dobrá. Neboj, budeš prekvapený a spokojný.
 
Mam najety necelý 3000 km a pc se ustálil na 7,1 ( nevím já moc pc lže ) . můj styl jízdy je spíš svižný, takže jsem spokojenej. Včera jsem jel z Nového Strašecí do Blanska ve dvou lidech po D1 , kromě toho snížení na 80 jsem si to valil 140-160 a v Blansku jsem měl na pc 7 litru.
 
Poslední úprava:
Back
Top