• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor Spotřeba paliva u CX-3 - zkušenosti

Zdravím vás všechny, najeto 17 350 km, jezdím převážně město, pod 8,5 litrů jsem se zatím nedostal.
 
Mazda CX-3 2.0, G120 používáno v autoškole = provoz převážně město, spotřeba se ustálila na pro mne neuvěřitelných 6,0 / 100 Km.
Ve firmě při stejném provozu Peugeot 2008 1,2 benzin 60 KW (tři válce bez turba) spotřeba 7,2 / 100 Km, Opel Mokka 1,6 benzin 85 KW ( bez turba ) spotřeba 7,7 / 100 Km.
Pokud to takto zústane, tak další auto mazda.
 
Jazdil som tyzden s novou Kiou Ceed, motor 1.4T (140k), 7-stupnovy automat a priemerna spotreba je 6,5 (väcsinou dialnice). Takze to ide aj inde ako u Mazdy :)
 
Já Vám teda nevím a rozhodně bych se nechtěl vměšovat, ale pokud k tomu přeci jen něco můžu, tak který z těch zázraků, co mají méně než ta Mokka s 1,6 (bez turba) se dožije víc než 100t km?
Abych byl objektivní, maželce jsem taky koupil Opel s Peugeoťáckou 1,2T (3 válce) - byla to extrémně dobrá cena. Ta s tím bude těch 100k km jezdit tak dlouho, že mne to až zase tak netrápí, ale jinak? Slyším ze všech stran, jaká byla chyba si koupit už Kodiaqa s 1,4 cokoliv jiného s podobným obsahem...
Já jsem s mou 2,5 atmosférou aktuálně na 8,2l a pokud by to tak mělo už zůstat (věřím, že to při nájezdu 5000 km ještě klesne), byl bych spokojen a budu se modlit ať jezdí jak dlouho to jen půjde.
 
Tak sem taky hodím nějakou neeko spotřebu, kterou mě zde všichni udivuji :D. Mám najeto za cca 28 měsíců necelých 44 000 km a minulý týden se mi po dlouhé době přehoupl palubák z 7,7 na 7,6. Jízdu si užívám, auto dost honím, po dálnici rychlost kolem 150km/h a okresky máme poměrně členité a hodně předjíždim. Na můj styl jízdy jsem se spotřebou spokojený ;)
 
Back
Top