• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor Spotřeba paliva u CX-5 - zkušenosti

Dálniční přesun Brno - Praha v neděli za 7.6, průměrná spotřeba na druhou nádrž 9.14, dlouhodobý průměr klesl na 9.6...
 
Praha- Pardubice- Ostrava cx5 2.5 stáří 2 měsíce. Cesta v celkem svižném tempu spotřeba na trase 7.5 dlouhodobý průměr 8.1. Tak jsem velmi spokojený.
 
Čekám na 2,5 G. Pokud budu jezdit pod 9 litrů, respektive má žena, která vetšinou s autem bude jezdit, tak to bude super
 
Zdravím pánové. Koukam samý majitel 2,5 AT... :) :) a co my uživatelé 2.0 MAN, jakou máte zkušenost??

Já v tuto chvíli po 14 dnech provozu, 2000 km, profil tratí opravdu kombinovaný, jsem na 8,2 l.

Jsem zhýčkaný dieslem, moje první benzinová zkušenost... ale i tak bych rád pod 8 l... kdo má?

Odesláno z mého VIE-L09 pomocí Tapatalk
 
Ja som zatiaľ spokojný, prvé jazdy boli v priemere cez 8,7 - 8,9l. Teraz (po vyše 2000km) som v priemere na 7,9l. Ide to citeľne dolu. Ale ako tak pozerám, tak nie som spotrebou ďaleko od 2.0.
 
Ja s 2.0 awd A/T prevazne cesta v meste kratke vzdialenosti.zo zaciatku 9.5.Teraz mam 2700km po 3 mesiacoch a spotreba 9.Da sa jazdit aj pod 8,ale to je tak styl jazdy na dochodcu.Za par dni idem na lyzovacku,tak uvidime co to dokaze,aj ked budem mat truhlicu na streche.

Odoslané z Redmi Note 4 pomocou Tapatalku
 
Mi pride ten spritmonitor trochu prikrasleny,aj ked vacsina tam je 2WD MT
Alebo jazdia po okreskach na dochodcu


Odoslané z Redmi Note 4 pomocou Tapatalku
 
U mňa priemer 7,8l/100km po 20.000km 80% mesto. 2,0l AWD Revolution. Zatiaľ až na malé neduhy CX-5ky maximálna spokojnosť.
 
Já u 2.0 MT AWD mívám spotřebu 7,5÷8,5 (teď v mrazech). Prakticky courám jen po městě trasy do 15km. Když mám jeeednou za čas cestu dálnice + okresky, tak to spadne k 7. Statistiku si nedělám, jen mi žena řekne průměr po každém tankování jak to píše do knihy jízd. Spotřebu neřeším, říkám si že do 10 po městě je to ok. Ještě se mi nepodařilo překročit 9l/100km. 14t km. Spokojenost.
 
Ja som teraz vo štvrtok poobede bol na jednej ceste (tam aj späť cca 150km - 10% mesto, 25% R2, zvyšok okresky), kopec áut na cestách - všetci šli na sviatky domov/za rodinou a tak sa nedalo ísť nejak rýchlo, povedal som si, že skúsim ísť čisto na spotrebu. Výsledok 6,0 l/100km. Sám som bol prekvapený. Keby boli cesty prázdne a dal by som to "na dôchodcu", tak by to bolo možno ešte nižšie, takto som len splynul s premávkou, sem tam nejaké predbehnutie. Inak dlhodobý priemer mi už po cca 5000km klesol na 7,7.
 
Ahoj. Nemáte někdo zkušenost s přesností měření průměrné spotřeby. Zdá se mi že neodpovidá údaj o průměrné spotřebě a maximálním počtem možných kilometrů po dotankování do plné nádrže. P. S. Jako by mela plná nádrž jen 50 litrů. Dík
 
Pokud ti auto ukáže dojezd 0km, tak je v nádrží ještě necelých 10 litrů (alespoň u M6 GL to tak je...)
 
Stejná zkušenost, po zobrazení dojezdu 0km, tankuju klidně až po ujetí dalších 50km.
Víc jsem si nedovolil.
 
Aj u mňa to tak je, už som mal kaluklačku v rukách asi 3x a furt mi to tak vychádza, že buď je nádrž menšia, alebo dojazd klame. Teraz už viem že to druhé je pravda.
 
To: Dal6
Dej si do profilu odkud jseš. Pokud blízko Prahy , můžem někdy pokecat, nebo SZ. Já mám KFko už půl roku.
 
Back
Top