• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

diesel Spotřeba vs palubák

FiskusCZ

člen KLANu
38
Ahoj, tak jsem dnes jel cca 1200km dlouhou cestu a všiml jsem si obrovského rozdílu mezi spotřebou na palubáku a skutečnou (dotankováním), 5,3l vs 6,4l skutečná, to mi přijde už docela extrémní? Je to normální nebo je něco s motorem?
Taky mí přijde že dost vibruje, při akceleraci - rychlostech > 140km/h je to docela nepříjemné, vibrace je cítit ve všech pedálech (brzda, plyn spojka, ve vyšších otáčkách vždy).
Auto bylo před týdem v Palkovicích na výměně spojky a setrvačníku, pak projeto a konstatováno že motor jde jak má a autu pocitově nic není, tak jsem byl klidný ale ta spotřeba mi přijde neadekvátní (klidná jízada mimo město + dálnice, to bych se určitě měl vejít pod 6l, s předchozím autem podobného výkonu jsem jel stejnou trasu za 5.4l). Dík za postřehy.
 
Ahoj, tak jsem dnes jel cca 1200km dlouhou cestu a všiml jsem si obrovského rozdílu mezi spotřebou na palubáku a skutečnou (dotankováním), 5,3l vs 6,4l skutečná, to mi přijde už docela extrémní? Je to normální nebo je něco s motorem?
Taky mí přijde že dost vibruje, při akceleraci - rychlostech > 140km/h je to docela nepříjemné, vibrace je cítit ve všech pedálech (brzda, plyn spojka, ve vyšších otáčkách vždy).
Auto bylo před týdem v Palkovicích na výměně spojky a setrvačníku, pak projeto a konstatováno že motor jde jak má a autu pocitově nic není, tak jsem byl klidný ale ta spotřeba mi přijde neadekvátní (klidná jízada mimo město + dálnice, to bych se určitě měl vejít pod 6l, s předchozím autem podobného výkonu jsem jel stejnou trasu za 5.4l). Dík za postřehy.
Ta spotřeba by měla být při tomto profilu jízdy +- 6l/100km.A s tím dotankováním?Ta spotřeba se musí měřit dlouhodoběji,aby se eliminovala chyba,například vzduchová bublina v nádrži při doplnování.PP mi na mé bejvalce ukazoval celkem přesně.A vibrace?Nedělají to nevyvážená kola nebo vnitřní homokinetický kloub??Rozjed to nad 140 km/h a vyhod rychlost.Pokud vibrace trvají,tak bude problém tam,pokud zmizí,bude něco s pohonným agregátem(dvouhmoták,)
 
Díky za názor. Já už si dříve všiml při pár dotankováních že je ten palubák mimo - přikládal jsem to ale častým startům a zahřívání bufíkem. Teď jsem to teprve přepočetl při delší trase - po dotankování mi to přijde dost hodně - kdybych jel stabilně 150 dálnici tak to beru, ale 80-120 + kus dálnice 140tempomat - plynulá jízda, to znamenalo na 2.4jtd spotřebu i pod 5,5l, vzal to čert, mazda je kus větší a těžší, ale od čeho tam je palubák? Ten ukazuje 5,2l, ten rozdíl mne děsí - navíc když už jmi svítila rezerva, ukazoval dojezd 400km - úplný nesmysl (delší dobu, ne jen z kopce na neutrál, takhle špatný odhad mi dosud neukázalo žádné auto).
Vibrace - jsou citelné při vytočeném motoru - při brzdění třeba brzdím motorem zkopce, otáčky k 3tis, položím nohu na brzdu a je to jak máslostroj. Kdyby to byly nevyvážené kola tak to asi tolik nejde do pedálů - nechám ještě časem vyměnit silentbloky motoru, dvouhmota je nová.
 
Díky za názor. Já už si dříve všiml při pár dotankováních že je ten palubák mimo - přikládal jsem to ale častým startům a zahřívání bufíkem. Teď jsem to teprve přepočetl při delší trase - po dotankování mi to přijde dost hodně - kdybych jel stabilně 150 dálnici tak to beru, ale 80-120 + kus dálnice 140tempomat - plynulá jízda, to znamenalo na 2.4jtd spotřebu i pod 5,5l, vzal to čert, mazda je kus větší a těžší, ale od čeho tam je palubák? Ten ukazuje 5,2l, ten rozdíl mne děsí - navíc když už jmi svítila rezerva, ukazoval dojezd 400km - úplný nesmysl (delší dobu, ne jen z kopce na neutrál, takhle špatný odhad mi dosud neukázalo žádné auto).
Vibrace - jsou citelné při vytočeném motoru - při brzdění třeba brzdím motorem zkopce, otáčky k 3tis, položím nohu na brzdu a je to jak máslostroj. Kdyby to byly nevyvážené kola tak to asi tolik nejde do pedálů - nechám ještě časem vyměnit silentbloky motoru, dvouhmota je nová.
Zkusil bych ten PP zresetovat.Odpojit baterku a zešlápnout na 5 s brzdový pedál.Bývalý majitel asi byl 3 dny naložený v lihu,že se auta zbavil,že?Na ty diesely je fakt třeba si dát pozor.
 
Zkusil bych ten PP zresetovat.Odpojit baterku a zešlápnout na 5 s brzdový pedál.Bývalý majitel asi byl 3 dny naložený v lihu,že se auta zbavil,že?Na ty diesely je fakt třeba si dát pozor.
Díky zkusím, bývalý majitel je mladý kluk který asi řešil jen výkon a vzhled. A já hledal původně benzín, jenže okolnosti mi nakonec prihraly zase naftu, doufám naposled. Hlavně že jezdí.
 
Po "kalibraci" a přidání teda v tom menu +15 ukazuje po delších štrekách palubák spotřebu 5,3 reálně dotankováním je cca 6,5. Tam udělali soudruzi z japonska někde chybu :) Nemám potřebu sledovat za jízdy spotřebu, ale aspoň ten průměr to snad umí každé evropské auto přibližně přesně, to je docela lol že to japonci neumí změřit. U dalších generací už to opravili nebo to je prostě Mazdí specialita a randomizer nizké spotřeby funguje i v dnešních modelech?
 
Na mojom nie mazda japan aute mi PP vytrvalo 3 roky ukazuje spotrebu 5,6-5,7 litrov /100 km.
Tankoval som a tankujem na tej istej benzinke uz 3 roky a po prepocte "natankovanych" litrov mi to furt vychadzalo na skutocnu spotrebu 6,2-6,3 lit/100 km.
Zmieril som sa s tym, ze je to nemenné, automobilka si prikrasluje svoje udaje na PP.

Az sa stalo, ze pred 3 mesiacmi sa zmenil majitel benzinky z Avanti na OMV.
Zmenil sa aj prenajimatel, namontovali nove stojany na benzinke a na moje velkéééééééé prekvapenie odvtedy tankujem na tom istom mieste
skutocnych 5,6-5,8 litrov / 100 km, rovnako, ako mi ukazuje PP.

Nikde nemame istotu, ze sme natankovali do nadrze tolko litrov paliva, kolko sme aj zaplatili. :-(
 
Tak ty prutokomery musí být zkalibrované, to mne nestras ze by to mohlo být jak si benzinka priskrti prutok, ostatne ony ty vypocty i odpovidaji udavane velikosti nadrze :) Kdyz do 55l nadrze natankuju 70l tak to by mia si neco nesedelo :) Ale ne, tohle mne proste na te mazde ktera jako nova mohla stat kolem 800tis fakt neprijde ok. Pul litru rozdil bych jeste bral - to ukazovala drivejsi honda, ale skoro litr a pul, to uz je hodne velka uchylka. Wagen, opel i Lancie mi ukazovaly temer presne +- deci. V inzeratu ale vypada dobre, spotreba 5.5, jako dukaz fotka palubaku :D
 
Tak ty prutokomery musí být zkalibrované, to mne nestras ze by to mohlo být jak si benzinka priskrti prutok, ostatne ony ty vypocty i odpovidaji udavane velikosti nadrze :) Kdyz do 55l nadrze natankuju 70l tak to by mia si neco nesedelo :) Ale ne, tohle mne proste na te mazde ktera jako nova mohla stat kolem 800tis fakt neprijde ok. Pul litru rozdil bych jeste bral - to ukazovala drivejsi honda, ale skoro litr a pul, to uz je hodne velka uchylka. Wagen, opel i Lancie mi ukazovaly temer presne +- deci. V inzeratu ale vypada dobre, spotreba 5.5, jako dukaz fotka palubaku :D
Neriesim, preco, za co, ci bolo overovanie, skrtenie, alebo kradez ......... opisujem iba moju skutocnu skusenost, ktora aj mna prekvapila.
 
akoze by tam mali palivo nariedene vodou? ja tankujem u benziny premiove palivo a spotreba odpoveda palubaku o +/- 0,1 litru
 
Zdravím mazdaci
Řeším svoji spotřebu MAZDA 6 2.0DI 105kw s DPF a R. V. 07.
PC UKAZUJE 7.0 až 7.5 Dlouhodobý průměr 7.4. Realita je 6.8 až 7.0litru. Co jsem se dočetl a co má kámoš ten samý motor jezdí okolo 6litru a styl jízdy má horší než já :D.
U mě 80%dálnice 120 až 140 km/hod max.
Nafta nikde neteče spíš jestli by to nemohlo být tím DPF nebo čím by to mohlo být?
 
Velmi pravděpodobně kámoš kecá :) Jak jsem psal výše mám sice starší RF5C 100Kw ale pod 6.5 jsem se nikdy nedostal, většinou je průměr kolem 7. Teď nedávno dálnice max 150 tacho, tempomat - výsledek 6,7l. Není to TDI no :)
 
Velmi pravděpodobně kámoš kecá :) Jak jsem psal výše mám sice starší RF5C 100Kw ale pod 6.5 jsem se nikdy nedostal, většinou je průměr kolem 7. Teď nedávno dálnice max 150 tacho, tempomat - výsledek 6,7l. Není to TDI no :)
Velmi pravděpodobně kámoš kecá :) Jak jsem psal výše mám sice starší RF5C 100Kw ale pod 6.5 jsem se nikdy nedostal, většinou je průměr kolem 7. Teď nedávno dálnice max 150 tacho, tempomat - výsledek 6,7l. Není to TDI no :)
Já vím že to není tdi to ani nechci. Jen mě to zajimalo, protože vím že mondea a naše Mazdy berou více. Díky za odpověď
 
Back
Top