• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Stěrače za hranou kapoty u různých aut a jejich servisní poloha

lakilaki

výkonný člen KLANu
770
Mozno si niekto spomeniete na moje slova chvaly, na auto kamarata, KIA Optima Platinum .
A neustale obdivujem material interieru, cele spracovanie auta, premyslene riesenia od KIA.
Az vcera som na nom nasiel nedostatok, pre ktory by som si urcite to auto nekupil.
Aerodynamicky skryte stierace za zadnym okrajom kapoty sa nedaju vyklopit bez toho, aby sa nemusela otvorit kapota.
Neviem ako vy, ale ja umyvam svoje celne sklo velmi casto a taketo riesenie na aute by ma vytacalo do nebes.
No a Stinger podla fotiek ma riesene stierace rovnako.
U mna je to dovod (mozno aj u vas ), aby som si Stinger urcite nekupoval.

Perlicka:
Vedla Optima bolo zaparkovane simply clever auto, tak som sa pozrel aj na jeho stierace.
Ani na 2 mesacnom SuperB sa rovnako nedaju odklopit stierace ! ! ! ! ! ! ! !
 
No nevím to jsem měl už na Golfu Plus r. 2008 a stačilo jen po vypnutí zapalování cvrnknout do páčky stěračů a stěrače najely do servisní pozice tak, že se daly normálně odklopit. Po zapnutí zapalování se automaticky vrátily do výchozí pozice
 
No nevím to jsem měl už na Golfu Plus r. 2008 a stačilo jen po vypnutí zapalování cvrnknout do páčky stěračů a stěrače najely do servisní pozice tak, že se daly normálně odklopit. Po zapnutí zapalování se automaticky vrátily do výchozí pozice
Přesně tak to mají i škodouky. Takže bych, být na místě @lakilaki, nepanikařil... :)
http://www.kia.com/cz/content/mam-vuz-kia/navody-k-obsluze/optima/
"Pro pohodlnější přístup přesuňte stěrače do servisní polohy následujícím způsobem; Po vypnutí motoru přesuňte do 20 sekund spínač stěračů do polohy jednoho setření (MIST) a spínač přidržte déle než 2 sekundy než se stěrače přesunou do vzpřímené polohy."
 
Wow, na sucho presun stieracov po špinavom čelnom skle, do zvislej polohy ?!
Veľmi prospešné pre životnosť gumičiek aj skla.
.
Včera ani jeden z majitelov aut, ani KIA ani Škoda o takej možnosti nevedeli.
Alebo len nečítajú návody od svojich aut ? hmm.hmm.....
 
Včera ani jeden z majitelov aut, ani KIA ani Škoda o takej možnosti nevedeli.
Ja mam stejne resene sterace na Octavia 2 a ikdyz uz tento postup byl tady jednou zminovany na foru (u VW), tak jsem to driv nevedel a zase zapomnel. Predpokladam, ze to zase brzo zapomenu :D.
 
Předpokládám, že neumýváš nasucho..

Je to už cca 10let stará "novinka" se servisním intervalem.. :cool: Co si pamatuju, tak už OII to má..
Teraz na Mazde :
Odklopim stierace -umyjem okno - priklopim stierace.
V zmysle toho co ste ma informovali :
vypnem zapalovanie - posuniem stierace do zvislej polohy (na sucho) - vystupim - odklopim stierace - umyjem okno - nasadnem do auta - zapnem zapalovanie - stierace idu do cestovnej polohy.
Kde je tu simply ?
 
To není do svislé polohy, ale o pár centimetrů nad parkovací polohu. A co se týče návodů, je to tak. Většina rad na obsluhu auta by se dala charakterizovat stylem: Když všechno selže, přečti si návod. :D
 
Přesně tak to mají i škodouky. Takže bych, být na místě @lakilaki, nepanikařil... :)
http://www.kia.com/cz/content/mam-vuz-kia/navody-k-obsluze/optima/
"Pro pohodlnější přístup přesuňte stěrače do servisní polohy následujícím způsobem; Po vypnutí motoru přesuňte do 20 sekund spínač stěračů do polohy jednoho setření (MIST) a spínač přidržte déle než 2 sekundy než se stěrače přesunou do vzpřímené polohy."
Dedukoval som (mylne) z textu, ze vzpriamena poloha steracu , je vertikalna pozicia stieracov.
Aby som vyzeral mudro , tak po vasich info som pred chvilou zabehol na parkovisko za kamaratmi Optima/SuperB, prave koncili v zamestnani.

Zatvaril som sa informovane, vysvetlil im, co maju robit so svojimi stieracmi, podla vasich klaňackych info a ...........

Ani na jednom vozidle nefunguje ziadny posun stieracov.

Preto "dostali odo mna ulohu vecer prestudovat svoje navody k autam " aby som vas vedel informovat, ako to vlastne maju na novych autach.
 
Máme to v práci na Fabii a Hyundai.
Servisní polohu jsme udělali zapnutím stěrače a pak vypnutim zapalování. Popisovat demontáž stěrače z auta raději nebudu. Ještě že ani jedno auto nikdy vlastnit nebudu. Proč je vše složité, , když pak kladivo. ;)
 
Dedukoval som (mylne) z textu, ze vzpriamena poloha steracu , je vertikalna pozicia stieracov.
Já nemůžu za to, co si tam do těch návodů automobilky nechají přeložit. :)
SII str. 227:
Servisní poloha pro výměnu stíracích lišt › Zavřete víko motorového prostoru. › Zapněte a vypněte zapalování. › Do 10 s zatlačte ovládací páčku do polohy 4 a podržte ji asi 2 s » obr. 46 na straně 58. Raménka stěračů se nastaví do servisní polohy.
SIII str. 295.
Nejprve si přečtěte a věnujte pozornost na straně 295. Před výměnou stíracích lišt zavřete víko motorového prostoru a nastavte stěrače do servisní polohy. Nastavení servisní polohy › Zapněte a vypněte zapalování. › Do 10 s zatlačte ovládací páčku ve směru šipky » obr. 357 a přidržte ji přibližně 2 s.
 
Já nemůžu za to, co si tam do těch návodů automobilky nechají přeložit. :)
SII str. 227:
Servisní poloha pro výměnu stíracích lišt › Zavřete víko motorového prostoru. › Zapněte a vypněte zapalování. › Do 10 s zatlačte ovládací páčku do polohy 4 a podržte ji asi 2 s » obr. 46 na straně 58. Raménka stěračů se nastaví do servisní polohy.
SIII str. 295.
Nejprve si přečtěte a věnujte pozornost na straně 295. Před výměnou stíracích lišt zavřete víko motorového prostoru a nastavte stěrače do servisní polohy. Nastavení servisní polohy › Zapněte a vypněte zapalování. › Do 10 s zatlačte ovládací páčku ve směru šipky » obr. 357 a přidržte ji přibližně 2 s.
Ja si myslim, z napisaneho , ze vzpriamena poloha = vertikalna, zvisla poloha = servisna poloha stieracov u Skoda.
Takze cesta stieracov do tejto polohy je po suchom skle.
http://cs.skoda-auto.com/mini-apps/...stOwnersManualPage=1&printPage=1&pageId=00551

Tzv zimna poloha = ciastocne posunutie stieracov zo skrytej polohy na odklapatelnu polohu sa realizuje klasickym spustenim stieracov a ich zastavenie v pozadovanej polohe vypnutim elektriky , zase len na suchom skle, tu je uz ale + moznost klasickeho ostreku pri spusteni stieracov. Naviac sa odporuca vyuzit servisnu polohu, ako zimna poloha
http://cs.skoda-auto.com/mini-apps/...stOwnersManualPage=1&printPage=1&pageId=00159

Takze podla navodu Skoda to nie je tak, ako mi bolo vysvetlovane, ze click na packu stieracov sa stierac z parkovacej polohy posunie iba o niekolko cm-ov nad parkovaciu polohu.

V podstate ani prvy ani druhy sposob nie je tak simply jednoduchy a dobry, ako to ma klasicky mazda + ine japonske znacky.
K navodu a moznostiam Kia som sa este nedostal.

Update:
Kia to ma rovnako, ako skoda , servisna poloha = vertikalna poloha = posun stieraca na sucho po skle.

Pre mna to nie su dobre riesenia...
 
Poslední úprava:
Aby som ukoncil temu skrytych stieracov.
Moji kamarati od KIA a Skoda napokon nasli v navode ako postavit stierace do servisnej polohy.
Majitel SuperB vyskusal postup podla navodu a kedze si stieracmi zotrel zaprasene, zaspinene celne sklo , v duchu vynadal sebe za svoju hlupost, Skode, mne a vsetkym tym kto ho v tom momente napadli.
Dnes o svojom stierani porozpraval kolegovi od KIA a ten sa vyjadril, ze sice v navode o tom cital , ale on veru ihned aj zabudol na takyto "blby" postup, ktory by mu na sucho stieral sklo.
Takze moji kamarati umyvanie okien budu nadalej prevadzkovat bez vyklopenych stieracov a v duchu nadalej budu nadavat na vyrobcov svojich aut.
Ja sa zase tesim ze mam mazdu s odklapatelnymi stieracmi.

Obidvaja kamarati a aj ja, dakujeme mazda klaňákom, ktori sem dali comment , za vase prispevky k tejto teme.
 
Tyjo, ale co vy na tech sklech vozite, ze je to takove terno udelat jedno setreni na sucho? To se vam obcas nestane, ze si drbnete do packy steracu omylem? :D
 
Back
Top