• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor Svíčky a jiný spotřební materiál

Diablos

výkonný člen KLANu
245
Poslední úprava moderátorem:
do mojí GH jsem dával předepsané svíčky NGK ILTR5A-13G
Ok, nějakou takovouto jasnou odpověď jsem potřeboval, zjistil jsem, že NGK ILTR5A-13G = NGK 3811. Předpokládám, že NGK ILTR5A-13G je i předepsaná pro 2,5MZR.
 
Ok, nějakou takovouto jasnou odpověď jsem potřeboval, zjistil jsem, že NGK ILTR5A-13G = NGK 3811. Předpokládám, že NGK ILTR5A-13G je i předepsaná pro 2,5MZR.

Mám 2.0 mzr wagon. Myslíš ,že tam můžu tam dát ty samé svíčky jako ty ?Jsi s něma spokojen ?
 
2.0 a 2.5 má stejný svíčky (předfacelift), ty máš ale DiSi ta má 3789 resp ILTR6A-13G
 
Podle oem i kódu ngk by na GH 1.8 měly být NGK 6044, ale když mi pošleš VIN, tak ti to zjistím 100%
A sakra, já to vybíral dle shopu, kde byla moje motorizace a vyhodilo mi to právě i NGK 2359. VIN jsem ti poslal do zpráv.
 
Mám 2.0 mzr wagon. Myslíš ,že tam můžu tam dát ty samé svíčky jako ty ?Jsi s něma spokojen ?
Ahoj, viem,že reagujemdosť neskoro :D ale predsa. Práve som sa vrátil z autorizáku kde mi menili sviečky. dali mi tam LFJD-18-110.
Mam benzinovy wagon 2.0 DISI
 
ahoj, nevíte někdo utahovací moment zapalovacích svíček ngk - konkrétně svíčka NGK (3811) ILTR5A-13G. někde jsem našel rozpětí 10-20 Nm, ale radši se zeptám zkušenějších...
DÍKES
 
Ten utahovací moment by mne taky zajímal...
Mimochodem, když vidím přemrštěné ceny svíček pro G192, konkrétně NGK 94124, tak se dá koupit celá sada čtyř originálních svíček MAZDA za cenu jedné NGK.
https://www.ebay.com/itm/143354594620
Je to z USA bez poštovného, z Číny jsou ještě o trochu levnější.
 
Ten utahovací moment by mne taky zajímal...
Mimochodem, když vidím přemrštěné ceny svíček pro G192, konkrétně NGK 94124, tak se dá koupit celá sada čtyř originálních svíček MAZDA za cenu jedné NGK.
https://www.ebay.com/itm/143354594620
Je to z USA bez poštovného, z Číny jsou ještě o trochu levnější.
To byl dotaz na starou GH, kde jsem je měnil ve 240 tkm. První výměna je výrobcem stanovená na 120 tkm, to máš ještě čas ;)
 
Já vim, bral jsem to obecně. Výměnu svíček bych asi udělal o něco dřív, olej taky neměnim po 20-ti tisících km. Někdo tu psal, že je měnil v 80.000 km...
 
Já třeba iridiovky měním po 32tkm, klasický niklový po 16tkm. Když jsem je na GH měnil naposledy rozdil byl poznat, pokud si ale někdo myslí, že je to zbytečnost a dřív jak při 100tkm by je neměnil, tak předchozí s najezdem 32tkm mám stále doma a za cenu dvou svíček je přenechám ;)
 
@Ladman U GH svíčky
2.5 - iridium po 60-70000km, platiny po cca 50000km i když nejsou doporučený, běžný měděný nejsou doporučený vůbec
1.8 a 2.0 - iridium po 80-100000km, platiny 50-70000km i když nejsou doporučený, starý měděný nejsou doporučený vůbec
Byť je to dřív než píše servisní manuál, tak obzvlášť u GH 2.5 je opravdu lepší měnit ty svíčky dřív (váš první/malý kat vám za to poděkuje).

Olej v motoru ideálně po 10000km, ale dle stylu použití a užití se může lišit a interval může být 6000-15000km(max)

Olej v MANUÁLNÍ převodovce nejpozději v 90000km, ale při jakékoliv zaznamenaném problému doporučuji vyměnit okamžitě.

Chladící kapalina typu FL22 doporučuji po 5-6 letech případně 100-120000km. Pokud tam někdo nalil obyčejnou etylén glykolovou kapalinu (není doporučeno) tak každý 3 roky nebo 50-60000km

Vzduchový filtr záleží na místě používání. Pokud jsi z Ostravy tak ho budeš měnit co 10-15000km pokud jsi z míst kde je čistota vzduchu hodně kvalitní tak vydrží i 40000km. Doporučuji s každou výměnou oleje ho zkontrolovat - to je nejjistější

Brzdová kapalina se mění každý 2 roky ať najedeš co najedeš (i kdyby jsi nenajel nic - u dnešních kvalitních kapalin nejde po 2 letech ani tak o bod varu jako o korozivní účinky na trubky a systém ABS). Pozor: 2 roky se počítají od otevření flašky brzdový kapaliny, ne od samotný výměny.
 
Poslední úprava:
Back
Top