• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Svítí/bliká kontrolka airbagu

fouscz

člen KLANu
43
Ahoj mám dotaz.

Při jízdě po naší uskákané dálnici se mi rozsvítila červená kontrolka airbagu.

Ani pod třech dnech kontrolka nezhasla.

Vyzkoušel jsem napojit auto na diagnostiku z číny za 200 Kč, ta mi žádnou chybu nenašla.

Vypojil jsem baterku, také bez výsledku.

Rozpojil jsem konektory pod sedadlem spolujezdce i řidiče a znovu zapojil, také bez výsledku.

Vyměnil jsem žárovku ve středovém panelu, také bez výsledku.

Kontrolka mi nebliká - pouze svítí při otočení klíčku a po celou dobu jízdy.

Přidávám i přílohy z rus fóra, kde se píše v jakých intervalech kontrolka bliká a co to znamená za chybu.
Je tam i info o tom když kontrolka pouze svítí což může znamenat zkrat v systému nebo porucha v obvodu, ale kde mám hledat? Elektrikář nejsem :(

Díky za každou radu.
 

Přílohy

  • 1.jpg
    1.jpg
    57,4 KB · Zobrazení: 313
  • 2.jpg
    2.jpg
    90,9 KB · Zobrazení: 287
  • 3.jpg
    3.jpg
    88,1 KB · Zobrazení: 265
  • 4.jpg
    4.jpg
    85,8 KB · Zobrazení: 273
Ahoj díky za rady.

Vyzkoušel jsem Forscan od Max6, tak ten mi napsal chybu U0151 viz příloha.
Chybu mi nešlo vymazat - snad jsem to dělal dobře.

Také jsem vyzkoušel zátěžové čidlo. Naložil jsem nepřipoutaného bráchu a žádné pípání jako dřív, že se má připoutat. Zkusil jsem se i odpoutat já a také žádné pípání.

Prolezl jsem ještě fóra s tou chybou a na rus. fóru jsem našel toto: https://www.drive2.ru/l/9681129/

Vypadá to asi na ten modul, akorát u Mazdy 6 je pod středovým panelem za rádiem, tak jsem se k němu dostal, ale nemůžu ho odpojit, protože nějaká dobrá duše mi sebrala golu, tak musím čekat až navečer než se mi vrátí.

Kdyby někoho ještě něco napadlo byl bych rád.
Pokud to bude ten modul, tak doufám, že bude jen stačit vyčistit spoje a bude klid, nový modul by byla asi darda.
IMG_1675.jpg IMG_1676.jpg
Čím byste ty kontakty čistili? Kontakt sprejem?

Ať to jezdí!
 
Ako prvý krok skús nájsť pod sedadlom žltý konektor a tiež na boku sedačky biely konektor, kvalitným sprejom na kontakty prestriekaj a až potom rozoberaj daľšie
 
Tak jsem vyzkoušel ještě jednou rozpojit žlutý i bílí konektor, pročistit a pořádně prostříkat sprejem na kontakty.

Dále jsem rozdělal airbag modul. Bylo do na spešl šroubovák, tak jsem zajel do servisu aby mi to otevřeli. ;)
Modul byl krásně čistý, žádný náznak oxidace.

Rozpojil jsem všechny pojistky v motorovém prostoru i v autě a prostříkal sprejem na kontakty. Všechny pojistky jsou OK.

Ještě jsem zkusil zahýbat kabely od bezpečnostních pásů.

Nic z výše uvedeného můj problém nevyřešilo. :(

Zadní pásy fungují normálně, když se zacvakne - svítí zeleně, když ho rozpojím pípne a svítí červeně.

Diagnostika stále píše stejnou chybu U0151

Co to váhové čidlo? Jak ho můžu ověřit jestli funguje?
 
u řidiče čidlo není a u spolujezdce to poznáš podle toho, když se spolujezdec nepřipoutá, že to kvílí ....
 
Právě že mě to nekvílí, ale taky nevím jestli to není jen celé nějakě deaktivované, protože i u řidiče nic nekvílí, když se nepřipoutám. :(
 
zpravidla pomůže při tomto problému probudit k životu konektor pod sedačkou řidiče viz to, co psal @tkm . Kontrolka vyblikává 2+2 (chyba 192-195). Nedeaktivoval to předchozí majitel nějakým pokoutným způsobem?
 
Kontrolka se mi rozsvítila a pouze svítí když jsem projížděl kruháč. Žádné blikání.
Chybu mi to píše U0151 jak jsem psal výše, konektory pod sedačka jsem také zkoušel třikrát.
Předchozí majitel je z rodiny (tchán) a ten měl stejný problém s tímto autem, ale prý v Mazdě vyměnili žárovku ve středovým panelu a vše zase funkční. Žárovku jsem taky měnil, ale nepomohlo.
 
pokud auto vůbec nereaguje na připoutání/nepřipoutání řidiče ani spolujezdce, bude základní potíž někde v řídící jednotce....
 
Díky za odpovědi.

Jak jsem tak prohlížel od Max6 odkaz na návod, tak to vypadá pokud tomu dobře rozumím, že chyba klidně může být v DSC HU/CM což je DSC (ABS) modul?

V kroku č. 4 se píše vyměňte DSC HU/CM, tak co tím myslí? Konektor nebo celý modul? Asi modul že?

Zítra zkusím podle návodu.

Ještě tedy doplním, že na mé diagnostice to píše: "ztráta komunikace s jednotkou řízení zádržného systému" a ne jak mi poslal Max6 návod: dynamická stabilita control (DSC)

Kontrolka smyku mi také nesvítí. Včera jsem zkoušel na štěrku dupnout na brzdu a ABS normálně fungovalo.

Že by problém s DSC rozsvítil kontrolku airbagu?
 
Nemáš tam len tak náhodou zamenené rádio nejakou čínou alebo niečo dorobené, čo blokuje MS CAN ?
 
Tak bohužel ani dnes nic.
Ten návod co mi poslal max6 je na Mazdu 3 a ta ty konektory od airbagů má trochu jiné, podařilo se mi najít na Mazdu 6, ale ty konektory byly také malinko jiné, myslím že to asi bylo jak na sviňu pro starší nebo novější model.
Kdyby se někomu podařilo najít pro tu mou, budu rád já nic nenašel.

Rádio je originál původní ani jiné žádné blbiny jsem tam navíc nedával.

Ještě jsem zkusil znovu rozebrat airbag modul a prostřiknul jsem ho sprejem na kontakty, také bez výsledku, ale co mě překvapilo že byl ten modul dost horký, ale přisuzoval bych to tomu že se ohřívá od výfuku. Je připevněn na "plechu nad výfukem"
 
Tak jsem dnes byl u kamaráda co má u nás servis a má nějakou lepší diagnostiku.
Do řídící jednotky motoru se dostal, ale do airbagu mu to napsalo chybu spojení.
Volal ještě někomu kdo přehrává řídící jednotky a ten mu řekl, že sice Mazdy neumí dělat, ale pokud by ta jednotka byla celá v pr..., tak bych prý ani neodjel.

Tak se objednám do Mazdy na diagnostiku a uvidím co mi řeknou.
 
Ahoj stále nemám vyřešený problém se svítící kontrolkou.
Byl jsem v Mazdě - řekli mi že se do jednotky nedostanou, že nekomunikuje a prý bude vadná a jedině objednat novou cca 20 tis. - doporučili mě že mám zkusit reaktivovat tu jednotku.
Reaktivovali mi ji, ale nepomohlo, dlouho jsem sháněl z vrakoviště jinou jednotku, konečně ji mám doma a pošlu ji tedy na přehrání vin kódu a budu doufat, že mi to problém vyřeší.

Kamarád mi říkal, že měl někdo stejný problém a vyřešil ho zmáčknutím "červeného tlačítka" u motoru. Na internetu jsem našel, že by to měl být asi snímač nárazu. Je možné že jsem vjel do nějaké díry a auto to vyhodnotilo jako náraz, ale nevyhodilo to airbagy. Nevím
Jaký na to máte názor? Je v Mazdě "červené tlačítko"?

Díky za reakce.
 
Ahoj píšu zase jak jsem pokročil.
Zapojil jsem tedy “novou” jednotku z vrakoviště, na kterou mi přehráli můj vin kód.
Vše se zdálo být OK, ale po cca 30km mi začal blikat airbag - 2x blik pak pauza 5x blik pak delší pauza a tak stále dokola.
Napojil jsem na diagnostiku - ukázala mi chybu (přikládám foto), ale nešla vymazat
Podle návodu by to měl být problém ve spolujezdcově sedačce.
Odpojil jsem baterku, rozpojil konektory, prostříkal kontakt sprejem a očistil zubním kartáčkem pak i přejel opatrně šmirglem.
Dnes ráno jsem vše zkompletoval, nastartoval a žádná chyba se už neopakova, připojil jsem diagnostiku a byla tam stále ta chyba, tak jsem ji vymazal pak se tam už neobjevila.
Bohužel zase cca po 5 minutách na volnoběh v garáži mi zase začala blikat stejná chyba airbagu.

Dobré je, že mi jednotka už komunikuje a můžu diagnostikovat závadu, ale jen v pročištění konektoru to asi nebude.
Má někdo nějaký nápad? Co znamená zkrat na baterku?
Čistil jsem žlutý a bílý konektor.
Díky
 

Přílohy

  • 55DA73DB-F712-491D-B4B4-61AFDDFBC232.jpeg
    55DA73DB-F712-491D-B4B4-61AFDDFBC232.jpeg
    940,7 KB · Zobrazení: 69
Máš vypínatelný airbag spolujezdce, zkus jej vypnout a jestli se ti rozsvítí kontrolka mezi vyhřívání. Airbag mi blikal a nakonec to byla žárovka v palubce, právě co signalizuje vypnutý airbag spolujezdce. Ale ten kód si přesně nepamatuju, ale odpovídalo to tomu co tu píšeš.
 
Ahoj díky za odpověď. Kontrolka mi svítí hned jak otočím klíčkem a zhasíná společně s kontrolkou airbagu, pak už jen bliká Kontrolka airbagu, ale díky.
 

Podobná vlákna

Back
Top