• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika TPMS - systém sledování tlaku v pneumatikách

Zdar hosi, mam taky problem, ze mi ridici jednotka nerozpozna ani jeden snimac na original ALU diskoch. Tito snimace este minuly rok fungovali bez problemu. Potom sem na zimu obul plechace, take mali snimace, ale kontrolka TPMS zacala svitit. Vcil sem tam dal spatky ALU disky a kontrola sviti stale. Ked som to napoil na diagnostiku, neukazuje mi to tlak ani v jednom snimaci a mam tam vyhodeny chybovy kod DTC U0127.
 
ja menim kolesa prave dnes, tak som zvedavy, ci nedopadnem po zime ako ty...
 
Zdar hosi, mam taky problem, ze mi ridici jednotka nerozpozna ani jeden snimac na original ALU diskoch. Tito snimace este minuly rok fungovali bez problemu. Potom sem na zimu obul plechace, take mali snimace, ale kontrolka TPMS zacala svitit. Vcil sem tam dal spatky ALU disky a kontrola sviti stale. Ked som to napoil na diagnostiku, neukazuje mi to tlak ani v jednom snimaci a mam tam vyhodeny chybovy kod DTC U0127.
Vybité baterky v senzorech.
 
Tak senzory hlásí chybu . ještě zkusím povypustit vzduch, , protože to mám na 2,5 a nevím jestli to není přes hranici senzoru.
 
Na štítku 2.2
Jinak další možnost
Vymazal jsem na diag.chybu a vrátil origo čepičky na ventilků, , protože jsem dal barevné. Ty origo maji vevnitř těsnění které možná tlačí na ventilek. Tak uvidím.
 
Nejde nic jednoduše, ale vyřešeno.
Cesta do pneuservisu, načítání kódu a nic, žádný kódy v senzorech nejsou.
Takže domů pro zimní kola.
Zpátky do pneuservisu, načítání kódů ze zimních, v pohodě, ale nahrání do nových nejde.
Nový senzory byly první generace a starý senzory druhé generace.
Na první generaci senzoru nemá přístroj. Takže jen nafoukat plynem a pryč. Po hodině obvolání jsem sehnal pneuservis, který má přístroj na první generaci. Nahrát kódy, zapnout zapalování, vypnout a projet 15min.
Uf.400,- a do práce flašku protože jsem utekl na půl dne.
Ale hlavně, NESVITÍ kontrolka.tuk tuk.
 
Mazdar, mám dotaz ohledně použití TPMS ventilků. Je jedno jaké se použijí, když budou mít správnou přenosovou frekvenci 433 MHz? Nebo jsou zde ješte jiné vlastnosti ventilků, ktere musi byt zohledněny, aby byla funkční jejich komunikace s řídici jednotkou. Děkuji za objasnění a užívejte víkend.
 
Nechej si tu pitomost vypnout a máš klid.A neřešíš přezouvání letní-zimní
 
Nie je jedno, ak máš mazdu, kúp na mazdu -EU 433 MHz.
Nechci kupovat v běžné prodejní síti, takovou cenu za to nedám, hledám na ebay příp. na našich inzertních serverech. Např. jsem viděl sadu za super cenu Jaguar/Land Rover 433 MHz, proto mně zajímá, jestli by šly použít tyto? Nebo jak poznat, jaké budou fungovat, mimo to že budou mít správnou frekvenci?
 
Cca 900,- za kus v ČR originál.
Neriskoval bych levnějšími na jiné auto a ještě k tomu z ciziny kvůli reklamaci.
 
Nechci kupovat v běžné prodejní síti, takovou cenu za to nedám, hledám na ebay příp. na našich inzertních serverech. Např. jsem viděl sadu za super cenu Jaguar/Land Rover 433 MHz, proto mně zajímá, jestli by šly použít tyto? Nebo jak poznat, jaké budou fungovat, mimo to že budou mít správnou frekvenci?
Poznat to ide, cez serióznu TPMS diagnostiku, cena ktorej niekoľkonásobne asi 5 x prevyšuje cenu sady senzorov v Mazde.
 
Zdravíčko, dnes mi dali dole z kolies staré pneu, ostal mi tam len senzor tlaku. Moja otázka, či tam ide nejaky speci ventil, alebo klasický. Mam si starý ventil ísť vypytat späť? Teraz tam mám iba tu matku a tu cast kde sa srobuje capicka. A ako vymontujem senzor? Stačí odmontovat tu matku?? Dik
 
...zdravim....chcem sa opytat, ako sa robi reset TPMS u Mazdy 5, rok 2009....kontrolka mi stale svieti, nech robim cokolvek....pneumatiky som nafukal na pozadovanu hodnotu....neda sa to nejako vypnut, aby ta kontrolka konecne zhasla?....dakujem
 
mám mazdu 5 a po přehození zimních plecháčů mi zůstává svítit kontrolka tlaku v pneu. kvůli stk bych to potřeboval vypnout abych prošel. Jde to nejako?
 
Back
Top