1. Aby bylo snadnější používat naše webové stránky, používáme soubory cookie. Protože však Evropská unie ve své nekonečné moudrosti stanovila povinnost jasně vás o této skutečnosti informovat, činíme tak tímto textem. Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním souborů cookie. Zde se dozvíte více.
  2. Podložky pod RZ s logem MazdaKlanu

Ahoj Host, naši členové neúnavně vymýšlejí, kromě již několika realizovaných dodávek kvalitního oblečení, další identifikační znaky s logem MazdaKlanu, tentokrát se jedná o podložky pod RZ. Pokud máš zájem, hlasuj v anketě tamtéž.

elektrika TPMS - systém sledování tlaku v pneumatikách

Diskuzi v 'Společná témata' zahájil tkm, 26. 5. 2016.

1. Milda6

Milda6 rodinný člen KLANu

798
    276
    63
    Na doporučení když jsem kupoval alu kola.

2. Doofer

Doofer moderátor Člen týmu

935
    500
    93
    dnes cestou do práce po cca 15-20 minutách zhasla kontrolka TPMS, tzn. že čidla jsou synchronizována, resp. nové čidlo je kompatibilní... takže seš zase o něco chytřejší ;)

pjetro se to líbí.
  3. howoarang

howoarang člen KLANu

45
    4
    8
    Zdar hosi, mam taky problem, ze mi ridici jednotka nerozpozna ani jeden snimac na original ALU diskoch. Tito snimace este minuly rok fungovali bez problemu. Potom sem na zimu obul plechace, take mali snimace, ale kontrolka TPMS zacala svitit. Vcil sem tam dal spatky ALU disky a kontrola sviti stale. Ked som to napoil na diagnostiku, neukazuje mi to tlak ani v jednom snimaci a mam tam vyhodeny chybovy kod DTC U0127.

4. pjetro

pjetro výkonný člen KLANu

212
    89
    28
    Spritmonitor.de
    ja menim kolesa prave dnes, tak som zvedavy, ci nedopadnem po zime ako ty...

5. sedvo

sedvo výkonný člen KLANu

483
    134
    43
    Vybité baterky v senzorech.

6. Milda6

798
    276
    63
    Tak senzory hlásí chybu . ještě zkusím povypustit vzduch, , protože to mám na 2,5 a nevím jestli to není přes hranici senzoru.

7. Milda6

798
    276
    63
    Kolik foukáte tlak na kolech 225/45/18 ?

8. lakilaki

lakilaki výkonný člen KLANu

666
    175
    43
    Podla odporucania vyrobcu pneumatiky.

sedvo se to líbí.
  9. Milda6

798
    276
    63
    Na štítku 2.2
    Jinak další možnost
    Vymazal jsem na diag.chybu a vrátil origo čepičky na ventilků, , protože jsem dal barevné. Ty origo maji vevnitř těsnění které možná tlačí na ventilek. Tak uvidím.

10. Milda6

798
    276
    63
    Nejde nic jednoduše, ale vyřešeno.
    Cesta do pneuservisu, načítání kódu a nic, žádný kódy v senzorech nejsou.
    Takže domů pro zimní kola.
    Zpátky do pneuservisu, načítání kódů ze zimních, v pohodě, ale nahrání do nových nejde.
    Nový senzory byly první generace a starý senzory druhé generace.
    Na první generaci senzoru nemá přístroj. Takže jen nafoukat plynem a pryč. Po hodině obvolání jsem sehnal pneuservis, který má přístroj na první generaci. Nahrát kódy, zapnout zapalování, vypnout a projet 15min.
    Uf.400,- a do práce flašku protože jsem utekl na půl dne.
    Ale hlavně, NESVITÍ kontrolka.tuk tuk.

pjetro, sedvo a Vitus se to líbí.
  11. jirka77

jirka77 nový člen

14
    22
    3
    Mazdar, mám dotaz ohledně použití TPMS ventilků. Je jedno jaké se použijí, když budou mít správnou přenosovou frekvenci 433 MHz? Nebo jsou zde ješte jiné vlastnosti ventilků, ktere musi byt zohledněny, aby byla funkční jejich komunikace s řídici jednotkou. Děkuji za objasnění a užívejte víkend.

12. tkm

tkm člen KLANu

82
    34
    18
    Nie je jedno, ak máš mazdu, kúp na mazdu -EU 433 MHz.

13. Míra

Míra výkonný člen KLANu

214
    83
    28
    Nechej si tu pitomost vypnout a máš klid.A neřešíš přezouvání letní-zimní

14. jirka77

jirka77 nový člen

14
    22
    3
    Nechci kupovat v běžné prodejní síti, takovou cenu za to nedám, hledám na ebay příp. na našich inzertních serverech. Např. jsem viděl sadu za super cenu Jaguar/Land Rover 433 MHz, proto mně zajímá, jestli by šly použít tyto? Nebo jak poznat, jaké budou fungovat, mimo to že budou mít správnou frekvenci?

15. Milda6

798
    276
    63
    Cca 900,- za kus v ČR originál.
    Neriskoval bych levnějšími na jiné auto a ještě k tomu z ciziny kvůli reklamaci.

16. tkm

tkm člen KLANu

82
    34
    18
    Poznat to ide, cez serióznu TPMS diagnostiku, cena ktorej niekoľkonásobne asi 5 x prevyšuje cenu sady senzorov v Mazde.

Sdílet tuto stránku