• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika TPMS - systém sledování tlaku v pneumatikách

...zdravim....chcem sa opytat, ako sa robi reset TPMS u Mazdy 5, rok 2009....kontrolka mi stale svieti, nech robim cokolvek....pneumatiky som nafukal na pozadovanu hodnotu....neda sa to nejako vypnut, aby ta kontrolka konecne zhasla?....dakujem
Pošli VIN, pozriem či to pôjde. M5 som ešte nerobil, ale ak nie si ďaleko od PN môžeme to skúsiť. Reset sa nekoná.
 
Dneska první cesta z města s novou M3 a po cca 150 km to najednou píplo a rozsvítla se mi kontrolka tlaku v pneu. Říkám si, že jsem musel píchnout, protože vůz je uplně nový. Zastavil jsem, ale viditelně vyfouklý nic nebylo. Tak jsem zajel na pumpu co byla hned kousek, změřil tlak ve všech pneu a měly naprosto stejně 2,7 bar. Zkusil jsem ještě kola klíčem - nebyly povolený a kontrolka vesele svítila dál. Tak jsem ji resetnul a od tý doby klid.
 
Nakonec jsem koupil nové senzory Continental na Jaguar/ Land Rover číslo dílu S180052028D za 2 500 Kč a jsou plně funkční na m6 GH 2009. Na ebay jsou tyto i levnější, ale bral jsem je od člověka, který tomu rozumí, abych měl jistotu, že budou fungovat a nabídl i možnost výměny v případě vady.
 

Přílohy

  • 20180215_121235.jpg
    20180215_121235.jpg
    554,2 KB · Zobrazení: 67
Poslední úprava:
Originály jsou v Mazdě VDO a pokud se podíváme kam VDO spadá, tak proto ten Continental sedi. VDO=Siemens=Continental
 
Myslite ze bude problem na STK, ak mi sviti kontrolka TPMS? Sviti mi uz asi rok, pneu su nafukane na 2,3, v servise mi merali signal, vraj su snimace OK, ale cez diadnostiku mi to vyhadzuje chybovy kod U0127. Ak ho zmazem, po chvili nabehne zas. Kde by mohel byt problem?
 
Da sa teda sledovani tlaku vypnut cez diagnostiku Forscan alebo cez Mazda IDS? a inak, ktory modul sa o to stara, resp. ktory prijima signal zo senzorov kolies? Pravdepodobne bude ten vadny alebo poskodena kabelaz. Senzory su OK
 
Zdravím pánové,
Nemáte někdo přímý odkaz na TPMS na M6 GH 125kw co jsou s autem zaručeně kompatibilní ?

Díky
 
PVMichal> Pokud budes chtit TPMS senzory ktere mam otestovane a na100% se sparuji samy, tak jedny se mi tu vali od prodanych disku. Kdyztak mi dej vedet.
 
Ahoj jelikoz se mi tu vali uz tak pul roku po tom co jsme prodal sve disky od Sparca tak 2000 kc plus posta.
 
Ahoj,jestli jsou ještě k mání a protože Tě neznám,možná tady někdo jiný, tak udělám odvážný krok a budu Ti věřit, že je vše, jak píšeš a vezmu je.
 
Ahoj,myslím,že je to korektní nabídka co se nedá odmítnout.Napíšu Ti do zpráv kontakt na mě.
 
Zdravím,
Dotaz na zdejší mazďáky :)
Mám Mazdu 6 2018 a měnil jsem teď na zimní pneu(neoriginální kola). Pokud jsem vše pochopil dobře(prosím o potvrzení), tak předchozí mazdy měly snímače TPMS nepřímé přes systém ABS. Nová mazda 6 má ale snímače přímo na kolech (aspoň co jsem se dočetl v manuálu). Snímače na jednotlivá kola jsem nedokupoval. Po výměně se mi asi po dvaceti minutách rozsvítil ukazatel TPMS. Aktuálně po nastartování parkrát zabliká a pak svítí - podle manuálu značí vadu na TPMS snímači a měl by se navštívit servis, což dává smysl když tam žádný snímač na kolech není. Kola jsem kontroloval a tlak je v pořádku.
Můj dotaz je spíše legislativní: Pokud nechám kola bez snímačů a TPMS bude nefunkční přes zimu, může to mít nějaký dopad na pozdější servis, případně záruku vozu? Aby mi pak při servisu, nebo pokud se, nedej bože, něco stane, neřekli, že jsem porušil podmínky s tím, že jsem auto nenechal prověřit v servise, když mi tam vyskočila kontrolka.
Má s tímhle někdo zkušenosti?
Dík za každou odpověď.
 
pokial viem ja, mazdy mali vzdy snimace tlaku priamo v kolesach resp, vo ventilkoch. nie cez system ABS, ktory snima otacky kolies. ja mam konkretne M6 GH 2008, tam je to origos v kolesach. Co sa tyka tej legislativy, tak neviem ako je to so zarukou, ale napr. na STK s tym problem nerobili. Tiez mi stale svieti kontrolka TPMS, ale u mna je problem niekde v aute, v riadiacej jednotke. Snimace su OK, aj na letnych aj na zimnych diskoch. Ale nespoja sa s riadiacou jednotkou.
 
Back
Top