• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Tuhost otáčení volantu - špatný posilovač řízení

Cenda85

výkonný člen KLANu
128
Nazdárek,
chtěl bych se optat, jestli jste někdo řešil problém s otáčením volantu (kol).
Když chci zatočit na levou stranu, jde to o hodně ztuha, než na pravou. Zkoušel jsem tlak pneu, dokonce jsem to vyzkoušel na dvou různých sadách kol a gum a to (225/45 R18 a 205/60 R16).
nahuštěno na předepsaný tlak na všech kolech. Nevím, jestli se mi to zdá, nebo to opravdu slyším, ale jako by vydávalo auto i jiný zvuk při zatáčení doleva. Respektive zvuk při zatáčení doprava není žádný a do leva tam občas něco slyším.

Díky moc

Mazda 6 GH (liftback) 2012 2.0 GTA
 
Bohužel celkem častá závada. Je potřeba nové řízení..

Edit: @Vitus v GH už není nádoba posilovače - elektrika ;)
 
Ha ... no nikde jsem na to nenašel nádobku, takže jsem tak usilovně přemýšlel, na jakém principu tento posilovač vlastně pracuje, až jsem na to zapomněl. Nemělo by být medium pro zatáčení doleva nebo doprava to stejné? To jsem si říkal, že když už, tak je to společné pro celou soustavu.
 
Bohužel celkem častá závada. Je potřeba nové řízení..

Edit: @Vitus v GH už není nádoba posilovače - elektrika ;)

Nové řízení? to jako nakomplet??? cca nákladová náročnost a je to jezditelné vůbec, nebo mám auto okamžitě odstavit? Má to čerstvou technickou, poslední servis v Mazdě 23/10
 
Hoooodně staré info jestli si správně pamatuju bylo cca 9000,-Kč z Polska. Někdo tady třeba zaktualizuje staré info a možnosti ;)
 
Poněvadž jsem jelito a metoda udělej si sám bych taky mohl skončit s hromadou šrotu pod rukama,tak asi začnu šetřit. Nicméně by mělo byt možné s tím jezdit alespon do Vánoc. Cítit to jde,ake třeba po prehozeni na zimní 16ky už ne tak citelně, na těch 18" to bylo cítit dost. Naštěstí nemám ten problém,ze by s tím nešlo otáčet,jak bez posilovace,co jsem koukal na jiných stránkách. Ale rozdíl prostě poznat jde. Z toho nakresu od Shreka jsem pochopil,že myslíme tu stejnou věc k objednání,jen musím trefit kód a tedy levostranne řízení.
 
Plus čep a dvě závlačky. Ale Mazda Pavlice by to určitě zvládla...
 
Plus čep a dvě závlačky. Ale Mazda Pavlice by to určitě zvládla...

Okok díky za radu, zkusim jim napsat,jak mi to naceni. Jakmile pocitim zhorseni, odstavim auto,nez budou prachy. Pokud se do te doby,nez pujdu na opravu,tak budu rad. Zatim je to proste takove,ze prstem neotocim,ale trema uz jo
 
Čau mě v Palkovicích kalibrovali řízení toby mohlo pomoci pokud tam není vyloženě něco ko. Mě to dělali a jeto lepší tak uvidíš
 
čau
@theodorik1 mě šlo řízení na jednu stranu jakoby stuha a v určité poloze jako by zavrzalo vydalo jiný zvuk, tou kalibrací vrzání zmizlo, určitě jeto lepší, trošku to už asik nevnímám a nebo jsem možná trošku puntičkář !:) určitě tím nic nezkazíš když to zkusíš;)
 
Caute. Mam problem z mazdou 6 2011. Riadenie mi ide strasne tuho do lavej strany,a do pravej vsetko o.k. stretol sa s tým už niekto a ako to odstrániť?
Dik

edit Vitus: sloučena stejná vlákna
 
Poslední úprava moderátorem:
Zdravím.To je nahodicka ,uz tyden rikam ,ze se musim zeptat co muze s tím volantem byt. Mam dejme to same. Volant mi jde z tuha do obou směrů. Jednim prstem ani tuk . A po 300km co jezdim do práce ,me z toho boli uz celkem ruce. jak to znam u jinych aut ,tak to jde krásně jen kdyz couvam..tato zavada byla uz pri koupi auta 98tis km . Ted 130km.. tak diky dobry vedet . Do mazdy uz to nedam. To řízení co tu psal vitus z Polska vi nekdo kde se to dá koupit? Třeba primo u mazdy PL? Bydlim asi 3km od polskych hranic
 
Zdravim. Čo som teraz dosť o tom zisťoval, tak pomôže výmena toho torque senzora(odkaz vyššie), aj s poštovným je to 155€. Písal mi ešte jeden chalanisko, že mu to opravili priamo v mazde a cena bola cca 360€. Skúsim zistiť či to v tej mazde vedia, keď hej dám to spraviť priamo tam, tam bude na to aspoň zaruka.
 
Back
Top