• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Úkony při servisní prohlídce

Standa

nový člen
7
Zdravím, mám Mazdu 3, která je stará 7 let a má najeto 28.000km. Potřeboval bych vědět co se má správně měnit při servisní prohlídce v jakém věku / nájezdu vozu - jde to někde dohledat? Díky
 
Ahoj, základní servisní úkony kilometráž/měsíce najdeš v manuálu od auta.

Jen se zeptám. Opravdu je to auto 7 let starý a má najeto 28000km ?
 
Díky, musel jsem to tam přehlédnout :)
Jinak je to tak - auto koupil rodinný známý pro dceru, která nikam nejezdila - první 3 roky nájezd 3500km. Na autě u oken byl mech :) Pak jsem ho koupil a používala ho žena na mateřský a až nyní auto začalo trochu víc jezdit...

Takže super spokojenost, jen mě tam trápí spotřeba - i při klidné jízdě je cca 8litrů, dlouhodobý průměr je 8,5. Všechny filtry vyměněny - je to normální? Vzhledem k nájezdu mě to nebolí, ale stejně....
 
Záleží co v tom je za motor. Jestli je tam 2.0 tak při krátkej cukavejch trasách po městě a pokud se to auto spíš neohřeje (neberu kontrolku,ta je nicneříkající),tak může být spotřeba i přes 9 litrů. Jesli je to ta 1.6 tak při těhle samejch krátkejch trasičkách těch 8,5 může hodit taky.
Jestli ti to takhle dlouho stálo až na ní rostl mech,tak vyčisti i váhu vzduchu (čističem na váhy vzduchu) a možná i lamdu by to chtělo pročistit. Nebo to prostě v klidu ohřej (aspoň 10km klidný jízdy) a pak tomu dej pořádně napít až k omezovači. Neboj,motoru se nic nestane,ale aspoň trochu propálíš ten karbon a ostatní bordel co se těmahle "nejízdama" nahromadí.
 
no a kam se to stříká? :)

Čoveče tak to raději svěř nějakýmu mechanikovi :D Dělám srandu.
Vystříkáš s tím tu destičku co je uvnitř hrdla váhy vzduchu.
Pro jistotu ti napíšu takovej manuál "SamaDoma":
1) odpoj baterku - stačí mínus
2) odpoj konektor z váhy vzduchu
3) vyšroubuj váhu vzduchu a opatrně jí vyndej z filtr-boxu
4583800cfa0eeb7b6f0fd013a9af4fcd-604x849.gif
4) stříkni čistič dovnitř do průtokovýho hrdla váhy vzduchu
MAF-font-b-Mass-b-font-Air-Flow-Sensor-Meter-ZL01-13-215-compatible-MAZDA-M2.jpg
5) nech volně čistič odpařit - žádnej fén a tak podobně
6) zašroubuj váhu vzduchu
7) zapoj konektor
8) zapoj baterku
9) možná budeš muset nakalibrovat automatický dojezd oken - Otoč klíček na ON (nebo nastartuj) každým oknem sjeď do poloviny a potom ho vytáhni. Jen co se vytáhne,tak ještě cca 3 vteřiny pořád drž čudlík jako by jsi ho chtěl pořád zavírat. Toť vše
 
Díky moc! Málokdy je někdo takhle ochotný - nemáš náhodou svůj vlastní Mazda servis? :)
 
Ne. :) Já prodávám knížky :)
Ještě doporučuju pokud ti auto takle dýl stálo,tak zkontrolovat brzdovej systém. Nemyslím tím jenom vyměnit brzdovku (která se má měnit každý 2 roky i když auto stojí),ale celkově promazání a rozhejbání. Zároveň jenom obyčejnym prohoupnutím za každý roh karoserie zkontroluj jak jsou na tom tlumiče. Stává se,že jak je auto stoják,tak tlumiče zatuhnou a při prvním větším propružením prostě vytečou/upustí se a jdou na výměnu. Taky zkoukni vůle v ložiskách kol (zvedneš auto,chytneš kolo do ruky atd...). To u "stojáků" taky dostává zabrat.
Oleje a filtry,promazání pantů a zámků atd... to je klasika... Jinak je japonec téměř bezúdržbová věc dokud se teda něco nepo... :D
 
Poslední úprava:
Ono to bylo tak, že 3 roky to skoro stálo, pak to v Mazda servisu celý zkontrolovali (např. měřili brzdovku a tak) a teď to aspoň trochu jezdí :) Jinak je to pořád stav skoro novýho auta :)

Si od tebe asi koupim pak knížku :)
 
Jo jinak ta plánovaná údržba by měla být v manuálu pod kapitolou 8

a nebo pokud by jsis někdy chtěl zamastit ruce a udělat si na autě něco sám,tak ti můžu ještě poskytnout servisní manuál (workshop v angličtině).
 
Poslední úprava:
Tak jsem to tam našel, díky moc! Sice radši auto svěřuji odborníkům (každý má dělat co umí), ale může se hodit :)
 
Back
Top