• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Uvítací osvětlení po odemknutí auta

Kubajz89

nový člen
17
Ahoj. Chtěl jsem se zeptat jestli už zde někdo řešil rozsvicení denního svícení po odemknuti vozu jako to má např. koncern. Budu rád za každou radu. Mazda 6 2.0 2013 výbava Attraction.
 
Otázka, zda tuhle funkci nemají pouze nové "tablety". Koukni do infotainmentu jestli tam najdeš něco v nastavení.
Jinak jsme na to šli v sobotu dobře :) Otočit páčku z AUTO na polohu světel. Potom stačí bliknout dálkovkama (potáhnout páčku k sobě) a světla by měla svítit tak dlouho, kolik je nastaveno. Při odemknutí vozu dálkou by měla světla svítit.

Otázka jestli funkce coming/leaving home je už u předFL modelu. Poradí kdyžtak někdo s přesným infem nebo zkušenostmi, jak to funguje :)
 
U GY jsem si k tomu dělal vlastní modul, budu si ho dodělávat teď i na Xedose přes zimu, takže se to nechá i DODO, pokud by se to nenechalo nějak aktivovat :)
 
Dnes jedu do Mazdy v Táboře tak snad mi řeknou jestli to jde neak nastavit a jak. Pak se samozřejmě podelim
 
Tak světla v běžném nastavení prý nelze aktivovat na rozsvícení po odemknutí vozu. Museli by už sáhnout do elektriky. M6 před FL
 
Ahoj,
ještě bych se k tomuto tématu rád vrátil. Vlastním BN verzi Mazdy 3 z roku 2018 a ta už má v infotaimentu možnost nastavit uvítací/návratové osvětlení. Nicméně nevím přesně, jak to má fungovat. Světla samosebou mám v poloze "auto". Pokud odemykám/zamykám bezklíčkově tak to nesvítí..to chápu, a pokud k autu přicházím tak po odemknutí auto skutečně svítí. Nicméně právě při odchodu a uzamknutí klíčkem auto nesvítí ačkoli to mám nastaveno.
 
Pri odchode od auta je potrebné ako prebliknúť diaľkovými svetlami (svetelná húkačka) a následne zostanú svetlá zasvietené ešte XX sekúnd po zamknutí (ale svietia už od ťuknutia do páčky). :grinning:
 
To jsi mi právě nastavil a já tam mám nastavený čas doby svícení a právě nic. Předpokládám že tomu nevadí když mám páku světel v režimu auto.

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
No prostě teď nějak netuším jak to má správně fungovat co se týče toho homecoming. Ještě mě u této funkce mrzí že neřeší den noc. Prostě že to podle mě má smysl aby to svítilo pouze při setmění nebo v noci. Ale to je zřejmě ovlivněno vypnutou elektronikou včetně senzoru.

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
To jsi mi právě nastavil a já tam mám nastavený čas doby svícení a právě nic. Předpokládám že tomu nevadí když mám páku světel v režimu auto.

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
Tak třeba to na BN nefunguje.
 
No ještě kouknu do infotaimentu. Ale já mám pocit že ty možnosti tam byli od výroby. To by chtělo někoho kdo má BN ve vyšší výbavě.

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
Trochu to odlehčím...ja to vyřešil v pohodě...mám čidlo na suchým stání..a když jdu k autu nebo odejdu od auta tak se rožne halogen..na stání :)...ne vážně..Shrek mi t nastavil na mojí 6, a funguje to super...když přijedu..světla jsou v poloze auto..zamknu odchazím...30 sekund svítí...když přijdu ve tmě...prave jsem to byl ze zvědavosti zkusit nic...takže u mě to funguje jen jako dosvit po dojetí, ne jako uvítací při odemknutí...a to jsem to ted zkoušel ve všech možných režimech ..tma, světlo, odemknutí bezklíčku,dálkou, světla auto, světla nastálo..prostě funguje to jen jako vypnutí světlometu se zpožděním..jinak ne
 
Mě to na BN funguje opačně uvítací svítí dle nastavení a při uzamčení vozu nic

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
Tak dodatečně oprava. Při odemčení funguje automaticky a při zamčení se musí brnknout do světelné houkačky a pak to svítí dle nastavení intervalu.
K uvítacímu osvětlení mám ale výtku, že funguje po celý den, kdy to za světla nemá žádnou užitečnou hodnotu.
U Kia Ceed to máme tak, že se uvítací osvětlení zapíná až s ubývajícím denním světlem.
 
Trochu to odlehčím...ja to vyřešil v pohodě...mám čidlo na suchým stání..a když jdu k autu nebo odejdu od auta tak se rožne halogen..na stání :)...ne vážně..Shrek mi t nastavil na mojí 6, a funguje to super...když přijedu..světla jsou v poloze auto..zamknu odchazím...30 sekund svítí...když přijdu ve tmě...prave jsem to byl ze zvědavosti zkusit nic...takže u mě to funguje jen jako dosvit po dojetí, ne jako uvítací při odemknutí...a to jsem to ted zkoušel ve všech možných režimech ..tma, světlo, odemknutí bezklíčku,dálkou, světla auto, světla nastálo..prostě funguje to jen jako vypnutí světlometu se zpožděním..jinak ne

Mně to Shrek taky odemcel v menu (během nastavení led blinkru), ale bohužel na mojim autě to nejede, i když povoleno v menu. Po vypnutí motoru prostě zhasnou světla a pokud chci to comming home či jak se to jmenuje, musím si to manuálně pustit.
 
Back
Top