• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Vaše oblíbené večerní aditivum

Za posledni rok az dva co jsem otestoval je pro mne nejlepsi asi OPHYUM a to jsem ochutnal jen zakladni 12y old.
 
jinak po delsi dobe jsem si koupil neco lepsiho...

No nezklamalo me to :D
 

Přílohy

  • _vyr_4250cubaney-selecto-18-anos.jpg
    _vyr_4250cubaney-selecto-18-anos.jpg
    36,9 KB · Zobrazení: 34
Uff netuším co si mám představit pod pojmem sušší. Každopádně je sladký ale připadá mi ze ten sedmilety základ byl o neco sladší.
Suchý rum je právě méně sladký. Myslel jsem, že Cubaney je právě spíš suchý, ale netuším proč jsem si to nejspíš spletl s Flor de Caňa
 
Nejsem žádný expert, ale bydlel jsem pár měsícu kousíček od distilérky Mount Gay a celkem jsem si oblíbil Rum Mount Gay 1703(samozřejmě za diametrálně odlišnou cenu, než stojí tady) Já zapijim rum kolou, takže rozhodně nejsem žádný expert. Tenhle rum doporučuji, kdyby jste se k tomu dostali někde na košt.
 
Já jsem si doma zdegustoval tento zajímavý kousek
39219521145_9b877275a5_o.jpg

Dostal jsem ho v rámci degustační sady, která objasňuje jeho výrobu. Nejdříve se z cukrové třtiny vyrobí rum na Barbadosu a na Guayaně, smíchají se a nechají se zrát po dobu pěti let ve vypálených sudech z amerického dubu (první sklenička velmi slušný spíš ale suchý rum), pak se převeze do Andalusie ve Španělsku a nechá se zrát tři roky v sudech po sherry Dos Cortados (druhá lahvička, spíš suché a světlé sherry). Z toho vzniká verze Dos Maderas 5+3. Ten co jsem ochutnával já, se ale pak nechá zrát další dva roky v sudech po sherry Don Guido(třetí lahvička, vemi hutné, tmavé sladké sherry) a z toho vznikne Dos Maderas 5+5 PX.

Jako rum se chuťově velmi odlišuje právě proto, že je v něm hodně cítit vliv sherry. Je tedy sice sám o sobě docela sladký, ale zároveň jsou tam cítit takové (pro mě příjemně) nakyslé tóny sherry. Prostě zajímavost a docela i mňamka :)
 
Tak dneska donesl otec specialitu , trtinovy Bozkov :D Musim rict ze to neni vubec spatne,celkem sladoucky a za 3 stovky...Rozhodne lepsi nez Captain Morgan ;)
 

Přílohy

  • republica exclusive 0.7 l.png
    republica exclusive 0.7 l.png
    377,2 KB · Zobrazení: 28
hm, zajímavý, to neznám. Lepší Tuzemák než Božkov za ty samé peníze je litrová placatka Bartida, zrovna si ho leju do čaje, páč léčím rýmičku

nUPHsY.jpeg
 
Back
Top