• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Vestavěná navigace a multimediální systém MZD/Mazda Connect/NNG s dotykovým displejem (od roku 2014)

Hm, to jsou ty "nejlepší" problémy, které se objevují jen někdy a nedají se kdykoliv reprodukovat. Zkoušel jsi měnit nastavení telefonu kolem zvuku? (ekvalizér, potlačení hluku mikrofonu, ...). Nic dalšího mě nenapadá :-(
Jj.Zkoušel jsem různá nastavení. Dnes jsem provedl reset telefonu a formát karty.Znovu spáruju a vyzkouším.A pak ukáže čas ;)


Odesláno z mého E2303 pomocí Tapatalk
 
Jupííí, sice trochu much tam je,ale už frčí videa :woot:

Já bych k přehrávání videí doplnil zajímavý link http://www.lukasz-skalski.com/portfolio/mazda-media-player/

Vypadá to o dost pohodlněji než spouštět nějaké skripty :)

Mně přehrávání videa v autě nedává smysl (odvádí pozornost, když řídím a když neřídím, tak se raději projdu než bych vybíjel aku :)) ale někoho to zaujme, případně inspiruje k dalšímu vylepšení. V každém případě jsem zvědavý, jak se projekt bude vyvíjet, hned druhá položka v menu té androidí aplikace ve mně vzbuzuje velkou zvědavost ;)

...a tohle chlapec chystá:
 
Zkoušel jsem (a povedlo se) změnit pozadí/background v infotainmentu. I Andyně jsem to změnil.
P.S.: Na netu pobíhají tzv. TWEEKy,který rozšiřují funkce infotainmentu třeba o digitální rychloměr,přehrávač video souborů atd... Tyto TWEEKy prozatím nedoporučuji instalovat,protože drtivá většina z nich je stále ve fázi vývoje (BETA verze) a jsou nestabilní.

Změna tapety je snadná, popsal jsi možnost, jak tapetu změnit za použití PC, jde to i mobilem:

  • nachystej si PNG o rozměrech 800x481, to bude pohodlnější v PC (přikládám odkaz na soubor xcf (GNU Gimp) s vrstvami, kde si každý může odladit svoje pozadí); obrázek nahrej do mobilu
  • připoj se z auta k wifi vytvořené mobilem, v nastavení hotspotu v mobilu pak najdeš IP, kterou mobil přidělí autu
  • použij Juice SSH a připoj se k IP auta jako root/jci a povol si zápis do filesystému: mount -o rw,remount /
  • pomocí nějakého filemanageru v mobilu (ES File explorer, X-plore apod.) se připoj k autu (IP, jméno/heslo už znáš ;) ) a soubor /jci/gui/common/images/background.png nahraď svým obrázkem (originál si zazálohuj).
  • restartuj MZD connect (třeba trojmat na 10s, nebo reboot přes ssh nebo to prostě na pár minut vypni :D)
BTW. tweaky, ne tweeky ;)
 
Poslední úprava moderátorem:
Já bych k přehrávání videí doplnil zajímavý link http://www.lukasz-skalski.com/portfolio/mazda-media-player/

Vypadá to o dost pohodlněji než spouštět nějaké skripty :)

Mně přehrávání videa v autě nedává smysl (odvádí pozornost, když řídím a když neřídím, tak se raději projdu než bych vybíjel aku :)) ale někoho to zaujme, případně inspiruje k dalšímu vylepšení. V každém případě jsem zvědavý, jak se projekt bude vyvíjet, hned druhá položka v menu té androidí aplikace ve mně vzbuzuje velkou zvědavost ;)

...a tohle chlapec chystá:
Přesně tento program od Lukasze používám (na BlackBerry). Výhoda je že se nemusí nic měnit v infotainmentu. Zatím má verzi 0.1, takže to je takový divoký (třeba musí být vyndaná sd karta) a prostě občas to nefunguje nebo jde jen zvuk, ale je to prima. Doufám, že se to někam dotáhne, protože mazda pro Evropu momentálně neplánuje žádný vylepšení kde by video fungovalo.
 
Mě by se nejvíc líbilo to zrcadlení.Pokud by to fachalo přes usb, tak by to bylo super.Tím pádem by bylo v autě vše co mobilu.

Odesláno z mého E2303 pomocí Tapatalk
 
Mě by se nejvíc líbilo to zrcadlení.Pokud by to fachalo přes usb, tak by to bylo super.Tím pádem by bylo v autě vše co mobilu.

Přesně to jsem myslel. Ono to nějak jde (k dostání třeba na aliexpresu) akorát je to takový pseudomirrorlink, protože to nejde ovládat přes displej infotainmentu, ale lepší něž drátem do oka a než to, co v této oblasti nabízí Mazda - nic. Unikají mi detaily, jako třeba jak se to dohaduje s kamerou v autě (tedy jak se přepínají videovstupy). Nebo jestli je řešením i nějaký takový AV input controller, fakt nevím.

Kdyby se nám tu tak poreferoval někdo, kdo něco takového rozjel :)

 
Setkal jsem se se zajímavým problémem MZD connectu - najednou mi přestalo správně fungovat zobrazování obsahu flashdisku s mp3, který donedávna fungoval bez problémů. Seznam interpretů zel prázdnotou, jediná cesta k přehrávání mp3 vedla procházením disku přes složky. Zkusil jsem pár mp3 přidat a mezi interperty pak figurovali jen ti nově přidaní (co bylo na flashce dřív, vidět nebylo jinak, než přes procházení složkami).
Přemýšlel jsem, proč tak "najednou", co jsem dělal, a uvědomil jsem si, že jsem měnil nastavení jazyka infotainmentu.

Původní nastavení: čestina s podporou anglického hlasového ovládání (dále jen CZ-en)
Nastavení po změně: čeština bez podpory hlasového ovládání (dále jen CZ)

Protože hlasové ovládání funguje i na volbu mp3 (play album/gengre/...), tak mě napadlo, že příčinou problémů může být právě změna jazyka. Začal jsem přemýšlet, jak přinutit infotainment aby si myslel, že flashka je úplně nová a znovu si ji zaregistroval a zindexoval obsah. Max6 mi poradil zkusit naformátovat flashku, že pak se k flashce auto chová jako bych ji připojil poprvé (a tedy pak znovu načte všechny tagy). Jenže než jsem tohle stihl vyzkoušet, napadlo mě ještě zkusit vrátit jazyk zpátky. Radu s formátem flashky uvádím pro úplnost, kdyby to někdo chtěl zkusit, možná se to bude někomu bude hodit vědět i v jiné souvislosti, než popisuju. ;)

Takže jsem změnil jazyk zpátky z CZ -> CZ-en. To nepomohlo, stále jsem neviděl interprety, musel jsem procházet adresářovou strukturu abych se k mp3 dostal. Pak jsem si řekl, že zkusím ještě návrat jazyka na CZ. A ejhle, flashka byla pro systém nová, chvilku byly položky pro přístup k obsahu flashdisku nedostupné ("šedé") jak si systém chroustal mp3 tagy a pak se vše chovalo jako dřív. Zdůrazňuju, že při všech změnách jazyka jsem měl flashku zastrčenou v USB portu (až když sem řešil následky, kde byla flashka, když se to "rozdrbalo" :) si už nepamatuju). Když jsem po této úspěšné operaci použil jinou flashku, která měla stejný problém, tak jsem musel k mp3 zase přes složky. Tak jsem druhou flashku nechal zastrčenou v USB portu a aplikoval zase změnu jazyka z CZ -> CZ-en -> CZ. Problém byl vyřešen i u druhé flashky. Takže, když budete mít podobný problém s flashkou jako já, tak stručně řečeno: měnit jazyk a mít u toho připojenou problémovou flashku.

Možná jsem "objevil Ameriku", ale třeba ne a moje bádání ušetří někomu trochu času a nervů :)
 
Zdravím, mě přestalo fungovat USBčko kompletně - nenačte to žádné mp3 zkrátka nic. Na obrazovce je USB1 i USB2 zašedlé, jako by nebylo připojeno. Před reklmací jsem si tedy chtěl vypálit mp3 na DVD disk ale v tomto případě mi auto píše hlášku chyba disku. Přitom i v manuálu to uvedené, viz. obrázek. Máte s oběma problémy nějaké zkušenosti?
 
Je tam vůbec DVD mechanika? V 3 BM je jen CD... EPC ukazuje pro danou kombinaci výbavy CX-3 mechaniku jako CD:
DA6C-66-9G0D
_A (DA6C-66-9G0D)
6-SPEAKER,W/CD
7-SPEAKER,W/CD
- 150309
DA6C-66-9G0D
_6-SPEAKER,W/CD
7-SPEAKER,W/CD
150309 -
 
Je tam vůbec DVD mechanika?
Stejný názor ohledně mechaniky jsem vyslovil ve vlákně k CX-3. Pokud v návodu k CX-3 nikde není uvedeno, že DVD mají jen nějaké modely, tak je to důvod se domnívat, že někdo po cestě od výrobce k zákazníkovi (pokud to není práce zákazníka) vyměnil DVD machaniku za CD. Nebo Mazda v návodu nepíše pravdu a to by mě zajímalo, co na to pak Mazda. Asi to bude vlastnost :D :D

Pokud jde o nefunkční USB a mp3 postupoval bych asi takto:
  • zkusit trojhmat (restart infotainmentu)
  • zkusit jiný flashdisk
  • zkusit mp3 na CD
  • pokud je někde v systému tovární nastavení (nejsem v autě,manuál daleko a času na hledání na netu málo), tak tovární nastavení
  • a pokud už ani tovární nastavení nepomůže a jinde flashdisk funguje, tak reklamace; stejně tak pak DVD v manuálu a ve skutečnosti
 
moje cx-5 DVD disky taky nebere a v manuálu na str. 6-64 je zmínka ovládání DVD *některé modely. Nevím ale které - mám výbavu revolution top.
 
moje cx-5 DVD disky taky nebere a v manuálu na str. 6-64 je zmínka ovládání DVD *některé modely. Nevím ale které - mám výbavu revolution top.
Myslím, že žádná cx-5 prodaná v ČR DVD nemá. Úplně zbytečně to nechali překládat a tisknout. A hádej, kdo tuhle zbytečnou práci a stránky v manuálu zaplatil Ale jak tu už zaznělo x krát, filmy na DVD nedávají v autě smysl a kapacita DVD je malá, takže flashdisk je na mp3 vhodnější. DVD je za zenitem, chtít ho v autě má stejný smysl, jako tam chtít kazeťák Spíš bych Mazdě, co je členem nějakého konsorcia kolem mirrorlinku, vyčítal absenci mirrorlinku. Než by to dali do aut, nebo nabídli jako příslušenství, raději se budou bavit třeba zbytečnosti v manuálu, to je jednodušší :)
 
Myslím, že žádná cx-5 prodaná v ČR DVD nemá. Úplně zbytečně to nechali překládat a tisknout. A hádej, kdo tuhle zbytečnou práci a stránky v manuálu zaplatil Ale jak tu už zaznělo x krát, filmy na DVD nedávají v autě smysl a kapacita DVD je malá, takže flashdisk je na mp3 vhodnější. DVD je za zenitem, chtít ho v autě má stejný smysl, jako tam chtít kazeťák Spíš bych Mazdě, co je členem nějakého konsorcia kolem mirrorlinku, vyčítal absenci mirrorlinku. Než by to dali do aut, nebo nabídli jako příslušenství, raději se budou bavit třeba zbytečnosti v manuálu, to je jednodušší :)
Určitě mirrorlink by byla skvělá věc :) , že není mechanika DVD mi až tolik nevadí, milé by ale bylo, kdyby šlo přehrát videosoubory z flashdisku. Sice funguje přehrávání podle http://www.lukasz-skalski.com/portfolio/mazda-media-player/ ale je to tak trochu "přes ruku" a někdy to jde a někdy jde jenom zvuk. Ne že bych to v autě potřeboval, jde jenom o hraní si s možnostmi infotainmentu. Jinak co se týká displeje jako takového jsem maximálně spokojen - poměrně velká písmena - vynikající čitelnost, vše v češtině, navigace taky dobrá.
 
... vše v češtině, navigace taky dobrá.

Čeština v některých částech infotainmentu prošla přes japonštinu, maďarštinu, angličtinu a zase zpět (za použití google translatoru) - aspoň co se týče toho, jak "česky" mluví při aktualizaci.

Z navigace rozhodně odvázaný nejsem.

Oproti předchozímu NB1 je MZD connect pokrok, ale furt je to jen základ, co už jinde byl před pěti lety, než něco, nad čím by člověk oněměl úžasem. Asi se shodneme, že mirrorlink by infotainment Mazdy posunul z pravěku do současnosti :)
 
Poslední úprava:
Dnes som na mojom MZD verzia 51.00.351 spustil z USB kľúča upravený tweak zo stránky:
http://mazda3revolution.com/forums/...ectronics/57714-infotainment-project-258.html
Len som zo skriptu odstránil 2 položky (odstránenie varovania z obrazovky cúvacej kamery- funkčné len pre anglickú verziu) a trvalé zapnutie wifi
Prebehlo to bez problémov a výsledok:
1. úvodné upozornenie na bezpečnosť pri prevádzke... súhlasím.. sa zobrazuje nie 3,5 sec ale 0,1s ;)
2. nastavené iné pozadie podľa nahratého png. súboru ;)
3. dotyková obrazovka funkčná aj pri jazde ;););)
4. odstránené prázdne rámiky pri hudobnom albume (ak nie sú dáta) :cool:
Ak má niekto záujem rozpíšem postup podrobnejšie.
Ďalšie tweaky mi nefungujú - potrebná verzia 56 - to sa mi teraz v zime bez garáže robiť nechce (40min?)
 
Dnes som na mojom MZD verzia 51.00.351 spustil z USB kľúča upravený tweak zo stránky:
http://mazda3revolution.com/forums/...ectronics/57714-infotainment-project-258.html
Len som zo skriptu odstránil 2 položky (odstránenie varovania z obrazovky cúvacej kamery- funkčné len pre anglickú verziu) a trvalé zapnutie wifi
Prebehlo to bez problémov a výsledok:
1. úvodné upozornenie na bezpečnosť pri prevádzke... súhlasím.. sa zobrazuje nie 3,5 sec ale 0,1s ;)
2. nastavené iné pozadie podľa nahratého png. súboru ;)
3. dotyková obrazovka funkčná aj pri jazde ;););)
4. odstránené prázdne rámiky pri hudobnom albume (ak nie sú dáta) :cool:
Ak má niekto záujem rozpíšem postup podrobnejšie.
Ďalšie tweaky mi nefungujú - potrebná verzia 56 - to sa mi teraz v zime bez garáže robiť nechce (40min?)
Myslím, že někdo určitě návod přivítá. Mně teda ty transparentní png s neviditelným rámečkem pro album a textem pro couvací kameru přijdou celkem vtipné, vyloženě to vybízí k lidové tvořivosti - podobně jako vlastní pozadí :D
 
Back
Top