• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Vestavěná navigace a multimediální systém MZD/Mazda Connect/NNG s dotykovým displejem (od roku 2014)

Nevím jestli píšu mimo téma a jestli ano, tak se omlouvám.
Hrozně se mi líbí, že po nastartování si auto přes BT zapne Spotify (mám placenou verzi) a začně hrát. Akorát jsem si všiml, že po nějaké době začne hudba přeskakovat a někdy přestane hrát na 0,5s. Nestává se to někomu z vás? Mám Huawei P8 Lite a nevím jestli to třeba není mobilem. Přes USB jsem to zatím nězkoušel propojit, ale nezdá se mi to jako elegantní řešení.
Bose repráky jsou opravdu zážitek (musím říct, že mi při první jízdě z toho naskočila husí kůže :D), ale to přeskakování hudby tento zážitek dokáže dost pokazit.
 
Nevím jestli píšu mimo téma a jestli ano, tak se omlouvám.
Hrozně se mi líbí, že po nastartování si auto přes BT zapne Spotify (mám placenou verzi) a začně hrát. Akorát jsem si všiml, že po nějaké době začne hudba přeskakovat a někdy přestane hrát na 0,5s. Nestává se to někomu z vás? Mám Huawei P8 Lite a nevím jestli to třeba není mobilem. Přes USB jsem to zatím nězkoušel propojit, ale nezdá se mi to jako elegantní řešení.
Bose repráky jsou opravdu zážitek (musím říct, že mi při první jízdě z toho naskočila husí kůže :D), ale to přeskakování hudby tento zážitek dokáže dost pokazit.
Nebude to ovlivněno rychlostí připojení? Tenhle problém se spotify mám při běhání v horách
 
A jak dlouha je ta doba, po ktere to zacne poskakovat? Me to parkrat poskoci/zasekne se par sekund po zapnuti, kdyz to asi jeste nabiha a pak je to bez problemu. A to jak v mem aute, tak stejne to delalo u pujcene BN, co jsem ted dva tydny mel (tam je evidentne trosku novejsi verze toho infotainment hardware - lepsi obrazovka i sviznejsi chovani). Potom uz uplne bez problemu.

Ale pro zmenu mi v te BN nefungoval seznam kontaktu vubec, ale telefonovat slo. Akorat jsem musel vytacet z telefonu.
 
Buffering aplikace Spotify? Možná interference příjmu přes datové připojení se současným rekomprimováním a posíláním přes Bluetooth?
 
Nebude to ovlivněno rychlostí připojení?
Spotify poslouchám offline, takže tady problém nebude.

A jak dlouha je ta doba, po ktere to zacne poskakovat?
Zatím jsem s tim autem jel 3x, tak nemám dostatečně velký vzorek :D Ale zatím to bylo tak od 30-60min. I když včera jsem s tím stál jen v garáži a přeskakovalo to ihned po startu.

Buffering aplikace Spotify? Možná interference příjmu přes datové připojení se současným rekomprimováním a posíláním přes Bluetooth?
Jak píšu výše, standartně poslouchám v offline modu - zkusím si pro jistotu ověřit, že jsem opravdu offline.
 
IMO je problém s kvalitou BT signálu, když jsem měl CX-5 MY2016, tak jsem měl problém s kvalitou přenosu - začal jsem to řešit i přes prodejce a ten jen aktualizoval MZD Connect na poslední verzi firmware. V té době jsem nosil telefon v levé kapse u kalhot. Zkusil jsem zda by nepomohlo nosit jej v pravé kapse a kvalita spojení se zlepšila, ale stále to chvílemi vypadávalo. Nakonec jsem telefon začal dávat na držák u ventilace takže byl hned vedle infotainmentu a v ten moment jsem o žádných výpadcích nevěděl.

Bylo to pro mě zklamání, protože v té samé době jsem si v půjčovně vzal Ford Escape a během 14 dnů na něm najel 3200 mil. U něj jsem mohl být ven z auta s telefonem v kapse a hudba stále hrála, to se u CX-5 říci nedalo.

Jinak telefon je schopen přehrávat do mých BT sluchátek na cca 20 metrů přes zeď, takže na straně telefonu bych problém neviděl.
 
Předpokládám, že update firmware nepomohl...
Ale z toho co říkáš by to možná sedělo - je možný, že jsem přesunul telefon z přihrádky za řadící pákou (přimo pod infotainmentem) do držáku na pití ve středovém tunelu - je to ale jen max o 30cm dál. Zkusím to vypozorovat a případně změřit BT signál.
 
Tak jsem vyzkousel zapnout spotify, odejit od auta cca 15m a hudba hrala v pohode bez zaseknuti. Nemam teda nejmensi tuseni kdy a proc se to deje :/ O vikendu to vezmu na delsi trasu, tak to zkusim vypozorovat.
 
Nevim jestli je to pro ostatni common knowledge, ale dnes jsem se ptal v servisu a udajne je neinvazivni (jen pres USB) update aplikaci (např. Mazda AIO Tweaks) v souladu se zarukou a nijak ji neporusuje. Coz pro me byla novinka a s radosti si s tim muzu pohrat.
Jinak taky rikal, ze uz v pulce roku meli slibeno od Mazdy, ze obdrzi Firmware v.60, ktera by podle internetu mela podporovat Android Auto a CarPlay. Tak snad to kazdou chvilkou prijde :)
 
Tak to jsem velmi zvedavy, protoze nekde na netu byly i zpravy o tom , ze Carplay bude az 2019..
 
Ptal jsem se a z CZ Mazdy jsem dostal odpověď, že až s novým MZD Connect od modelového roku 2019.
 
Dobrý den, jsem tu nový. Stal jsem se minulý týden, doufám že šťastným, majitelem Mazdy 6, 2,5 l. Zatím se s ní sbližuji. . Přešel jsem na Mazdu z Hondy Accord, protože se přestala dovážet. Tak srovnávám. První šok je pro mě nemožnost vypnout rádio. V Hondě bylo i o něco víc úložného prostoru. Taky mi vadí, že není rezerva, jen lepidlo s kompresorem. Ale jinak zatím dobrý. G.
 
Ahoj Georgi :) Vítej na klanovém fóru. Zkus pročíst co se už řešilo a pokud bys nenašel info, např. o tom rádiu, tak na to klidně založ vlákno, třeba ti někdo poradí. Předpokládám, že sis koupil poslední generaci, takže označení GJ. Já mám Předcházející GH a tam pokud vím rádio vypnout jde snadno :) Tak třeba ti poradí někdo jiný.

Jinak rezerva by snad měla měla jít pořešit.
 
Jde to, ale trochu jinak, než byl člověk zvyklý. Buď ztlumit zvuk stiskem ovládání hlasitosti nebo vypnout celý displej. V tom prvním případě všechno funguje, ale nehraje hudba. Mám dojem, že mi dokonce po čase zmizela ikona přeškrtnutého reproduktoru.
 
zapneš ho stisknutím jakéhokoliv tlačítka na ovládání rádia na volantu nebo středovém panelu
 
Dnes jsem rano za standardniho poslechu hudby pres bluetooth dorazi do prace. A odpoledne cestou domu nefungovalo bluetooth, wi-fi ani navigace. Nic neslo spustit, nepomohlo vypnout/zapnout v nastaveni, pockat ani restart auta. No nic ... tak factory reset a vse zase jede. Aspon si clovek procvicil to nastavovani vseho ostatniho :confused::D.
 
Ptal jsem se a z CZ Mazdy jsem dostal odpověď, že až s novým MZD Connect od modelového roku 2019.

:( Tak to je smutny...

Jeste jak jste o neco vyse resili tu kvalitu bluetooth spojeni, ja s tim v Mazdach nemel problem, mam bud ruzna iDevices nebo Xiaomi, predtim jsem mel Google Nexus, a jedine, co se obcas s Xiaomi stava je, ze hudba hraje ze Spotify zrychlene a vzdycky jen par vterin, a pak zas par vterin ticho. Veci od Apple to nedelaji, tak to bude nejspis nejaky bug v implementaci bluetooth u toho Xiaomi. Pomuze vypnout/zapnout bluetooth na telefonu nebo aute a pak uz to jede jak ma. Zadny preskakovani, zadny vypadky, sila signalu dostatecna na to, abych vystoupil a sel treba odemknout branu a auto porad hraje. Jak na 2017 Mazda 6, tak na 2015 Mazda 3.

Tak bych skoro premyslel, jestli spis neni problem s implementaci bluetooth na telefonu, nez v aute. Podobny je to s bezdratovyma sluchatkama, ja vesmes nikdy nemam problem (mam dvoje, Bose a Bang Olufsen), a ruzni moji znami s temito sluchatky porad zapasi a resi ruzne vypadky a tak...

Dnes jsem rano za standardniho poslechu hudby pres bluetooth dorazi do prace. A odpoledne cestou domu nefungovalo bluetooth, wi-fi ani navigace. Nic neslo spustit, nepomohlo vypnout/zapnout v nastaveni, pockat ani restart auta. No nic ... tak factory reset a vse zase jede. Aspon si clovek procvicil to nastavovani vseho ostatniho :confused::D.

To se mi jednou stalo na trojce — teda nevim jestli to samy, ze proste vubec nestartoval infotainment displej a byl porad cerny. Chvili jsem s tim laboroval, vcetne vytazeni a zatazeni SD karty, spousteni systemu (dvakrat start&stop bez motoru) bez auta a tak, a pak to zase vsechno naskocilo... Taky jsem mel chvili pocit, ze konec sveta. Reset jsem nastesti nikdy delat nemusel.
 
Back
Top