• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Vestavěná navigace a multimediální systém MZD/Mazda Connect/NNG s dotykovým displejem (od roku 2014)

... sila signalu dostatecna na to, abych vystoupil a sel treba odemknout branu a auto porad hraje ...
Jo, to me takhle jednou dobre pobavilo ... rano nastoupim do auta a nastartuju. Hudba zacne hrat, tak vycouvam od baraku a vydam se na cestu a najednou se hudba sekne, parkrat poskoci a konec. Pak bluetooth odpojeno a nic. Tak si rikam, co to blbne. Znovu pripojit a hrajem dal, jenze ... jinou hudbu. Pak mi doslo, ze si "auto naslo" telefon manzelky v baraku, protoze vecer s nim jela ona a samozrejme se to paruje na posledni pripojene zarizeni, pokud je v dosahu :D:D.
 
Tak jsem se ptal na to rádio v servisu a bylo mi řečeno, že se rádio vypnout nedá, jede pořád na pozadí. Jen se dá vypnout jako "mute", tedy zatlačit kolíček volume. To mi přijde od Bose idiotské a taky jsem jim to (Bose) napsal (bez reakce). Ono by mi to tak nevadilo, ale když posloucháte něco např. z USB nebo bluetuth, tak se přehrávání nezastaví a skladba na Vás nepočká, což jiné slušné rádio, např. v Hondě, udělá, když jej vypnete. Taky mi trochu chybí (pořád srovnávám s Hondou, jsem hroznej...) tónovaná horní část čelního skla do modra, nemusel jsem tak často používat sluneční clonu. A v kufru (měl jsem kombi) byl pořádný dekl nad rezervou a ne tohle šidítko...
Na druhou stranu je moc fajn adaptivní tempomat a hlídání pruhů, mohu se víc věnovat rádiu (např.) aniž bych někoho nabořil. Na dálnici to oceňuji, mimo dálnice vypínám.
 
Tak jsem se ptal na to rádio v servisu a bylo mi řečeno, že se rádio vypnout nedá, jede pořád na pozadí. Jen se dá vypnout jako "mute", tedy zatlačit kolíček volume. To mi přijde od Bose idiotské a taky jsem jim to (Bose) napsal (bez reakce). Ono by mi to tak nevadilo, ale když posloucháte něco např. z USB nebo bluetuth, tak se přehrávání nezastaví a skladba na Vás nepočká, což jiné slušné rádio, např. v Hondě, udělá, když jej vypnete.

Ja nejdriv vubec nechapal, kde je problem, jak to jako nejde "vypnout" :). Vypnuty po stisknuti "Mute" proste je, zesilovac ani DAC nebezi - pouze vypnuti infotainmentu nema vliv na vypnuti prehravace v mobilu, ale to je proste tim, ze by infotainment musel mit naprogramovany poslani signalu stop/pause pres bluetooth. Ale samozrejme si muzu kdykoliv zapauzovat prehravani Bluetooth tlacitkem pro stop/pause. Ja teda vetsinou spoustim prehravani pri nastartovani auta a vypinam pri zhasnuti motoru, takze to oddeleny stop/pause nepouzivam, ale ta moznost tam vzdycky je...

Nebylo to jinak v Honde tim, ze vypnuti "radia" vypnulo cely Bluetooth? Pak by se to totiz chovalo tak, ze to pauzne prehravani implicitne i bez odeslani stop/pause signalu.

Mozna by resenim bylo, kdyby Mazda vypinala pri vypnuti radia music profile a nechavala pripojeny handsfree profile. Jenze pak zas vidim problem s tim, ze ten profile switching by mohl delat problemy na telefonu, protoze me osobne se obcas nechce telefon prepnout treba z toho handsfree do music profilu (= prepnout kodeky na hifi a vypnout mikrofon), napriklad pri pouzivani s bluetooth sluchatky a ukonceni hovoru.
 
Ono by mi to tak nevadilo, ale když posloucháte něco např. z USB nebo bluetuth, tak se přehrávání nezastaví a skladba na Vás nepočká, což jiné slušné rádio, např. v Hondě, udělá, když jej vypnete.
Chápu tvůj problém, myslím si, že by mohlo pomoct Mazda Tweaks (https://mazdatweaks.com/), kde jde nastavit, že při stisknutí tlačítka mute se ti rovnou zastaví i přehrávání hudby. Ještě jsem to nezkoušel (mám to ale v plánu) takže nemůžu potvrdit jak dobře to funguje. Měla by to být snadná instalace přes USB.
 
Tak jsem se ptal na to rádio v servisu a bylo mi řečeno, že se rádio vypnout nedá, jede pořád na pozadí. Jen se dá vypnout jako "mute", tedy zatlačit kolíček volume. To mi přijde od Bose idiotské a taky jsem jim to (Bose) napsal (bez reakce). Ono by mi to tak nevadilo, ale když posloucháte něco např. z USB nebo bluetuth, tak se přehrávání nezastaví a skladba na Vás nepočká, což jiné slušné rádio, např. v Hondě, udělá, když jej vypnete. Taky mi trochu chybí (pořád srovnávám s Hondou, jsem hroznej...) tónovaná horní část čelního skla do modra, nemusel jsem tak často používat sluneční clonu. A v kufru (měl jsem kombi) byl pořádný dekl nad rezervou a ne tohle šidítko...
Na druhou stranu je moc fajn adaptivní tempomat a hlídání pruhů, mohu se víc věnovat rádiu (např.) aniž bych někoho nabořil. Na dálnici to oceňuji, mimo dálnice vypínám.
Ani se nedivím, že neodpověděli, BOSE to rádio nevyrábí.

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
Chápu tvůj problém, myslím si, že by mohlo pomoct Mazda Tweaks (https://mazdatweaks.com/), kde jde nastavit, že při stisknutí tlačítka mute se ti rovnou zastaví i přehrávání hudby. Ještě jsem to nezkoušel (mám to ale v plánu) takže nemůžu potvrdit jak dobře to funguje. Měla by to být snadná instalace přes USB.

pri prehrávaní z USB to funguje výborne, cez Bluetooth neviem.
 
Ja nejdriv vubec nechapal, kde je problem, jak to jako nejde "vypnout" :). Vypnuty po stisknuti "Mute" proste je, zesilovac ani DAC nebezi - pouze vypnuti infotainmentu nema vliv na vypnuti prehravace v mobilu, ale to je proste tim, ze by infotainment musel mit naprogramovany poslani signalu stop/pause pres bluetooth. Ale samozrejme si muzu kdykoliv zapauzovat prehravani Bluetooth tlacitkem pro stop/pause. Ja teda vetsinou spoustim prehravani pri nastartovani auta a vypinam pri zhasnuti motoru, takze to oddeleny stop/pause nepouzivam, ale ta moznost tam vzdycky je...

Nebylo to jinak v Honde tim, ze vypnuti "radia" vypnulo cely Bluetooth? Pak by se to totiz chovalo tak, ze to pauzne prehravani implicitne i bez odeslani stop/pause signalu.

Mozna by resenim bylo, kdyby Mazda vypinala pri vypnuti radia music profile a nechavala pripojeny handsfree profile. Jenze pak zas vidim problem s tim, ze ten profile switching by mohl delat problemy na telefonu, protoze me osobne se obcas nechce telefon prepnout treba z toho handsfree do music profilu (= prepnout kodeky na hifi a vypnout mikrofon), napriklad pri pouzivani s bluetooth sluchatky a ukonceni hovoru.
Hmmm..., moje Honda ještě bluetooth neměla :)
 
Vážený pane ....,
po prověření s příslušným oddělením Mazda sdělujeme, že odpovědi na obě Vaše otázky jsou negativní:

G-Vectoring nelze zpětně do vozu instalovat

Apple Car Play- který Mazda zatím ani ve vozech současné generace nenabízí.).
Děkujeme Vám za pochopení,

S pozdravem a přáním hezkého dne,

Gablovská Lucie,

Komunikační centrum Mazda
E-mail: info@mazda.cz
Infolinka: 800 900 994
Web: www.mazda.cz
 
je dostupna aktualizacia 09/2017. Stiahnutie a aktualizacia boli rychle, uvidim ci su tam aj nejake podstatne zmeny. Jedine co som si vsimol je, ze mapa expiruje tusim v 08/2020 a ponuka to aktualizacie za "skvele! ceny :D
 
je dostupna aktualizacia 09/2017. Stiahnutie a aktualizacia boli rychle, uvidim ci su tam aj nejake podstatne zmeny. Jedine co som si vsimol je, ze mapa expiruje tusim v 08/2020 a ponuka to aktualizacie za "skvele! ceny :D
no aktualizácia je dostupná, ale ako som to prechádzal, nie je to aktualizácia máp, tie sú stále z 6/17 , ale iba nejakých dvoch súborov na konci, jeden je dokonca zazipovaný a keď se podíváš do čriev tak uvidíš súbor z 3/17. Takže čo je obsahom aktualizácie vedia asi iba v Mazde alebo v Maďarsku:)
 
Nevim, proc nedaji nejake informace, co vse bylo aktualizovano. Mozna nejaka logika navigovani, protoze se mi zda, ze po letnim updatu me to nekdy navigovalo dost nesmyslne
 
Tak včera večer jsem si při výjezdu z Prahy zapnul zkusmo navigaci a postřehl jsem dvě změny (nevím ale zda to již nebylo předtím, z Prahy většinou cestu znám tak si navigaci pouštím jenom jako kulisu). Jedna změna - když je nějaké omezení (práce na silnici, radar atd.) tak je tam zelenou barvou zvýrazněný ten úsek, druhá - ukazovalo to aktuální nehodu na D1 na 8 km. Byla u toho i zase i ta zelená čára přesně kde začínala kolona, ale byla tam i značka práce na silnici, tak nevím. Samozřejmě žádné práce na silnici tam už dávno nejsou.
 
Mas v Menu aktivni historii dopravnich hlaseni? Ja to vypnul at mi to neukazuje stare prekazky na trase.
Nicmene ty aktualni take vetsinou nejsou v realu aktualni
 
nevím, musím se podívat. Ale tu dopravní nehodu mi ukázal poprvé:eek: aktuální a na správném místě:) ty práce na silnici mají podle mne pevně, dle toho kdy dělají skutečnou aktualizaci map - sběr dat. Na to jsem se díval hned jak jsem auto koupil a na místech kde skutečně před půlrokem byla nějaká uzavírka, oprava atd. tak se ty značky po celou dobu objevují a s novou aktualizací přestanou vyskakovat.
Např. E3 u Mirošovic, Senohrab, Čerčan takhle vyskakovala až do července, kdy byla nová aktualizace.
 
Koukam, ze se to asi moc nelepsi. S klidem prohlasuju, ze navigace je nejhorsi prislusenstvi, co jsem si k autu koupil. Uz skoro rok jsem to ani nepustil a tak ani neupdatuju. Proti real-timovym online navigacim typu Waze/Google maps se to neda srovnavat. A to nemluve o te cene.
 
Vzdy sem chtel mit integrovanou navigaci.. ted ji mam a sem rad.. zadny drzak na mobil, ukazatele v head up displayi. Co zamrzi je , ze on line traffic neni v CR dostupny, ake navigace je na to pripravena
 
Ja jsem take vzdy touzil po integrovane navigaci, proto jsem si ji ted do auta koupil. A take proto je to zklamani. Popravde obecne jestli jsem z neceho na aute rozmrzely, tak je to pouze Infotainment jako celek.

A zase na druhou stranu, od doby, kdy si muzu poridit pro konkretni model auta a konkretni model telefonu specificky drzak (v mem pripade Brodit), tak uz pro me neni na obtiz ani ten drzak na mobil.
 
Ja nejdriv vubec nechapal, kde je problem, jak to jako nejde "vypnout" :). Vypnuty po stisknuti "Mute" proste je, zesilovac ani DAC nebezi - pouze vypnuti infotainmentu nema vliv na vypnuti prehravace v mobilu, ale to je proste tim, ze by infotainment musel mit naprogramovany poslani signalu stop/pause pres bluetooth. Ale samozrejme si muzu kdykoliv zapauzovat prehravani Bluetooth tlacitkem pro stop/pause. Ja teda vetsinou spoustim prehravani pri nastartovani auta a vypinam pri zhasnuti motoru, takze to oddeleny stop/pause nepouzivam, ale ta moznost tam vzdycky je...

Nebylo to jinak v Honde tim, ze vypnuti "radia" vypnulo cely Bluetooth? Pak by se to totiz chovalo tak, ze to pauzne prehravani implicitne i bez odeslani stop/pause signalu.

Mozna by resenim bylo, kdyby Mazda vypinala pri vypnuti radia music profile a nechavala pripojeny handsfree profile. Jenze pak zas vidim problem s tim, ze ten profile switching by mohl delat problemy na telefonu, protoze me osobne se obcas nechce telefon prepnout treba z toho handsfree do music profilu (= prepnout kodeky na hifi a vypnout mikrofon), napriklad pri pouzivani s bluetooth sluchatky a ukonceni hovoru.
Já mám tedy předfacelift a tam to funguje v poho. Dam Mute tel jde do pauzy. Opětovným stiskem opět play.
 
Tak dnes opět po aktualizaci mne navigovalo mimo kolonu, která tam skutečně i byla. Já hlupák jsem si říkal, že jsem teda zvědav zda skutečně je tam kolona (zrovna byla na Rádiožurnálu Zelená vlna a o žádné koloně nebyla řeč) a ona byla:eek: - dokonce navi červenou čárou přesně ukázala kde začíná i kde končí. A na D5 na mostě nad námi byla taky havárka a taky tam havárku i kolonu navigace ukázala. Že by alespoň něco začalo fungovat.
Jak jsem psal výše ukazuje to cca od poslední aktualizace navigace - teda ty malinkaté 9/17. Do té doby nic takového jsem tam nezaznamenal.
 
Waze atd jsou samozřejmě úplně o něčem jinym,takže to tu rozebírat a porovnávat ani nebudu,ale mě by bohatě ke spokojenosti stačilo kdyby už konečně v aktualizacích opravili tu 50ku u Chuchle když jedu do Prahy. Vždycky se těšim na to halekání až k baranďáku že je tu radar a jedu moc rychle (mapa si myslí že je tam 50km/h). Už jsem jednou udělal "downgrade",kde to bylo ještě správně,ale pak jsem z jiných důvodů zase aktualizoval,takže to tam mam takhle :)
 
Back
Top