• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Vestavěná navigace a multimediální systém MZD/Mazda Connect/NNG s dotykovým displejem (od roku 2014)

Samozřejmě, že Waze je jiná, ale toto je něco nového v integrované navigaci. Chuchle a jí podobné:D na druhé straně Vltavy kde v Braníku končí Modřanská od křížení s tramvají po sjezd na jižní spojku ukazuje 130:rolleyes:
 
Mam dotaz ohledne wifi v Mazde 6 GL. Mam wifi porad aktivovano v aute, na mobilu iPhone SE posledni iOS aktivni osobni hotspot, nicmene automaticky se to nikdy nechytne. Vzdy musim v iPhonu do menu hotspotu a najednou se to chytne.. mam posledni verzi MZD 502, u drivejsi verze mam pocit ze se mi to sparovalo i samo.
Jak to funguje vam?
 
To nikdo nepoužívá neoficiální android auto s waze? Po poslední aktualizaci aa beta 1.06b mi to funguje celkem spolehlivě...
 
Mam dotaz ohledne wifi v Mazde 6 GL. Mam wifi porad aktivovano v aute, na mobilu iPhone SE posledni iOS aktivni osobni hotspot, nicmene automaticky se to nikdy nechytne. Vzdy musim v iPhonu do menu hotspotu a najednou se to chytne.. mam posledni verzi MZD 502, u drivejsi verze mam pocit ze se mi to sparovalo i samo.
Jak to funguje vam?

iPhone hotspot se musi pokazdy aktivovat. I kdyz chci pripoji McBook nebo iPad, musim v iPhonu vypnout a zapnout hotspot....
 
dik za info i kdyz me to nepotesilo.. predstavuji si jak jedu nekam na dovcu, zastavim na odpocivadle..tźnovu vyjedu a musim zase do telefonu, aby se mi sparovalo wifi a tim mel online dopravnii info..blbe
 
Máte někdo zkušenost s
Jo,jen se v infotainmentu přepíše CID číslo SD karty aby jí to eliminovalo a bralo to CID čísla i neoriginálních SD karet. Problém je (co jsem projížděl různý fóra), že dodela dost lidem infotainment při tomhle procesu prostě umřel. Nikdo neví proč,ale pár lidem jak s EU verzí tak s NA verzí se to občas stalo.
 
Chtěl bych se zeptat na pár věcí ohledně MZD connect. Pořídil jsem od Max6 SD kartu s navigací, nainstaloval a nastavil jazyk. Poté jsem dal navigaci aktualizovat v PC. Stává se mě ale, že navigace se jakoby někdy seká a jakoby přeblikává. Také se mě i po aktualizaci neprojevily některé rychlostní omezení, které vím, že jsou už staré i více než 2 roky. máte to taky tak?
a ještě jeden dotaz...Myslíte, že když jsem v MZD connect znovu potvrdil jako jazyk češtinu, přestalo fungovat hlasové vytáčení? na to jsem používal anglické zkratky, nyní mě MZD píše že hlasové pokyny nejsou k dispozici nebo tak něco...
Díky za rady
 
- Blikání navigace jsem už taky viděl (v periodických intervalech problikla bíle, cca 5s), vždy mi zatím pomohl reboot infotainmentu (vynucený nebo automaticky po delším stání)
- Informace o rychlostním omezení je hodně informativní, rozhodně bych na to nespoléhal. To už spíš Waze.
- Nastavení hlasové navigace
- origo MZD Connect navigace je hodně základní...
 
Chtěl bych se zeptat na pár věcí ohledně MZD connect. Pořídil jsem od Max6 SD kartu s navigací, nainstaloval a nastavil jazyk. Poté jsem dal navigaci aktualizovat v PC. Stává se mě ale, že navigace se jakoby někdy seká a jakoby přeblikává. Také se mě i po aktualizaci neprojevily některé rychlostní omezení, které vím, že jsou už staré i více než 2 roky. máte to taky tak?
a ještě jeden dotaz...Myslíte, že když jsem v MZD connect znovu potvrdil jako jazyk češtinu, přestalo fungovat hlasové vytáčení? na to jsem používal anglické zkratky, nyní mě MZD píše že hlasové pokyny nejsou k dispozici nebo tak něco...
Díky za rady
Bohužel je to tak,jakmile dáš u origo navigace mluvení česky,tak pořestane fungovat hlasový ovládání auta. Hlasový ovládání je pouze ve světových jazycích a tam čeština není. Tohle nemá mazda domyšlený už dlouhý léta....
Ty radary jsou taky bída a hlavně rychlostní omezení v nich.. Např. u Chuchle mi to hlásí radarem hlídanou 50ku až k baranďáku,přitom je tam 80. Takže to řeším tak,že prostě jedu rychleji abych u mostu byl co nejdřív a to halekání přestalo (chci mít ohlašování radarů zapnutý). Paradox,ale je že mapový podklady někdy z roku 2014 to tam měly v pořádku.
S blikánim navigace jsem se setkal někdy u aktualizace v roce 2015. Vyřešil jsem to tak,že jsem stáhnul mapový podklady ze zálohy - jednak jsem tím opravil to blikání a i ty radary jak jsem psal o patro vejš. Dneska mám ale letošní podklady,takže radary opět mimo mísu (ta chuchle je nejčastější místo kudy jezdím),ale blikání není. Četl jsem,že s těma většíma chybama navigace (blikání,zasekávání,atd...) pomůže i aktualizace samotnýho MZD Connectu.
 
S blikáním navigace jsem se setkal dnes poprvé po kůře u @shr3k. Po Praze si navigaci spouštím jenom na testování po poslední aktualizaci a cestou po kůře do centra Černý Most stále navigace problikávala. Po cca 2hod stání, navigace funguje zase bez blikání a vše tak jak bylo nastaveno.
 
v manualu jsem nenasel...a ani zde se mi neporarilo najit...je nejak omezena velikost USB co podporuje Mazda 6 GJ? V manualu pouze pisou ze by nemela jednotka podporovat USB 3.0 a ze musi byt ve FAT32 formatu...Co ta velikost? Je to nejak omezeno? Diky za odpovedi ;)
 
Zdravím a mám dotaz - zkoušel již někdo program na úpravu multimediálního systému.
MZD All In One Installer vychytávky?
 
No s tou vetsinou bych teda byl opatrny, ale urcite to tu par lidi zkouselo. Par radku se tu o tom napsalo.
 
Back
Top