• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Vlastny servis

terax12

nový člen
17
Ahojte, mam mazdu 6 GJ 2014 sedan 2,2 diesel 129 kw a chcel by som si kupit vlastne nahradne diely a potom mam mechanika co mi to povymiena vsetko. Len doteraz som chodil len do autorizovaneho servisu a vzdy som tam nechal 300€ len za olej a filtre a teraz by som si rad povymienal vsetko svojpomocne aby som aj videl ze auticko dostane fakt dobre a kvalitne veci. Co by som od vas potreboval su konkretne znacky ktore by som si zohnal na eshope a potom dovliekol do servisu. Cize konkretne filtre druh oleja chcel by som menit aj chladiacu a brzdovu kvapalinu brzdove dosticky. Auto ma najazdene 130000. Myslite ze v autorizovanom servise by ma odmietli keby som tam dovliekol svoje veci a chcel by som platit len cas ich prace? Ide mi o zapis v elektronickej servisnej knizke, ale prinajhorsom kazdy servis mi vypise servis do papierovej servisnej knizky.
 
Z Tvého dotazu není jasné, co máš vlastně v plánu: svépomocí znamená, že jsi zdatný laik a budeš si dělat údržbu sám, ale Ty píšeš, že máš svého mechanika a nakonec se ptáš, jestli si můžeš natahat ND do autorizáku? A jen pro informaci, v kterém servisu chtějí za olej a filtr tři sta éček?
 
Sam si chcem len nakupit material, ktory potom zanesiem do servisu nech mi to tam vsetko povymiena. V bratislave ssom absolvoval zatial dve servisne a kazda stala 300€ jedenaervis na panonskej a jeden na vajnorskej. Od vas by som potreboval napriklad : olejovy filter je najlepsi od firmy bosch alebo kup hocijaky je to uplne jedno, kabinovy filter si zozen s aktivnym uhlim atd...
 
Roční servisní prohlídka a prostá výměna oleje - pleteš dohromady různé zakázky. Že mají autorizáky na oleji vysoké marže je známá věc, ale z něčeho žít musej...
Nebuď línej a trochu hledej, o olejích máš téma v řadě vláken, např. zde: https://www.mazdaklan.cz/threads/oleje-intervaly-vymen-atd.74/page-17#post-44775. Provozní kapaliny musejí splňovat specifikace výrobce, které jsou v dokumentaci k vozu. Snad s výjimkou oleje na značce nezáleží. Mazda má brandovaný Total... Nevím, kolik chceš ušetřit na filtrech, je to typický spotřebák, který většina lidí neřeší (že by je někdo cíleně testoval nevím). Pokud vím, po průšvihu s pilinami v oleji u dieselu, Mazda použila jemnější olejový filtr.
S brzdama je to složitější, tam je třeba kupovat sety destiček i s diskama od jedné značky, opakovaně se to probíralo zde i na Mazda klubu.
Jestli servis umožní donášku vlastních ND je čistě na jeho dobré vůli, záleží na domluvě.
Serviska je důležitá hlavně při prodeji pro kupce, elektronická je snad lepší v tom, že papírové lze snadno falšovat.
 
Back
Top