• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Vrzání v interiéru

Ahojte, mám GL 2017 rev top a po cca. 4000-5000 najetých kilometrů občas slyším lupnutí z palubovky - převážně z pravé strany u spolujezdce (hlavně teď když je venku zima a jede topení).

Není to pravidelný a není to ani třeba když bych přejel díru - prostě mě přijde, že to "občas náhodně" trochu lupne (jako kdyby pracovaly plasty v teple). Jsem na to trochu úchyl - manželka to neslyší, mě to dost rozčiluje :D

Nemáte s tím někdo nějaký zkušenosti, dělá vám to taky, nevíte co by s tím šlo udělat?
 
To budou asi plasty, taky se mi to semtam ozve, ale daleko mene nez mi to delalo u oktavek.
Me vice stve nejaky aerodynamicky pazvuk kdyz jedu vuce jak 110 ci 120 km/hod..nevim jeslti je to od hagusu, zrcatka nebo nekde od kapoty..ale otravuje me to
 
Takhle mě občas křupne palubka v 3ce,když je studená a začne se ohřívat (vlivem sluníčk nebo větší teploty vzduchu ve fukarech)
 
Neponohlo by dotáhnout šrouby nebo tam dát pérovky?
Nebo to lupání je tření o Spojené části palubovky?
 
Když to u mě křupne 1-2x za celej den tak je to moc.... Takže já to ani nijak řešit nehodlam. Kdybych naopak palubku celou vyndat a všude dával nový sametky byť by byli sebelepší a dával tlumíci dorazi sem a tam,tak hrozí že ve výsledku ta palubka bude křupat ještě víc než předtim.
 
Hmm tak to mně to lupe podstatně častěji (u novýho auta se trochu divím) - zkusím vypozorovat kde to přesně lupe, třeba by někdo měl nějaký nápad jak to upravit :(
 
Zdarec, mě taky něco drnčí na mojí M2 DJ v palubovce ,jak pustím topení a ventilátor, jakmile se vytopí interiér tak to přestane.V létě když se topení nepoužívá je to o.k. To jsem rád že to nedělá jenom mě. Jediné řešení je rádio na plné pecky. Ale u nového auta to velmi mrzí.
 
Taky mi lupe v přístrojovce a vrže plast okolo výfuku klimatizace. Postupně vše dotahuji, vypokládám, mažu a už je to lepší. Taky bych to u auta za milion nečekal.
 
@Max6 ma vpredu rozperu (paradnu od Autoexe, tiez nad nou rozmyslam), mozno spevnenie sposobilo, ze sa to kruti menej a preto menej vrzga.
 
Ahojte, mám GL 2017 rev top a po cca. 4000-5000 najetých kilometrů občas slyším lupnutí z palubovky - převážně z pravé strany u spolujezdce (hlavně teď když je venku zima a jede topení).

Není to pravidelný a není to ani třeba když bych přejel díru - prostě mě přijde, že to "občas náhodně" trochu lupne (jako kdyby pracovaly plasty v teple). Jsem na to trochu úchyl - manželka to neslyší, mě to dost rozčiluje :D

Nemáte s tím někdo nějaký zkušenosti, dělá vám to taky, nevíte co by s tím šlo udělat?
Podla mna lupnutie bude od klapky ventilacie.
Skus vypnut automaticku klimu a nastav si napevno niektory mod.
Nahodne lupnutie by malo prestat.
 
@Krabat tak to si šťastný člověk, mám M6 GL od srpna, najeto 10t km a palubovka lupe celkem často...

@Tomáš Havel jak se sundává ten plast? Mohl by si postnout nějaké fotky? Přijde mi, že to lupe jak nad fukary (ten plast pod navi) tak pod fukary (kožená část)
 
Taky mi lupe v přístrojovce a vrže plast okolo výfuku klimatizace. Postupně vše dotahuji, vypokládám, mažu a už je to lepší. Taky bych to u auta za milion nečekal.

svez se někdy v Porsche nových generací, to budeš teprve koukat jak vržou a chrastí auta za 4-5 mega .....
 
Na jakékoliv povrzávání, vrzání, skřípání nebo lupání jsem extrémně alergický. Stačí mi pitomá PETka ve dveřích a už jsem nervózní a hledám, odkud se pazvuk ozývá. Pravidelně mě takhle dráždí manželka, která si do dveří odkládá pití. Ona nic neslyší, ale já jsem na infarkt. Musím to nějak vyřešit, protože tohle Mazda nedomyslela.

Nicméně, kromě téhle provokace od mé vlastní ženy mám auto téměř dokonale tiché. Jen občas, na větším hrbolu, zaslechnu takové klepnutí od roletky v zavazadlovém prostoru. Aspoň myslím, že je to od roletky. Ale je to tak vzácné, že to neřeším. Na kostkovici to třeba nedělá vůbec. A jednou nebo dvakrát v létě mi takhle lupnul středový tunel, ale když jsem do něj rukou trochu zatlačil, už se pazvuk znovu neozval. Teď je třeba už chladné počasí, kdy auta běžně vrzají více, ale já si zatím nemohu na nic stěžovat. Mazda 6 je vyrobena velmi pečlivě, je zvláštní, že tyto pazvuky v interiéru máte. Asi nějaká páteční odpolední šichta. :confused:
 
a hluk z venku pri vyssich rychlostech nemas? ja jo a nevim od ceho to je..prijde mi ze to jde od kapoty ci steracu..takova slaba maluzina.. :-(
 
Me teda ted neco vibruje v palubni desce, kdyz akceleruju na krizovatce. Ale ne uplne pokazde. Zatim jsem neprisel, cim by to mohlo byt. Podeziral jsem puvodne, ze by za to mohl drzak na telefon, ale nakonec to nevypada tim, tak nevim. Je mi to pomerne neprijemne, ale zatim nevim, co s tim o_O.
 
Nějaký zvláštní hluk zvenku při vyšších rychlostech taky nic. Nedávno jsem vezl pár lidí ze Škodovky a velmi chválili tichost auta. Včera jsem jel po dálnici asi 30km/h nad limit a nevybavuji si žádný problém. Auto jen šumělo.
 
Ve vyšších rychlostech taky nepozoruju nějaký hluk. Snad jedině když je mokro/prší, tak odhlučnění zespoda není kdovíjaké (ale nic co by mi vadilo), ale za to lupání palubovky bych vraždil :D
 
Back
Top