• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Vrzání v interiéru

Tak potom zkusit reklamaci v Mazdě. Pokud možno nahrát lupání nebo doufat, že se bude opakovat během návštěvy servisu.

Já mám vyloženě netopýří uši, vadí mi kdejaká pitomost, slyším téměř ultrazvuk. Kdysi mi začala téměř neslyšitelně pískat konzole PS4 v pracovně, kde mám hromady dalších věcí a vybavení. Přesto jsem zdroj pískání našel za méně než minutu. Takže když Vám tu tvrdím, že moje auto je ok, tak mi věřte, že nekecám. Zaprvé k tomu nemám ani ten nejmenší důvod a zadruhé, jak už jsem napsal, jsem na tohle osobně extrémně alergický a ničí mi to požitek z řízení. :cool:
 
Za 14 dni mam prvni garancku tak to nahlasim v servise , at to projedou a pozistuji. podle me to musi byt odstranitelne, kdyz nikdo jiny nepozorujete podobne chovani
 
Plast je v celku od budíků až ke dveřím. Stačí otevřít přihrádku spolujezdce a chytnout a lehce zabrat. Je jenom nacvakaný bez šroubků. Mě to lupání způsobuje místo kde se dotýká stříbrný plast okolo výdechů s černým plastem. Nejprve jsem tam stříknul mazací tuk a přestalo to vrzat a lupat ale po chvíli se to vrátilo. Tak jsem tam vzal modelářský klínek a plasty dostal trochu od sebe. Horkovzduškou jsem to zahřál aby si to zvyklo a klínek vyndal. Od té doby z tohoto místa klid. Bohužel mi lupe ještě někde pod čelní sklem u A sloupku řidiče a rezonuje něco ve dveřích řidiče.
 
Na jakékoliv povrzávání, vrzání, skřípání nebo lupání jsem extrémně alergický. Stačí mi pitomá PETka ve dveřích a už jsem nervózní a hledám, odkud se pazvuk ozývá. Pravidelně mě takhle dráždí manželka, která si do dveří odkládá pití. Ona nic neslyší, ale já jsem na infarkt. Musím to nějak vyřešit, protože tohle Mazda nedomyslela.

Nicméně, kromě téhle provokace od mé vlastní ženy mám auto téměř dokonale tiché. Jen občas, na větším hrbolu, zaslechnu takové klepnutí od roletky v zavazadlovém prostoru. Aspoň myslím, že je to od roletky. Ale je to tak vzácné, že to neřeším. Na kostkovici to třeba nedělá vůbec. A jednou nebo dvakrát v létě mi takhle lupnul středový tunel, ale když jsem do něj rukou trochu zatlačil, už se pazvuk znovu neozval. Teď je třeba už chladné počasí, kdy auta běžně vrzají více, ale já si zatím nemohu na nic stěžovat. Mazda 6 je vyrobena velmi pečlivě, je zvláštní, že tyto pazvuky v interiéru máte. Asi nějaká páteční odpolední šichta. :confused:
Taky mám Majdu tichou. Poslední dny dokonce jezdím s vypnutým rádiem a užívám si jízdu... :)
Ale jeden neduh pozoruji - při dálničních rychlostech když jedu proti dešti mi vadí zvuk kapek dopadajících na pravé zadní dveře. Je to takové nepříjemné klepání. Dělá vám to taky?
 
Poslední úprava:
Za 14 dni mam prvni garancku tak to nahlasim v servise , at to projedou a pozistuji. podle me to musi byt odstranitelne, kdyz nikdo jiny nepozorujete podobne chovani
Zdarec ,tak co na garančce ? Já jsem to několikrát zminoval při servise vrzání interiéru a vždy mě poslali dá se říct do háje a těch autorizáku jsem prolezl několik a všude je to stejné. Holt jediná možnost je rádio na plné kule a pořádné otáčky motoru. Ale u nového auta to moc mrzí.
 
Takže jsem po první garančce. Vyměna filtru, oleju , geometrie kol, vycisteni brzd.
Rekl sem jim, at se mrknou na kapotu, ze pri vetsi rychlosti slysim nejaky divny zvuk a dotahli dorazy kapoty a vse je ted ok. Pry nebyly uplne dotazeny.
Tak sem maximlane spokojeny..a navic mi auto umyli a vysali gratis :)
 
Takže jsem po první garančce. Vyměna filtru, oleju , geometrie kol, vycisteni brzd.
Rekl sem jim, at se mrknou na kapotu, ze pri vetsi rychlosti slysim nejaky divny zvuk a dotahli dorazy kapoty a vse je ted ok. Pry nebyly uplne dotazeny.
Tak sem maximlane spokojeny..a navic mi auto umyli a vysali gratis :)
Důležitý je být spokojeny
 
Tak moje auto uz proste asi starne a hlasita hudba se snizenym podvozkem tomu asi dvakrat take nepomaha, takze vibrovani v interieru uz me pekne stve. V podstate to reaguje na kdejakou malou nerovnost na silnici, takze to je temer permanentni vcetne jizdy po dalnici. Nejspise to bude infotainment, protoze kdyz ho drzim/stisknu, tak to prestane. Stoural se nekdo nejak v nem? Da se nejak vycvaknout ten zadni kryt, nebo to se k tomu dostava sloziteji?
 
Zdravím Mazďáky ...
Také jsem občas slyšel pazvuky v CX3 a napoprvé jsem zjistil, že to dělá pravá kulatá ventilátorová mřížka při plném otočení na boční sklo :eek: ... Teď mi sem tam vrzne víko úložného prostoru před spolujezdcem (aspoň myslím), ale nad tím se mi nepovedlo vyzrát :(
Na CX-3 mi pravý výdech větrání vrzal taky, tak jsem po otevření přihrádky nacpal mezi tu vrapovanou rouru a bok palubky kus plsti, a je ticho. Tedy od větráku je ticho, jinak mi v autě občas něco klepe. Je to zvuk, jako když klapnou dvířka od nábytku, a netuším odkud. Většinou se to ozve, když se auto na nerovnostech zakymácí, a většinou to zní jako zezadu, ale někdy mi to připadne zepředu, fakt nevím. Nemáte s tím nějakou zkušenost, co to může být? Nechci být neskromnej, ale od auta skoro za půl mega jsem čekal trochu vyšší kvalitu.
 
To klepání může být

https://www.mazdaklan.cz/threads/vrzganie-niekde-od-prednej-napravy.1314/

Na CX-3 mi pravý výdech větrání vrzal taky, tak jsem po otevření přihrádky nacpal mezi tu vrapovanou rouru a bok palubky kus plsti, a je ticho. Tedy od větráku je ticho, jinak mi v autě občas něco klepe. Je to zvuk, jako když klapnou dvířka od nábytku, a netuším odkud. Většinou se to ozve, když se auto na nerovnostech zakymácí, a většinou to zní jako zezadu, ale někdy mi to připadne zepředu, fakt nevím. Nemáte s tím nějakou zkušenost, co to může být? Nechci být neskromnej, ale od auta skoro za půl mega jsem čekal trochu vyšší kvalitu.
 
Dík za tip. Mohlo by to být ono. Zní to podobně jako na tom videu, jen trochu slabší. Sice se tam mluví jen o přední nápravě, ale pružiny jsou i vzadu, a to by mohlo vysvětlovat, proč to slyším pokaždé odjinud. Stavím se taky u Balvina, oni jsou u nás v Brně, a zkusím to reklamovat. Jen nevím jak dlouho bude ochoten se mnou technik jezdit, aby to slyšel, ono to neklepe pořád. Musím si vybrat dopředu nějakou cestu, kde se auto hodně kymácí - ale to by v Brně neměl být problém ☹
 
Nevi nekdo o nejakem peknem navodu rozebirani palubni desky okolo infotainmentu v GJ FL (2015)? Me to povrzavani zacina lezt cim dal vic na nervy, tak ze bych treba postupnym rozebiranim zjistil, co to je :mad:. A kdyz uz jsem si to pripomnel ve vedlejsim tematu, tak ze bych se treba odhodlal s tim neco delat.
 
Zdravím, mám Mazdu 6 GH sedan a vždy s nástupem chladnějšího počasí začne v autě na pravé straně vzadu něco vrzat a praskat, zvlášt při jízdě po horších cestách. Nemáte prosím někdo podobnou zkušnost a radu jak tento nešvar odstranit?
 
Prosím o pomoc..mám mazdu 3sedan skyactive 2.0litr pri nerovnosti na silnici a při přejezdu spár na silnici se mi oziva kalibrace kmitava v předním otvoru ventilátoru na okno.byl jsem v mazde nic pry se neukázalo jen mi dotáhla lcd displey a pry nějakou listů ale já to pořád slyším je to neprijemne bez hudby nedá se jezdit.mam najeto 2000km ale dělá to skoro od začátku. Není někde schéma jak to vypadá pod palubní deskou at se muzu od něčeho odrazit..kamarád si koupil to samé auto a taky to slyší ale v mazde na to nechtějí moc reagovat
 
Taky se mi teď objevila drobnost a stále mám pocit, že mám někde něco pohozeno, co to způsobuje. Prostě pokud je chladněji, tak slyším vysloveně těsně před sebou někde od středových výdechů takové zachrastění na nerovnosti (stejný zvuk, jako když mi chrastili brýle v příhrádce, ale ty už to nedělají).
Kdyby někoho něco napadlo?
 
Back
Top