• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Vrzganie niekde od prednej napravy

Lubos1

výkonný člen KLANu
507
Pri pomalom prechadzani napr. cez retarder, pri dopadnuti prednych kolies z retarderu na cestu pocujem take zvlastne buchnutie, zavrzganie alebo nieco podobne niekde od prednej napravy/tlmicov, presne neviem. Budem to riesit v servise az pri prehliadke na buduci rok, ale chcem sa spytat, ci ma niekto podobnu skusenost. Ak by to bolo nieco vaznejsie, rad by som o tom vedel, aby som to mohol riesit skor.
 
Tak tohle nemám nebo jsem to zatím nezpozoroval, ale dost mě vytáčí vrzající kaslík při přejetí malých nerovností nebo křížení karosérie
 
Také jsem to občas registroval, jakési klepání nebo vrzání. Při roční servisní prohlídce vymontovali přední tlumiče a přidali jakési návleky a myslím že je po problému. Asi o tom vědí že se něco takového děje, protože to bylo zdarma v rámci servisu
 
Aj mne to robí a hlavne keď pridám plyn pri prechode nerovnosti. Bol som na serviske na začiatku júna, ale zabudol som to spomenúť. Je to na návštevu servisu?
 
Při točení volantem ve větším rejdu,hlavně při parkování nebo ostřejší zatáčce taky poslouchám vrzání od přední nápravy.Asi mi nikdo neuvěří,že jsem s tím byl už v servisu třikrát (!!!),naposledy mi auto vrátili "opravené" toto pondělí a hned na druhý den to opět vrzalo,jako starý trakař....Byla mi na autě provedena výměna předních tlumičů,potom nevím,co stím dělali a naposledy měnili misky.Jen tak mimochodem mi přestala chladit klima a byla mi provedena výměna zkorodovaného výparníku.Technik mi sdělil,že děravý výparník už měnili i na tři měsíce staré CX3.O tom problému s vrzáním na přední nápravě ale v servisu vědí a určitě nejsem sám. Při vyřizování mé třetí garanční reklamace přijel týpek v CX3 a technik mi sdělil : "Pane,ten má stejný problém,jako vy..."Nikdy jsem v životě nebyl v servise s reklamací v záruční době a to si kupuji jen nová auta,protože nikomu nevěřím a nechci se nechat napálit.Začínám být z toho rozmrzelý,protože si fakt připadám už trapně,reklamovat třikrát tu samou věc,předají mi třikrát "opravené" auto a na druhý den opět ten samý problém.Začínám hodně litovat,že jsem opustil auta od VW a že se mi zalíbila CX3 a recenze na toto auto.Normálně vůbec se mi tam počtvrté nechce ale začínám mít pocit,že někdo čeká,až uplyne záruční lhůta a pak mi to s úsměvem za moje peníze opraví hned napoprvé.Nekoupil jsem si nové auto proto,abych poslouchal tyto pazvuky u auta,které má najeto 15 000 km.Zrovna teď jsem parkoval v práci a vrzalo to,jak stará maringotka.Doteď jsem to bral celkem sportovně ale už jsem hodně naštvaný.Hlavně na sebe.Uvidím,jak na počtvrté dopadnu ale donutím je aby to opravili,moje trpělivost přetekla.Zajímalo by mě,jakou zkušenost s tím mají ostatní majitelé CX3......
 
Vypadlo mi v textu jedno slovo. Nebyla provedena výměna předních tlumičů ale dorazů předních tlumičů....
 
Ted se mi taky zacinaji ozyvat jakesi pazvuky od predniho kola na spolujezdcove strane, ale jen asi pul minuty po tom co vyjedu, pak to prestane. Auto ma najety necelych 5k, budu to jeste chvily pozorovat pak kdyz tak navstivim servis at to daj do kupy
 
Naplánoval som si servis v Kova Badín s.r.o. práve s týmto problémom na 02.10.2017. Po servise poreferujem, že na čo prišli a či sa problém odstránil. Mne sa to praskanie a vŕzganie trochu zhoršilo a už som nemohol čakať na ďalšiu servisku v 06/18! Verím, že problém odstránia a budem môcť napísať, že čo konkrétne problém zapríčinilo a ako ho odstránili.
 
Ja uz na to prisel, me to delali bryle v kastliku ale znelo to hrozne fakt to vypadalo jak od predniho pravyho kola. Jsem si rikal ze to dela vzdy jen rano, odpoledne sem mel bryle na hlave totiz. Nevěřil bych ze to muze vydavat takovej zvuk
 
Teď při najetí necelých 30 tis. začínám pozorovat rány od přední nápravy při přejezdech příčných nerovností (retardery apod.)
 
Takže som po prehliadke a servis potvrdil, že skutočne tam niečo praská a vŕzga :eek:
Po prehliadke mi bolo prijímacím technikom oznámené, že tento problém majú zaznamenaný a riešia ho dodatočnou montážou plastových podložiek pod pružiny predných tlmičov, avšak má to jeden háčik a síce, že toto sa rieši iba na nejaké konkrétne výrobné čísla od-do :confused:. Technik ma ubezpečil, že bude komtaktovať výrobcu a problém prekonzultujú a „pravdepodobne“ vyriešia v rámci záruky. Som zvedavý na resultát a tiež ma zaujíma čas vybavenia mojej záležitosti.
Som z toho vaľajaký zmätený, pán veľkomožný! :D
 
Jak to tak čtu, tak sem rád, že sem ty default pružiny vyměnil asi po dvou měsících od koupi auta za eibachy. Mám najeto něco málo přes 50k km a žádné bouchání nepozoruji nebo nějaký jiný problém s tlumiči.
 
Aj si znižoval podvozok? A čo cena? Teraz by som to mal mať zdarma v garancii. Neviem, či by sa mi to vyplatilo. Počkám na reakciu servisu a uvidíme.
 
@Szopi Já tam dával Eibach Pro-Kit Mazda CX-3. Kupoval jsem je tehdy na ebay za 3700,-. Auto to trošku snížilo. Asi o 2-3cm. Ale je to pořád dost vysoko aby jsi přejel retardér a je to i výš, než obrubníky na parkovištích. Takže nebyl žádný problém. Ale já stejně parkuji vždy před, takže nedojíždím jak někdo kolem až k obrubníku. A taky to dost omezilo naklánění v zatáčkách a tak nějak bych řekl, že celé auto je takové víc stabilnější.
 
Zdravím já jsem v létě při parkování své M2 slyšel vrzání řízení,najeto 15.000 km výměna misek tlumičů zatím v pohodě. A ted na podzim při pomalé jízdě přes nerovnosti, jsem slyšel klepání u přední nápravy . Měl jsem vymlácené kosti stabilizátoru 21.000 km vyměněno na záruku. Zatím ok
 
Me to na cx3 (najeto 10k km) začalo take - přejetí retarderu a při dosednuti ukrutně vrze od pravého předního kola .Uvidime jak se k tomu postaví v servisu , zatim to je ale jediná vada na kráse :)
 
Tak mě nepomohlo ani nasazení těch chráničů na tlumiče. Ale dělá mi to při otáčení volantem doleva slyším vrzání od pravého kola.
 
Back
Top