• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Výměna baterie v klíčku

Natural

správce
Člen týmu
5 203
Přidávám názorné video, jak vyměnit baterii v klíčku. Jedná se o klíč, který se u mazd objevuje od roku cca 2005 až cca do roku 2012.
Budeme rádi, když se zde ukážou i návody, jak vyměnit baterii v nových klíčích ;)
 
V tom novějším typu je (2008-dodnes) je CR2025. V bezklíčové kartě GG FL/CR bude asi taky.
 
Tu je videjko pre nový kľúč. Stále CR2025.
Jednu hlášku o slabej batérii v kľúči mi už Mazduša oznámila, tak ma to zrejme čaká.
 
Kupoval jsem baterie včera. Už jsem musel startovat klíčem. Výměna jednoduchá.
 
Já bezklíčovou pětku prodal po 1,5 roce, takže jsem nestačil baterku vybít.
 
Ahojte, vymenil som bateriu v Mazde 3 2006 a odvtedy mi vobec nejde odomykat/zamykat.

Skusal som aj naprogramovat kluc podla navodov, vsetko islo v pohode akurat ked som mal stlacit 2x tlacidlo na kluci tak nereagoval.

Cervena diodka zasvieti ked stlacim tlacidlo.

Nemal niekto podobny problem? Dakujem za rady
 
Ahoj, taky se přidám s problémem. Už to začíná být otravné a nepodařilo se mi najít příčinu. Mám ten klíč, který je ve videu. Dálkově jsem s ním auto odemykal a zamykal po koupi pár týdnů. Pak to přestalo fungovat. OK, říkám si, to bude baterie v klíči. Tak jsem to rozebral (bylo vidět, že to už dělal někdo předemnou). Baterii jsem vyměnil a vše v pořádku. Nicméně asi tak po měsíci opět - dálkové odemykání přestalo fungovat, dioda ani neblikla. Říkal jsem si, že jsem možná koupil nějakou prošlou baterii, tak jsem ji vyměnil za novou a vše v pořádku, dioda blikla, zamknutí / odemknutí v pohodě. Uběhl asi tak měsíc, měsíc a půl a je to tu zase - klíč nefunguje, dioda nebliká, baterie asi bude vybitá. Nechápu, co se děje, přece není možné, aby se baterie v klíči vytloukla za měsíc. Navíc autem nejezdím tak moc a odemknu ho párkrát týdně. Kupovat každý měsíc baterii za cca 50kč se mi tedy opravdu nechce. Netušíte někdo, co by to mohlo být? Obecně jsem četl na fórech hodně nářků na tenhle klíč a dálkové odemykání...
 
Vadná elektronika v klíči .... nebo by jsi musel koupit 3 roky staré baterky a to už asi těžko. Máš ještě náhradní klíčenku, tak použij tu a uvidíš že ti vydrží více jak měsíc.
 
Vadná elektronika v klíči .... nebo by jsi musel koupit 3 roky staré baterky a to už asi těžko. Máš ještě náhradní klíčenku, tak použij tu a uvidíš že ti vydrží více jak měsíc.

Ano, podezírám klíč, že z nějakého důvodu tu baterii prostě vybíjí. Baterie, co jsem koupil byly nové, s výdrží ve skladování do roku 2027. Takže je to tím klíčem. Na zahraničních fórech se tenhle stejný problém objevuje, i u novějších mazd, bohužel nikdo nepřišel s řešením. Jeden uživatel psal, že v bateriích už má 400 dolarů a jiný, že mu nezbývá nic, než auto naštvaně odemykat a zamykat fyzicky. Já bohužel mám jen jeden tento klíč s remote, druhý je jen mechanický, protože původní majitel nechtěl připlácet za dva remote klíče. Kdyby se do toho klíče dalo dostat nějak lidsky, tak tu baterku prostě vždycky vytáhnu, ale dobývat se do toho pokaždé tím způsobem, co mazda vymyslela je o nervy (i o celistvost klíče).
 
Back
Top