• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Výměna halogenových žárovek v potkávacích světlech

V šedym GGčku jsem měl potkávačky Xenony D2S: "Osram Xenarc NightBreaker Unlimited" a jako dálky H1: "Phillips BlueVision Ultra" a svítilo to nějak takle:
P5182411.JPG P5182417.JPG
 
Ja mam ty hypery na GH v potkavackach za čočkou a je to zatím supr. Krasne bílý a dosvit o něco min, než nightbreakery. Mam dlr tak snad chvili vydrží...
 
Konkrétně ohledně životnosti Nightbreakerů. U patice H1, kdy jiná žárovka vydrží v pohodě funkční několik let, je oproti tomu životnost žárovky Osram Nightbreaker cca 2měsíce u stejného provozu automobilu. U jiných patic je to s životností lepší (H1 je opravdu náchylná). To jen tak pro srovnání, že velká svítivost opravdu nejde dohromady s dlouhodobostí, jak se správně již několikrát psalo ;)
Sám ovšem nedám na Nightbreakery dopustit, protože do dálkových světlometů není lepší žárovky, jak jsem několikrát zdůrazňoval.

@Kábek Určitě super návod a kdo bude mít nějaký problém, tak ho jistě využije.
 
Co jsme se s někym onehdá o tomhle bavili, tak jedna z variant byla, že NightBreakery maji kratší vlákno, který je víc nažhavený a tim pádem víc svítí. Ale tušim, že to byla jen doměnka, ne nějaké exaktní zjištění...
V ten moment by se to mohlo pak brát jako "únava materiálu", že se dřív vypálí a je tim pádem teoreticky háklivější na vibrace etc...
A přijde mi, že oproti H4/HB3/H3 má H1 to uchycení takový volnější občas. Pokud se neohne "pružinka", nedrží tam tak pevně a lehce se tam může kvedlat.

Mám je v dálkách na GY, tak při chvíle volna bych se mohl pokusit o nějaké to měření. V Xedosu mám jako hlavní CoolBlue , ale tam je patice HB3 (H1 jsme řešili i od jinýho výrobce, HB3 jsem od nikoho jiýho nesehnal), do který se vrtat nechci a přístup je tam jak k penězům. Popřípadě bych mohl zkusit kouknout na sestry GE, tam jsou hlavní i dálkový H1, v dálkách jsou obyč a v potkávacích "xenon blue" od Autolampu.

Ale kdy se na to stihnu dostat, nemám tucha...
 
Mazdar kolegové! Tak jsem nahodil ty Hyper Blue a imho jsou lepší než nightbreakery. Dosvit srovnatelnej, barva mnohem lepší! Fotky to nezachytí, ale ta barva je stejná jako na LEDkách v DRL. Mrkněte na fotky, zajímá mě váš názor! PS: Asi budem muset udělat nějakej ten rychlosraz abysme to mohli prorovnat, ne? ;)
z vlastní zkušenosti vím že opravdu svítí perfektně ale až bude pršet nebo jen mokro tak čim bělejší tím víc se to ve tmě ztrácí takže zbytečně vyhozené peníze když to nemá žádnej efekt v noci na mokru a jsi pomalu jak když nesvítíš mám s tím zkušenost mám jev mí nynější M6 SW GY zlatá nažloutlá světla to je jiné kafe na mokru to vidíš že to svítí a nejedeš téměř po tmě
 
@Flexo90 Přesně tohle jsme řešili a například 14.8.2015 (sákra to to letí, že už to bude rok :) ), jsem se ptal na zkušenosti na mokru.
Každopádně GY je další extrém, jelikož je tam H1 žárovka oproti H11 v GH.
 
Tak jsem se pustil do výměny žárovek v potkávačkách (zjistil jsem že jsou kaput když jsem jel do práce po tmě na parkovačky :D toš zadaří se).
Osobně jsem prozatím koupil po konzultaci s @Natural http://autozarovky.heureka.cz/hella-h11-12v-55w-pgj19-2-he/ tak uvidíme, ale mám v plánu koupit ještě ty nightbreakery a tyhle Helly nechat jako rezervní.

No řeknu to asi tak, když jsem velkej a mám velký ruce (@LadyDoubleEl :D), tak výměnu musela udělat přítelkyně, protože já tam ty ruky prostě z vrchu nenarval, né tak tam s něma ještě operovat.
 
Jen doplním, že hlavní požadavek byl takový, ať to svítí jak to svítilo. Od Nightbreakerů jsem spíše odrazoval, jelikož @dJn3o mazda má jednotku automatického svícení, takže by se tyto žárovky měnily jako na běžícím pásu. Svítily by o hodně lépe, ale poměr cena/výkon respektive výdrž není v tomto případě ideální.
Prostě stále platí, že tyto Osramy NB jsou nejideálnější k dennímu svícení nebo do dálkových světlometů, kde je jejich výdrž dostačující. To jen pro shrnutí ;)
A kdo chce něco opravdu vidět, tak jediná volba jsou prostě xenony a přes to momentálně nejede vlak :happy:
 
Máme teď poslední dobou docela dobrý zkušenosti s žárovkama Xenon Blue od Autolampu. Homologovaný, za pár peněz a svítěi krásně bíle :) Víc do bíla než Osram Cool Blue Intense...
NB bych už jen z principu dával spíš jenom do dálkovejch (na GY je tam mám), protože co jsem pochopil, tak do toho vlákna jde víc, než by mělo, takže větší svítivost na úkor životnosti...
 
Teď se dívám na krabičku autolampu a rozpomněl jsem se, že jsem je zkoušel jako jedny z prvních do 626GE. No dobrá na nich byla jenom ta barva, jinak spíše nic než moc. Tak třeba za ty léta zapracovali a nebude se už odlupovat modrá barva do světla.. To že na vodě se úplně ztratily taky moc dobré nebylo. Jednalo se o H1.
Ale je to jasné a už to tady několikrát bylo napsané. Je to o tom, kdo co preferuje, někdo více barvu, další osvit. Nejlepší je tohle ještě zkombinovat s výdrží. A to prostě bez kompromisů nejde :)
 
Nemám tušení, jak na to byly před x lety, testujeme je cca rok max... :) Ohledně odlupování, nevim, zatim se nám nic takovýho neprojevilo, máme H1, H3, H7 (HB4 bohužel nedělaji :-/ ) A výdrž, i kdyby vydržely čtvrtinu toho, co Osramky (která mi stejnak po půl roce praskla :-/ ... tak se to furt finančně vyplatí. Pokud bude spokojenost s barvou světla.
Ohledně vody, tam jsou jakýkoliv nabělený žárovky marný, to samý na sněhu... I proto třeba do mlhovek nechci bílou/LED, aby to bylo použitelný :)
Ale, jak řikáš, každýmu vyhovuje něco jinčího :)
 
Od ledna jezdím s HID H11-5000K 12V, 35W, halogenky jsou zoufalost, už to dál nešlo, v ranních mlhách viditelnost 2m před autem, krajnice nic. Dnes jedno světlo nesvítí. Takže cca 10 měsícu v provozu. Viditelnost krásná, čočky seřízené takže světlo stále na silnici, problémy žádné. Hlavně je vidět krajnice a tak 2-3 m za ní, takže už i zajíce na poli nebo pár lidí na dálnici jsem i viděl a mohl reagovat!
Když si vezmu že výměna žárovky byla na spořilově 500,- a vydržela tak 3 měsíce..
 
Mazdar!

Pánové, kdo tu má hid sadu v GHcku, mohl bych poprosit o foto jak je to tam připevněný? Případně jaky typ sady to je. Diky. ;)
 
@dJn3o myslíš konkrétně kde jsou schovaná trafa nebo jaké připevnění?
Typ je určitě H11 a jak již bylo několikrát řečeno, pozor na levné čínské padělky (vlastní zkušenost) ;)
 
Mazdar!

Pánové, kdo tu má hid sadu v GHcku, mohl bych poprosit o foto jak je to tam připevněný? Případně jaky typ sady to je. Diky. ;)
Jj kdyz koupis neco kolem 1500Kc, melo by to fachcit dobre. Jak to stoji min, je to sunt...

Já kupoval kdysi tady
Foto zde - hledej trafa :) : img_2135-2-jpg.6975
 
Poslední úprava:
@dJn3o myslíš konkrétně kde jsou schovaná trafa nebo jaké připevnění?
Typ je určitě H11 a jak již bylo několikrát řečeno, pozor na levné čínské padělky (vlastní zkušenost) ;)

Jojo, kde jsou schovaný, už tak je tam toho místa málo. To vím že je to H11, ale mám na mysli právě konkrétní produkt třeba, abych věděl podle čeho se orientovat, případně značka nebo tak něco, abych právě nekoupil nějakej zmetek.

Jj kdyz koupis neco kolem 1500Kc, melo by to fachcit dobre. Jak to stoji min, je to sunt...

Já kupoval kdysi tady
Foto zde - hledej trafa :) : img_2135-2-jpg.6975

Mám takovej tušák že je to na pravé straně, jak to má odlepenou nálepku. :D
 
Což mi připomíná, že mi na Táborským rychlokafi kluci řikali, že začli dělat Osram NightBraker Laser. Vysoká svítivost, bílá barva. Ještě jsem se po nich nehledal, než mi rupnou aktuální dálky :D
A ty Hypery, jednak nejsou schválený pro provoz na pozemních komunikacích a druhak jsou dost do modra/dialova...
 
@edemsx Laser (plněné pouze xenonovým plynem nikoli směsí halogen/xenon) jsem v H1 zatím neviděl bohužel, taky jsem se díval a chtěl jsem inovovat :)
Ohledně těch hyperů, právě proto píšu že jsou pro ty, co jdou po xenonové barvě ;)
 
Tak jsem teď koukal a máš pravdu, našel jsem jenom H4/H7, tak zase nic :-/
No, kamarád je měl v parabolách a bylo to děsný, poznal jsem ho okamžitě... Mě víc seději ty intensy, kort když jsem rád aspoň za ně, do HB4 :D
 
Back
Top