• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Výměna halogenových žárovek v potkávacích světlech

Škoda, no uvidíme a určitě nám v H1 popřípadě neuniknou ;) Já popravdě taky rád "žlutější" a navíc preferuji radši funkčnost než estetiku (modré světlo nesvítí optimálně hlavně za zhoršených povětrnostních podmínek). Ale párkrát už jsem zaznamenal, že někdo šel čistě po barvě, tak vždy dávám i tuto možnost, aby se předešlo případnému zklamání :)
 
Poradí mi niekto ?
Potrebujem vymenit Osram Silverstar H4 , ich životnosť bola u mna takmer na den presne, 24 mesiacov.
Moj prevereny predajca autodielov sa odstahoval.

Moje otazky :
Ako overím v predajni pravost Osram, alebo Philips, aby som si nahodou nekupil, akýsi čínsky sfalšovaný šmejd.
Silverstar bol-je dobry, ale uz by som privital vyssiu svietivost svetiel. Mate uz niekto skusenost s Osram Night Breaker Laser ?
 
Poradí mi niekto ?
Potrebujem vymenit Osram Silverstar H4 , ich životnosť bola u mna takmer na den presne, 24 mesiacov.
Moj prevereny predajca autodielov sa odstahoval.

Moje otazky :
Ako overím v predajni pravost Osram, alebo Philips, aby som si nahodou nekupil, akýsi čínsky sfalšovaný šmejd.
Silverstar bol-je dobry, ale uz by som privital vyssiu svietivost svetiel. Mate uz niekto skusenost s Osram Night Breaker Laser ?
Neporadili ste mi, takze som si objednal H4 Osram Silverstar Bliss 2.0.

https://www.osram.com/automotive/pr...gen-headlight-lamps/silverstar-2-0/index.jsp#

Kedze to ma oznacenie + Bliss 2.0, istotne musi byt lepsia, trvacnejsia , ako 1.0 , ktora sa po 2 rokoch v mojich svetlach vypalila :p
 
Poslední úprava:
Zdravím. Chystám se do vyměny mlhovek .chtěl bych udělat denní svícení tj. Místo mlhovek tam dát žárovky typu co potkávám na bmw (svítí to jakoby prstenec -kolem dokola ,nemůžu nikde najít obrázek) samozřejmě za led abych neničil xenony .tzn parkovacky a mlhovky jako denní svícení. Může mi někdo poradit jaký typ patice má mlhovka a jak ji vymenit,kudy se tam dostat? Děkuji ..Mazda 6 gh 2012 .
 
@Mori mlhovka má patici H11. Parkovačka + mlhovka na denní svícení je o pokutu a hodně takových případů jezdí po silnicích.. Už jenom to, že svítí komplet všechno včetně interiéru a po každém nastartování bys musel přepínat páčku mi nepřijde friendly..
Osobně bych se na BMW prstenec vykašlal, protože to moc osvit denního svícení nemá.
Více například: Denní svícení - DRL u Mazda6 GH
 
Včera jsme společně s @Natural a @Vitus udělali srovnávací test různých zdrojů světla do potkávaček.

Původně jsem měl halogeny Osram Hyper Blue a zkusili jsme je porovnat s kvalitními LED (mistr Natural mě jistě opraví, ale myslím, že to jsou ty ZES čipy) a následně s HID sadou (xenon).

Výsledky si můžete prohlédnout na přiložených obrázcích. Nechal jsem si tam tu HID sadu, protože IMHO nejlépe svítí a přitom má dobrou barvu světla a hlavně "správný vyzařovací úhel" tj. neměla by oslňovat.

Mrknětě na to a přidejte svůj názor ;)

PS: Až přijdou LEDky se správnou paticí, tak si je dám do dálkovek, tam se hodí :)


35090414252_63ee97ba8d_o.jpg
35090415902_714d5929bb_o.jpg
34412272154_ca3026b76b_o.jpg
35090419092_fbb74f7ee2_o.jpg
34412275384_e1d77a0481_o.jpg
34412277094_0dde44f7f1_o.jpg
34412278664_96144a8152_o.jpg
 
Předně díky @Alamaster za fotodokumentaci a možnost vyzkoušení a otestování všech variant ;)

Ve výsledku vše dopadlo podle předpokladů, takže se žádná revoluce nekonala a Aleš stejně skončil u Xenonového zdroje, jako jsme říkali nějakej ten pátek zpět a sám Aleš od začátku také počítal s touto konečnou "nejlepší" variantou ;) Rozdíl mezi žárovkou a LED byl propastný ve prospěch LED (na foto to tolik nevypadá) a následně byl také velký mezi LED a xenonem ve prospěch xenonu.
Nicméně je povzbuzující, že LEDky jsou díky dlouholetému vývoji už velice pěkně držet hranu světla a neoslňovat protijedoucí řidiče.

Z hlediska LED se jedná pro upřesnění o Luxeon ZES chipy (originální, nikoli čínské padělky). Ale o tom více v tématu o LEDkách. Brzy se tu budou objevovat fotky mlhovek, přisvěcování do zatáček (už máme video funkčnosti: Výměna žárovek za LED u Mazda6 GH) a dálkových světlometů, kde díky bleskurychlému rozsvícení jsou absolutně parádní. Včera blikání @Nahasapimapetilon po motokárách bylo opravdu impozatní :D (s Nahasou jsme řešili přestavbu už před nějakou dobou).

Ať to svítí!
 
xenony byly dopředu jasnej vítěz! Ale nutno dodat, že před osazením xenonu se LEDky zdály dostačující ......
 
Pak poreferuj. :)
Už dlouhou dobu chci koupit nějaký svítivější, ale zatím jsem se k tomu nedostal.

Takze mam za sebou prvu nocnu jazdu s Osram Silverstar 2.0 Bliss vid vyssie foto a prispevok.
Z ich svietivosti nadseny nie som. mam dojem, ze Silverstar 1.0 svietili lepsie.
Priame provnanie uz neviem spravit , pravdepodobne zvysenie zivotnosti u Silverstar 2.0 Bliss, islo na ukor svietivosti Silverstar 1.0
V porovnani s H4 General Electric, ktore som mal dočasne vo svetlach, sú x-násobne lepsie
 
Vymenil so H11 a H15 ...originál bol strašne “žltý” ...ešte odskúšam vnoci ..som zvedaví ..zatiaľ sa výsledok javí ako dobrá voľba ..sú biele z jemným nádychom modrej taký xenon efekt
DD101538-D928-4780-9416-763D1CDCA2EF.jpeg 2AE875D2-6238-4560-B875-9B912F1CF41E.jpeg 2F4E8D8E-C43C-4F89-B84C-40F871E35651.jpeg 1538ED44-BD1E-447C-A908-3E9A033DBCB8.jpeg
 
Poslední úprava moderátorem:
No nevím, je to na pokutu :-( STK to prostě neprojde... Mně takto na STK museli vyměnit namodralé Osramky.. (a to jsem měl H4) Nevím, jestli je to lenost, ale já bych radši koupil namodralé Osramky, nebo Philips... Ty jsou určitě spolehlivější než ty no EU z číny.. Aby ti to auto náhodou nevyhořelo z čínanský vyroby
 
No nevím, je to na pokutu :( STK to prostě neprojde... Mně takto na STK museli vyměnit namodralé Osramky.. (a to jsem měl H4) Nevím, jestli je to lenost, ale já bych radši koupil namodralé Osramky, nebo Philips... Ty jsou určitě spolehlivější než ty no EU z číny.. Aby ti to auto náhodou nevyhořelo z čínanský vyroby
Mas nejaky typ na ty osramky a philipsky ? Ty zluty vubec v noci nesviti !
 
Přesunuto z LEDkového tématu. O halogenkách je zde mnoho informací ;)
Ještě poprosím členy vkládat miniatury velkých fotografií, ať to tu nemáme zatapetováno obrovskými fotografiemi. Díky za spolupráci ;)
Bez názvu.jpg
 
philips H4 white vision jsem měl na mé Mazdě 2 2010. Bez problémů svítí o dost více, než normální, co dávají v servisu.. Teď mám novou M3 2017 Challenge, tak uvidím, jak mi budou svítít v noci v zimě.. Jako denní svícení mi stačí moje "blikačky" a v noci jsem ještě nejel :-( Jakmile bude zima a uvidím, že mi budou svítít míň, než jak si předstvuji, tak žárovky vyměním za Philipky.
 
Back
Top