• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Výměna žárovek za LED u Mazda CX-3

Osobně nelituju připlatku za LED..svítí to opradu slušně.Jen při první garančce jsem nechal světla přizdvihnout.Od výroby je tam podle regloskopu docela solidní rezerva a výsledek parádní;) Doporučuji ostatním,komu vadí že LED svítí malinko níž.
Pokud to riskneš a necháš si nahodit rozumné LED,které samozřejmě zkonzultuješ s Natural...budeš spokojený.Nač vymýšlet něco,co je dávno vymyšleno;)
Jasny ! Stejne se chystam k natural tak by rovnou udelal i predni led ! Napisu objedname a nacpem to tam ! Snad pujdou jak potkavacky tak parkovacky vcetne denniho sviceni ! Misto hovadin typu i-stop mohl byt v zakladu led sviceni to je pro me snad hlavni znak bezpecnosti nez pic.,,, kterou stejne vsichni vypiname !
 
Jasny ! Stejne se chystam k natural tak by rovnou udelal i predni led ! Napisu objedname a nacpem to tam ! Snad pujdou jak potkavacky tak parkovacky vcetne denniho sviceni ! Misto hovadin typu i-stop mohl byt v zakladu led sviceni to je pro me snad hlavni znak bezpecnosti nez pic.,,, kterou stejne vsichni vypiname !
Zapomněl jsi na LED blinkry:) Spoustu věcí ohledně předělávky do LED se dá pořešit s Robem (Natural)....je to opravdu profík,který ví o čem mluví.Rád ti poradí a vše vysvětlí co a jak.Těším se na tvoje reference po celkové LED kůře a spokojenosti jizdy v naprosté tmě;)
 
Bohužel ano :D :cool:
Designově hrůza navíc odejde jeden chip a je po srandě.. co to udělá po delším stání na blikačkách radši nemluvit..
Proto zatím jedeme ve staré dobré klasice s odporama s pasivním chlazením ;)

Do nedávna jsem tu měl odložené pro tebe ty, co si chtěl už minulý rok.. :D :cool:
Vydrz kamo ! Hezky objednej led vnitrek, rz, couvacky a dej vedet na kolik vyjdou predni led a v polovine cervence mam dovcu a zajedu do praglu ! Doufam ze nebudete mit zrovna demonstraci !
 
To vypadá efektně, jak se to dá dodělat? A svítí to trochu i ve dne?
Ahoj, ve dne moc né, ale v podvečer a večer je to super. Je to malá krabička, která se nalepí na dveře 3M páska,(3AAA baterie) nebo se dá naistalovat přímo do dveří a napojit na el.rozvod. Je to taková hračka z Ali, nebo Wish, jeden kus cca 80 Kč.
 
Dnes sme sa na zraze na Palave stretli s LED Guru Naturalom a dostali sme peknu svietiacu vybavicku v podobe led svetiel tam, kde sme neboli vybaveny... touto cestou sa mu este raz chceme podakovat za rychlu a kvalitnu pracu... vdaka ;)
15352191409608972894187929316166.jpg 15352192229637251073431442479730.jpg 15352192462103460002520041404433.jpg
 
Ahojte, mohol by mi niekto prosim napisat aky typ stretavacich LED ziaroviek to pouziva Natural? Ja som kupoval drahsie, pasivne chladene H15 a H11, ktore vraj ako jedine maju europsku homologizaciu (https://www.autoeshop.sk/LED-ziarovky-H15-s-homologizaciou-E8-CARGUARD-d94693.htm). Co samozrejme v skutocnosti nie je pravda a aj certifikat vyzera dost pochybne.
Kazdopadne dialkove svietia celkom ok, ale stretavacky H15 su podla mna dost slabe (porovnatelne s halogenmi). Hlavne svietia nizko. Ani nahodou neosvetluju okolie tak vysoko ako to je vidno na fotke od Gató. No moze to byt aj tym, ze tie moje LEDky pomerne dobre simuluju svetlo z halogenovej ziarovky a tie tiez nesvietia velmi do vysky. Preto by som rad vedel aky typ LEDiek odporuca Natural, pretoze sa mi zda, ze svietia silnejsie a mozno by som ich vyskusal :) Vdaka.
 
Ahoj, dneska (sobota 3.11.) jsem absolvoval jedno pro mě neskutečně krásné, příjemné, edukativní, poučné a pozitivní dopoledne s Rob @Natural. Tenhle věkem mladý muž je v oboru ledkování opravdová kapacita, jeho znalosti jsou neskutečně hluboké a člověku vše dokáže skvěle vysvětlit. A je s ním fakt radost si povídat, měli jste pravdu - je s ním neskutečná sranda. Navíc je mimořádně slušný - to nemůže být Pražák ani omylem:), ochotný, úslužný a vstřícný, hotový úkaz v dnešním zprofanovaném světě.

Navzdory ne moc povedenému počasí si vzal moji novoučkou CX-3 do parády (u @shr3k už přišla o i-stop), jako kdyby byla jeho vlastní, a postupně oledkoval interiér, kastlík před spolujezdcem, kufr a zadní RZ, plus namontoval klanové podtácky - chápu, že ty byly povinností :) Na parkovačky a potkávačky se dostaneme příští týden, plus mi sundá (a převoskuje) z auta identifikační nálepky, co na Spořilově nalepili.

Rob, tímto bych ti chtěl ještě jednou moc moc moc poděkovat za dosud odvedenou práci, za čas který jsi mi věnoval a v budoucnu dozajista věnovat budeš, za dnešní nesmírně pozitivní dopoledne, a přeji tvojí práci jen samé spokojené zákazníky.

Mazdaaar!!!
 
Ahojte, mohol by mi niekto prosim napisat aky typ stretavacich LED ziaroviek to pouziva Natural? Ja som kupoval drahsie, pasivne chladene H15 a H11, ktore vraj ako jedine maju europsku homologizaciu (https://www.autoeshop.sk/LED-ziarovky-H15-s-homologizaciou-E8-CARGUARD-d94693.htm). Co samozrejme v skutocnosti nie je pravda a aj certifikat vyzera dost pochybne.
Kazdopadne dialkove svietia celkom ok, ale stretavacky H15 su podla mna dost slabe (porovnatelne s halogenmi). Hlavne svietia nizko. Ani nahodou neosvetluju okolie tak vysoko ako to je vidno na fotke od Gató. No moze to byt aj tym, ze tie moje LEDky pomerne dobre simuluju svetlo z halogenovej ziarovky a tie tiez nesvietia velmi do vysky. Preto by som rad vedel aky typ LEDiek odporuca Natural, pretoze sa mi zda, ze svietia silnejsie a mozno by som ich vyskusal :) Vdaka.
Napiš přímo jemu, určitě ti ochotně odpoví. Za týden přidám fotky, tak budeš mít srovnání.
 
Ja som kupoval drahsie, pasivne chladene H15 a H11, ktore vraj ako jedine maju europsku homologizaciu
Klasická falešná homologace..
Do dálkových světel se nepouštím vzhledem k nutnosti chlazení LED zdrojů. Vzhledem k "zadeklování" H15 patice nedoporučuji svítit dlouho denním svícením - dávej si na to určitě pozor a zkus na jakou teplotu se tvoje zdroje zahřejí.
Dálkové řešíme externě přestavbou projektorů na bi-led :cool:
 
Klasická falešná homologace..
Do dálkových světel se nepouštím vzhledem k nutnosti chlazení LED zdrojů. Vzhledem k "zadeklování" H15 patice nedoporučuji svítit dlouho denním svícením - dávej si na to určitě pozor a zkus na jakou teplotu se tvoje zdroje zahřejí.
Dálkové řešíme externě přestavbou projektorů na bi-led :cool:
Dakujem za odpoved. Ohladom tej homologizacie tych mojich LEDiek mi to bolo jasne, ale aj tak som ich nakoniec kupil, lebo som chcel cool biele svetla :rolleyes:. S tym chladenim H15 som si trochu robil starosti aj ja. Taktiez na denne/dialkove je pouzita parabola a biela LEDka v parabolach je podla mna dost napadna a je dost vysoke riziko pokuty, hlavne pri ich vyuziti na denne svietenie. Takze som namontoval aj samostatne pridavne svetla na denne svietenie (vid. foto), lebo sa mi aj pacila predstava, ze budem spolu so stretavackami svietit este aj slabo svietiacimi dennymi :). Cize problem chladenia pri dennom svieteni som takto obisiel. No a tie dialkove som nakoniec vyriesil tak, ze namiesto povodnych plastovych krytov som tam dal take protiprachove gumove kuzely z aliexpressu, ktore maju otvor na LED ziarovku tak, aby chladic mohol vytrcat von. Tie gumove kuzely som po obvode uchytil klasickymi kovovymi stahovacimi paskami, takze sa tam nema velmi prach ako dostat. Ale velmi tie dialkove nepouzivam (max. par minut nepretrzite), pretoze jazdim drvivu vacsinu casu v premavke (aj na dialnici) a oslnoval by som. Takze zatial ani neviem, ci je to chladenie dostatocne na nejake dlhodobejsie svietenie. V podstate mi ale ide hlavne o tie H11-ky, ktore svietia menej ako by som chcel (aj kvoli tomu nizkemu sklonu). A mohol by si mi prosim dat vediet aj aka je cena tej prestavby na bi-led? Ide o namontovanie svetiel z vyssich vybav alebo je to nejaka custom uprava?
Taktiez ak aj cisto nahodou vies o cervenych ziarovkach w21/5w do zadnych svetiel, ktore nesvietia viditelne menej ako halogenove, tak by ma velmi potesilo, keby si dal vediet ake su vhodne ;) Vyskusal som Osram LEDriving Premium a po vyskusani som nechal halogenove, lebo tie Osram LED su jednoducho slabsie a hlavne za dna je to vidno. Uz halogenove sa mi nezdaju ako nejake extra silne a slabsie by som tam urcite nedaval.
02_small.jpg
 
Dakujem za odpoved. Ohladom tej homologizacie tych mojich LEDiek mi to bolo jasne, ale aj tak som ich nakoniec kupil, lebo som chcel cool biele svetla :rolleyes:. S tym chladenim H15 som si trochu robil starosti aj ja. Taktiez na denne/dialkove je pouzita parabola a biela LEDka v parabolach je podla mna dost napadna a je dost vysoke riziko pokuty, hlavne pri ich vyuziti na denne svietenie. Takze som namontoval aj samostatne pridavne svetla na denne svietenie (vid. foto), lebo sa mi aj pacila predstava, ze budem spolu so stretavackami svietit este aj slabo svietiacimi dennymi :). Cize problem chladenia pri dennom svieteni som takto obisiel. No a tie dialkove som nakoniec vyriesil tak, ze namiesto povodnych plastovych krytov som tam dal take protiprachove gumove kuzely z aliexpressu, ktore maju otvor na LED ziarovku tak, aby chladic mohol vytrcat von. Tie gumove kuzely som po obvode uchytil klasickymi kovovymi stahovacimi paskami, takze sa tam nema velmi prach ako dostat. Ale velmi tie dialkove nepouzivam (max. par minut nepretrzite), pretoze jazdim drvivu vacsinu casu v premavke (aj na dialnici) a oslnoval by som. Takze zatial ani neviem, ci je to chladenie dostatocne na nejake dlhodobejsie svietenie. V podstate mi ale ide hlavne o tie H11-ky, ktore svietia menej ako by som chcel (aj kvoli tomu nizkemu sklonu). A mohol by si mi prosim dat vediet aj aka je cena tej prestavby na bi-led? Ide o namontovanie svetiel z vyssich vybav alebo je to nejaka custom uprava?
Taktiez ak aj cisto nahodou vies o cervenych ziarovkach w21/5w do zadnych svetiel, ktore nesvietia viditelne menej ako halogenove, tak by ma velmi potesilo, keby si dal vediet ake su vhodne ;) Vyskusal som Osram LEDriving Premium a po vyskusani som nechal halogenove, lebo tie Osram LED su jednoducho slabsie a hlavne za dna je to vidno. Uz halogenove sa mi nezdaju ako nejake extra silne a slabsie by som tam urcite nedaval.
Zobrazit přílohu 17008
To jsi zkoušel tyto nebo ještě jiný typ?
https://www.autolamp.cz/LED-12V-W215W-W3x16q-OSRAM-blistr-2ks7915CW-02B.html
 
. H15 biela LEDka v parabolach je podla mna dost napadna a je dost vysoke riziko pokuty, hlavne pri ich vyuziti na denne svietenie. Takze som namontoval aj samostatne pridavne svetla na denne svietenie (vid. foto), lebo sa mi aj pacila predstava, ze budem spolu so stretavackami svietit este aj slabo svietiacimi dennymi :). Ide o namontovanie svetiel z vyssich vybav alebo je to nejaka custom uprava?
Taktiez ak aj cisto nahodou vies o cervenych ziarovkach w21/5w do zadnych svetiel, ktore nesvietia viditelne menej ako halogenove, tak by ma velmi potesilo, keby si dal vediet ake su vhodne ;) Vyskusal som Osram LEDriving Premium a po vyskusani som nechal halogenove, lebo tie Osram LED su jednoducho slabsie a hlavne za dna je to vidno. Uz halogenove sa mi nezdaju ako nejake extra silne a slabsie by som tam urcite nedaval.
Nemám rád, když něco kazí design vozu (v tomto případě externí DRL), nicméně i tak se dá a poradil sis ;)

U nového vozu bych spíše řekl, že nikoho ani nenapadne, že tam LED není z výroby (pokud je správně usměrněn světelný paprsek, přiměřený výkon, bílá (ne fialová nebo modrá) barva atd.) viz. například: Výměna žárovek za LED u Mazda CX-5

Přestavba na Bi-LED spočívá ve výměně projektoru. Tato přestavba je cca 6x levnější než namontování světel z vyšší výbavy :)

Ano Osram LED jsou opravdu slabé a jednoznačně nedoporučuji. Používám extra silné LED zdroje (vhodné např pro zafóliovaná světla). Nebo v případě originálních světel se nejlépe osvědčil Philips Vision (samozřejmě originál). Svítí přesně jako žárovka a jediná změna je bleskurychlé rozsvícení brzdových světel oproti vláknovce.
Foto zde:
7454-8fda7c82a2a4b928cd7a769c20e64e65.png

Více info v SZ ;)
 
#293
To mě zajímá jelikož mi teď prasklo vlákno pro brzdu auto ani nepíplo, že je něco špatně. Ještě, že kontroluji často.
Robe máš odzkoušené LED a skladem?
 
Nemám rád, když něco kazí design vozu (v tomto případě externí DRL), nicméně i tak se dá a poradil sis ;)

U nového vozu bych spíše řekl, že nikoho ani nenapadne, že tam LED není z výroby (pokud je správně usměrněn světelný paprsek, přiměřený výkon, bílá (ne fialová nebo modrá) barva atd.) viz. například: Výměna žárovek za LED u Mazda CX-5

Přestavba na Bi-LED spočívá ve výměně projektoru. Tato přestavba je cca 6x levnější než namontování světel z vyšší výbavy :)

Ano Osram LED jsou opravdu slabé a jednoznačně nedoporučuji. Používám extra silné LED zdroje (vhodné např pro zafóliovaná světla). Nebo v případě originálních světel se nejlépe osvědčil Philips Vision (samozřejmě originál). Svítí přesně jako žárovka a jediná změna je bleskurychlé rozsvícení brzdových světel oproti vláknovce.
Foto zde:
7454-8fda7c82a2a4b928cd7a769c20e64e65.png

Více info v SZ ;)
Ahoj, mám dotaz ohledně světel z vyšší výbavy jak zde píšeš. Na internetu jsou k prodeji originál přední led světla na cx3 a zajímalo by mě, jestli jdou bez problému vyměnit místo původních halogen světel. Jestli by tam nebyl problém třeba kvůli elektrice, nebo něčemu dalšímu. Já sám tomu nerozumím, v servise mě s tím pošlou někam, ale někdo kdo dělá do aut by případnou výměnu třeba zvládnul. Díky :)
 
Ahoj, mám dotaz ohledně světel z vyšší výbavy jak zde píšeš. Na internetu jsou k prodeji originál přední led světla na cx3 a zajímalo by mě, jestli jdou bez problému vyměnit místo původních halogen světel. Jestli by tam nebyl problém třeba kvůli elektrice, nebo něčemu dalšímu. Já sám tomu nerozumím, v servise mě s tím pošlou někam, ale někdo kdo dělá do aut by případnou výměnu třeba zvládnul. Díky :)
Pokud by jsi menil svetla z vyssi vybavy a ta maji automaticke naklapeni, tak budes potreboval dodelat jeste cidla k tomu naklapeni na kazdou napravu
 
Back
Top