• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Výměna žárovek za LED u Mazda CX-3

SMD 5630/5730 je v podstatě totéž. COB je něco jiného. Záleží na zpracování a hlavně chlazení. Nejlépe poznáš co je nejlepší praxí a zkoušením. Mám už hromadu typů vyzkoušeno v praxi, proto vím o čem mluvím a rád poradím (případě nainstaluju na srazech to nejlepší).
 
jojo koukal jsem na netu v jednom obchodu co se na to specializuje maj tam od nejstarších typů LED po nejnovější napsané rozdíly výhody a nevýhody ale nemohu ho najít na googlu měli toho tam hafu :-/
 
Jasná věc, jsem taky moc rád za každé nové info ;) Jiné LED svítí bez problémů, teplo neteplo :)
@Natural

to se nám to tu pěkně rozvinulo
jo a ještě promiň, malá spíše větší oprava. V blinkrech mnou zmiňované LEDky blikají normálně pouze v režimu varovných světel, při směrovém blikání je to fofr jako při prasklé žárovce, tak že na prd. Vracím původní a až se někde potkáme, prokonzultujeme

Zdraví Pedro
 
@Natural

to se nám to tu pěkně rozvinulo
jo a ještě promiň, malá spíše větší oprava. V blinkrech mnou zmiňované LEDky blikají normálně pouze v režimu varovných světel, při směrovém blikání je to fofr jako při prasklé žárovce, tak že na prd. Vracím původní a až se někde potkáme, prokonzultujeme

Zdraví Pedro


O blinkrech tu mame celkem rozsahly topic, netreba objevovat jiz objevene ;)
 
Je třeba zvýšit odpor těch žárovek.
@Marek_
ok, díky za info, připadalo mi že LEDky svítily o něco méně a vzhledem k ceně (cca 350 za kus) jsem je vrátil a směnil za jiné a zatím jsem zůstal u původních žárovek
koukám, že máme skoro stejného mazlika, já raději řadím, tak si ho užívej
 
Otázka do pléna - všimol som si, že po zatvorení dvier sa vnútorné osvetlenie oslabí asi o štvrtinu svietivosti(po otvorení svieti znovu naplno). Zatiaľ som si to na autách iných značiek nevšimol a preto sa pýtam, či je to v pohode, alebo je nejaký problém s vymenenými ledkami??? Alebo je to iba ďalšie vylepšenie z japonskej dielne? Ďakujem za odpovede.
 
Otázka do pléna - všimol som si, že po zatvorení dvier sa vnútorné osvetlenie oslabí asi o štvrtinu svietivosti(po otvorení svieti znovu naplno). Zatiaľ som si to na autách iných značiek nevšimol a preto sa pýtam, či je to v pohode, alebo je nejaký problém s vymenenými ledkami??? Alebo je to iba ďalšie vylepšenie z japonskej dielne? Ďakujem za odpovede.
@Szopl

tak jsem to šel vyzkoušet, pravda po zavření dveří svit nepatrně zeslábne, před tím jsem to ani nepoznal, až když jsem se na to zaměřil, rozdíl není tolik patrný, myslím že to nebude souviset s výměnou za LED
 
@Vitus - dík, aj som si to myslel. Chcel som to však skonzultovať s niekým skúšenejším ;)
Niečo podobné ako môj problémik s osvetlením kufra :D
 
@Marek_
ok, díky za info, připadalo mi že LEDky svítily o něco méně a vzhledem k ceně (cca 350 za kus) jsem je vrátil a směnil za jiné a zatím jsem zůstal u původních žárovek
Jiné LEDky budou také blikat rychle.. Koukni to toho tématu o blinkrech, na které jsem odkazoval ;)
@Vitus - dík, aj som si to myslel. Chcel som to však skonzultovať s niekým skúšenejším ;)
Niečo podobné ako môj problémik s osvetlením kufra :D
Je to kvůli stmívání ;)
 
Tak nevím jak vám, ale já už mám v osvětlení RZ v háji 3LEDku během pár týdnů :mad: to je teda hodně velký zklamání, čekal jsem víc. Prostě LEDka chvíli svítí a pak začne blikat. Stačí na ni trochu poklepat a problikava. Pokaždé je to stejné o_O. Když ji nandam, tak se prakticky dotýká krytu osvětlení, jestli ji pak vadí zavírání kufru a otřesy od toho...
 
To spis prehrivani. Kdyz se dotyka, nema prostor pro chlazeni. A co mas za LEDky? Me ty, co jsme s @Natural-em vymenili sviti bez problemu trictvrte roku. Ty stare odesly behem par mesicu.
 
@vladas75 zatím si jediný s tímto problémem a všem LEDky s chlazením fungují bez problémů. Každopádně beru tuhle výzvu za pačesy a jdeme to vyřešit. Kdyby se v budoucnu tento problém objevil i u ostatních CX-3, tak alespoň budeme vědět, čím problém odstranit a vyřešit. A pokud se u ostatních neobjeví, tak budeš mít odstraněno alespoň ty :)
Píšu SZ a otestujeme jiný druh, popřípadě značkové LED ;)
 
Ahoj, nezkousel jste nekdo prosim LED nahradu za brzdovy a obrysovy na CX-3 ?
Vcera v noci me zemrely obe zadni obrysovky (zarovky) naraz, coz jsem u auta jeste nezazil, aby sly naraz do kopru.
Tak me napadlo je zkusit vymenit za LED, jetli snad netrpi otresama ?
Svitim teda celej den, ale po 10tis. aby sly papa obe naraz , hmmm :D
Predem dik za postrehy a zkusenosti.
 
Tohle není zrovna standardní průběh, že by obě žárovky praskly ve stejnou dobu..

I z hlediska finančního bych šel do výměny žárovky za žárovku (jedna stojí cca 20,-Kč) a hlavně to bude svítit dobře.

S výměnou za LED není problém, ale používám prověřené LED zařízení, které jsou dražší a svítí více než obyčejná žárovka, proto je doporučuji pouze k zatmaveným světlům viz třeba zde: Výměna žárovek za LED u Mazda6 GG/GY

Je mnoho typů levných LED, ale většinou svítí velice málo a nebo málo vydrží.
 
mam stejny problem,akorat me to delalo vsude v celem aute.Objednal sem troji ruzne z ciny pres aliexpress a az ty treti ledky zatim sviti bez blikani.Cetl sem o tom nejaky clanky a problem je v tom ze tyhle ciny jsou vyrobeny nekvalitne,ale jsou mnohem levnejsi nez ty vyrobene kvalitne.Ale jakmile zacnou i ty posledni ledky blikat,jdu z5 na klasicke zarovky.Drahy ledky nekoupim a menit je kazdy mesic me nebavi.Ty s chlazenim co ma Natural neznam,o tech nic nevim:)
 
@JaMiJa Petr má právě problém s obyčejnými žárovkami (vlákno). Vyměněné LEDky v interieru fungují bez problému, tak proto byl dotaz směřován na výměnu vláknových obrysovek/brzdovek za ledkové, jelikož ledky fungují jak mají ;)
 
Aha,ale jako by psal o ledkach..A myslím že sem reagoval na Vladase,akorat sem tu reakci nepopsal.I když sem dal citaci jeho příspěvku,nevyšlo to ;)

Odesláno z mého HUAWEI P7-L10 pomocí Tapatalk
 
Back
Top