• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Výměna žárovek za LED u Mazda CX-5 KE

@Vitus určitě ne, respektive u CX-5 to není pravidlem. Na CX-5 se mi to nikdy nestalo, kdežto u GH liftback to byla věc běžná (nyní výměna řešena odpojením baterie a vše v pořádku - více v tématu o GH ).

Ale také mě to hned napadlo :) Tady se spíše jedná o závadu spojenou s neodbornou instalací.
Uvidíme, co se z toho vyklube ;)
 
,pojistka mě taky napadla,ale s čím je spojená? Indikace otevřených dveří OK,k přerušení drátu nedošlo, Ledka 2xSMD V suf.SV8,5 /svítí stejně málo/ a zkrat při výměně? nejsem si vědom, ale vyloučit to nemůžu
 
Osvětlení kufru sdílí podle schématu 15A pojistku ROOM, nicméně žárovka je přímo zapojena do RBCM.
 

Přílohy

  • CX-5-Illumination-light.pdf
    102 KB · Zobrazení: 52
Teď jsem prolítnul zahraniční fóra a dle všeho to vypadá na vadný REAR BODY CONTROL MODULE (RBCM), takže měli v servisu opravdu (bohužel) pravdu.

Osobně by mě teď zajímalo, jak se to stalo (jestli LEDkou nebo jiným zapříčiněním), aby se tomu dalo popřípadě v budoucnu zabránit.

EDIT: @shr3k byl rychlejší :)
 
Osobně by mě teď zajímalo, jak se to stalo (jestli LEDkou nebo jiným zapříčiněním), aby se tomu dalo popřípadě v budoucnu zabránit.
Trvalejší zkrat bych řekl, řádu sekundy a více, odpálil koncový tranzistor, který pulsně řídí stmívání. Letmý zkrat by to mohlo přežít.
 
Díky,ačkoliv mě to tedy moc nepotěšilo/ říkali,že cena je asi 6000,čili v kufru to bude na čelovku/ jen jsem tam zkusil po vytažení sufitky dát ledku-nesvítila,změnil jsem polaritu-nesvítila,vrátil jsem sufitku a taky nesvítila:(
 
Ahoj, dneska mi Natural vyměnil žárovky v interiéru CX pjětky a také u RZ a v kufru a musím uznat, že mi tím udělal radost.

Je to za chvilku a velký rozdíl, děkuji :D
 
Jéé to je hezký, já to vlastně ještě nikdy sama neviděla zezadu. Si to musíš nafotit sám, protože Eliška je tak akční, že za víc jak půl roku nebyla schopná udělat jinou fotku auta, než obřeninu na blatníku, sekanou pod kapotou a bídácky zaparkovanýho auta vedle :D A zároveň jsi teď propálil, že podložky úspěšně vozím v kufru :D
 
Právě jsem objevil foto ze srazu, takže přikládám porovnání ošklivé žluté žárovky vs. LED s barevnou teplotou kopírující xenon :)
2017-05-14-10467.jpg 2017-05-14-10468.jpg
 
Právě jsem objevil foto ze srazu, takže přikládám porovnání ošklivé žluté žárovky vs. LED s barevnou teplotou kopírující xenon :)
Zobrazit přílohu 9215 Zobrazit přílohu 9216

Pokial sa nepletiem je to foto mojej CX-5? Foto z výmeny parkovacích svetiel a celého inetriéru a neskôr aj denných svetiel, za čo ďakujem @Natural
Pridavam ešte video, kde vidno, ako funguje denne P13W od Naturala a moje čínske denné led so smerovkami.

 
Děkuji tímto @Natural _ovi za oledkování mé CX-5ky. Šikovné ruce + správně upovídaná "huba" = příjemné zpestření pracovního dne :)
Vyfotil jsem si v noci původní couvačky a doufám, že se mi podaří za podobných podmínek vyfotit LEDkové šajny. Bude-li z toho něco smysluplného, dám foto sem.
 
Nazdar pánové jsem novým členem Mazda cx 5 a zabývám se výměnou žárovek na svý kočičce: Zmáknul jsem interiér vozu, zadní couvací světla, světla zadní poziční červená. Rád bych kdyby mi někdo poradil jaký typ LED žárovky lze použít do blinkrů a do zadních světel, který ukazují, že brzdíte a zároveň svítí při zapnutí světel klasika dvouvláknová žárovka. Dále mě zajíma přední světla, která svítí jako denní svícení jaký typ LED žárovky lze použít. Díky za informace. Auto mám zatím půl roku najel jsem na něm 15 000 km a jsem velice moc spokojený. Zrychlení, jízdní vlastnosti super.
 
Vítej v klubu ledkařů :happy:

"Zadní couvací", v tom případě předpokládám předchozí generaci KE? U KF už jsou v základu. Doplň si prosím podpis, pro snadnější orientaci a rychlé odpovědi ohledně tvého vozu i do budoucna ;)

Ohledně blinkrů a obrysovek/brzd se jedná o patice T20. Něco málo ohledně blinkrů zde: Předělání blinkrů do LED technologie Jsou potřeba nejen LED (mám skladem), ale také odpory, aby jednotka nevyhodnotila prasklou žárovku a blinkry blikaly stejně "pomalu".
Do koncových je potřeba zmíněná T20, konkrétně 7443. Nejlepší náhradou obyčejné žárovky se osvědčil Philips. Svítí světelným výkonem a usměrněním světla, jako žárovka a při sešlápnutí brzdového pedálu dojde k okamžitému rozsvícení narozdíl od vláknové žárovky (skladem nemám, objednávám na přání). Nějaké foto zde: https://www.mazdaklan.cz/media/albums/led-cx-3.87/

U předních denních světel záleží na výbavě, jestli máš halogeny nebo xenony. Buď P13W nebo H15, u nových KF T20.

Pro bližší info, popřípadě konkrétní nabídku neváhej napsat SZ, rád poradím a napíšu co patří konkrétně na tvoje vozidlo ;)
 
Back
Top